قالب پرشین بلاگ


فن آوری اطلاعات
سایت تخصصی کامپیوتر و موبایل و الکترونیک

نوکيا N95 بهترين تلفن موجود در بازار است و ويژگی آن توجه همه را به خود جلب می کند. اين مدل دارای دوربين 5 مگاپيکسل ، واحد GPS ، پشتيبانی HSDPA ، ساختار کشويی دو طرفه و سوکت 3.5ميلی متر برای Earphone است. نوکيا N95 به سيمبين 9.1 OS با سومين نسخه UI و Feature Pack1 مجهز است.

 

مزايا :

• ساختار کشويی دو طرفه

• کليدهای اختصاصی موسيقی

• حالت افقی صفحه نمايش

• بلندگوهای استريو

• محل کارت حافظه MicroSD

UMTS، Wi-Fi ، USB ، بلوتوث استريو و مادون قرمز

• پورت Mini USB

• راديو FM

• دوربين 5 مگاپيکسل با کانون اتوماتيک

• فيلمبرداری در وضوح VGA

• ماهواره GPS با مسيريابی

• سيمبين 9.1 OS با سومين نسخه UI و Feature Pack1

• سوکت 3.5ميلی متر

• پورت خروجی تلويزيون

 

معايب :

• دوام کم باتری

• شارژ از طريق USB امکان پذير نيست

FM RDS ندارد

• تراشه GPS با نرم افزارهای Third Party کار نمی کند

• امکان ويرايش فايل های Office وجود ندارد

طراحی

مزايا :

• طراحی جذاب

• اندازه و وزن مناسب

• ساختار کشويی دو طرفه

• قاب های با کيفيت

• سطح مات در قاب پشت

 

معايب :

• فنر برای کمک به باز شدن گوشی وجود ندارد

• در زمان باز بودن تلفن نيمه بالای آن بخوبی جا نمی خورد

• اصطحکاک بين سطوح پلاستيکی موجب می شود که باز شدن تلفن با صدا همراه باشد

 

ساختار تلفن بسيار زيبا است. قاب جلوی آن به رنگ نقره ای و قاب پشت تلفن مات است. دوربين در طرف پشت دستگاه وجود دارد که به دليل مات بودن قاب پشت ، اثر انگشت نشان داده نمی شود. نوکيا N95 در دو جهت به طور کشويی باز می شود. اگر دستگاه به طرف بالا باز شود صفحه کليد اصلی و اگر به طرف پايين باز شود چهار کليد را مشخص می کند که نرم افزار پخش موسيقی از طريق آنها کنترل می شود. ابعاد تلفن 99 x ٥٣ x ٢١ ميلی متر و وزن آن 120 گرم است.

 

در زمان بستن تلفن فضای کوچکی بين دو نيمه آن نشان داده می شود و اگر تلفن را بطرف بالا باز کنيم صدای کليک بلندی ايجاد می شود و در واقع فشار روی هر يک از کليدها موجب می شود که نيمه بالا بطرف پايين حرکت کند و صدای کليک شنيده شود. صفحه نمايش بزرگی در قاب جلوی تلفن وجود دارد که به خوبی در تلفن قرار داده شده است و از خراش محافظت می شود. بلند گو ، حسگر نور برای کنترل روشنايی صفحه نمايش و دوربين مکالمه تصويری در بالای صفحه نمايش مشاهده می شود. قسمت عملکردی صفحه کليد زير صفحه نمايش قرار گرفته است. کليدها کرومی هستند و قابی در اطراف آنها وجود دارد. کليد حرکتی دارای مرکز براق است.

 

کليد On / Off در بالای تلفن قرار داردکه از آن برای سوئيچ بين پروفايل های زنگ نيز استفاده می شود. دو بلندگو در دو انتهای تلفن قرار دارد که صدای استريو ايجاد می کند. کليد ولوم ، کليد کنترل زوم ، دکمه دوربين و کليدی برای دسترسی سريع به گالری در طرف راست تلفن وجود دارد. تصاوير ايجاد شده را بدون نياز به مرور کردن در منو می توان مشاهده کرد.

 

سوکت استاندارد 3.5 ميلی متر ، پورت مادون قرمز و محل کارت حافظه در طرف چپ مشاهده می شود. نوکيا N95 با کارت های MicroSD کار می کند. اين مدل ١٦٠ MB حافظه داخلی دارد. امکان بيرون آوردن کارت حافظه در زمان روشن بودن دستگاه وجود دارد. سوکتMini USB و محل شارژ در پايين تلفن قرار دارد. دوربين در قاب پشت قرار دارد و دارای حاشيه فلزی ( نقره ای ) است. قسمت پايين قاب درب باتری را تشکيل می دهد. باتری تلفن ٩٥٠ mAh توان دارد که در حالت Stand by حداکثر 215 ساعت و در مکالمه مداوم 240 دقيقه دوام می آورد.

 

 

صفحه کليد :

قفل صفحه کليد بسيار جالب است و در زمان بستن تلفن از شما سوال نمی کند که بايد صفحه کليد را قفل کند يا نه ، بلکه در مدت زمان تقريبا 2 ثانيه اين کار را انجام می دهد و شما می توانيد در حالت بسته بودن تلفن با آن کار کنيد. با باز کردن تلفن قفل به صورت اتوماتيک باز می شود.

 

با باز کردن پوشش لنز دوربين نيز قفل صفحه کليد باز می شود. و می توانيد عکسبرداری کنيد . بدون باز کردن تلفن با فشار دادن متوالی کليدهای Context مربوطه می توان قفل را غير فعال کرد. قفل اتوماتيک استاندارد نيز وجود دارد که مدت زمان آن توسط کاربر قابل تنظيم است. کليد حرکتی به خوبی عمل می کند . در زمان بسته بودن تلفن دسترسی به کليد C و مداد مشکل است.

 

کليدهايی که در طرف راست N95 قرار دارند بقدر کافی بزرگ هستند و برآمدگی کمی دارند. کليدهای قسمت عددی فاصله دار هستند و در زمان تايپ کردن به دليل لبه برآمده پايين تلفن ، انگشت شست با بعضی کليدها برخورد پيدا می کند. نور زمينه صفحه کليد آبی رنگ است . اگر سطح نور به پايين تر از حد مشخص برسد نور زمينه بطور اتوماتيک فعال می شود. شدت نور از طريق حسگر موجود در بالای صفحه نمايش کنترل می شود. کليدهای طرف مقابل تلفن با باز کردن درب کشويی آن مشخص می شوند که مشکی و کاملا تخت هستند.

 

 

صفحه نمايش :

صفحه نمايش N95 دارای ابعاد 40 x ٥٣ ميلی متر و قطر 2.6 اينچ است که وضوح آن QVGA (٢٤٠ x ٣٢٠ ) پيکسل می باشد. صفحه نمايش 16 ميليون رنگ را نشان می دهد. خوانايی آن زير نور مستقيم خورشيد بسيار عالی است. نور زمينه از طريق حسگر نور کنترل می شود اما در عين حال می توانيد ميزان روشنايی را از منو تنظيم کنيد. هر چه صفحه نمايش روشنتر باشد باتری بيشتری را استفاده می کند.

 

گزينه ای در منو وجود دارد که با استفاده از آن می توانيد زمان عدم فعاليت را برای نور زمينه از 5 تا 60 ثانيه و برای فعال شدن محافظ از 1 تا 30 دقيقه تنظيم کنيد. نور زمينه در حالت Saving خاموش می شود در حالی که تلفن نوار ساعت ، تاريخ ، نام پروفايل زنگ فعال و آيکن های رويدادهای ناموفق را نشان می دهد. در اين مدل LED اطلاعات وجود ندارد.

 

 

ساختار منو :

نوکيا N95 دارای سومين نسخه UI و Feature Pack1 است . صفحه نمايش Stand by منوی حالت Stand by فعال و جزئيات استانداردی مانند زمان ، تاريخ ، نام اپراتور ، LED و شاخص وضعيت باتری و سيگنال را نشان می دهد. حالت Stand by فعال را می توان غيرفعال کرد که در اين صورت به 6 برنامه انتخابی دسترسی سريع نداريد و نمی توانيد رويدادهای تقويم را مشاهده کنيد همچنين نمی توانيد تمامی شبکه های Wi-Fi موجود را به سرعت پيدا کنيد. در صورت خاموش بودن حالت Stand by فعال می توانيد عملکردهای مورد نظر را برای جهت های کليد حرکتی تعيين نماييد.

از آنجايی که دسترسی به منو از طريق يک دکمه جداگانه امکان پذير است ، همچنين می توانيد هر عملکرد را برای مرکز تاييد کننده کليد حرکتی انتخاب کنيد. از حالت Stand by می توان برای Soft key عملکردهای مختلفی را تعيين کرد. گزينه های بسياری در منو تنظيمات وجود داردکه توسط کاربر قابل تنظيم است.

 

نوکيا N95 دارای 5 تم از پيش نصب شده است و تم های بيشتر را می توان از اينترنت دانلود کرد. گزينه ای برای تنظيم اندازه فونت از سه سطح فونت موجود وجود دارد که فونت حاصل در منو ، پيام ها و بقيه موارد قابل مشاهده است. علاوه بر رنگ های منو می توانيد طراحی آن را نيز تنظيم کنيد . منو به صورت ماتريس و ليست مرتب می شود. گزينه ای برای ايجاد ساختار چند سطحی آيتم ها وجود دارد. آيتم های منو کمی متحرک هستند که می توانيد آن را غير فعال کنيد.

 

اگر نرم افزاری در حال اجرا باشد يک نماد آبی رنگ در بالای گوشه راست نزديک به آيکن آن ظاهر می شود. با استفاده از کليد مخصوص در طرف چپ کليد حرکتی می توان به منوی اصلی دسترسی پيدا کرد. اگر اين کليد را فشار داده و نگه داريد يک ليست عمودی از تمام نرم افزارهای در حال اجرا در زمينه نشان داده می شود. کليد قرمز رنگ عملکرد مشخصی ندارد و معمولا نرم افزارها را می بندد. گاهی اوقات نيز با فشار دادن آن نرم افزارها همچنان در زمينه اجرا می شوند.

 

علاوه بر منوی اصلی منوی خاص ديگری وجود دارد که توسط کاربر قابل تنظيم است و شامل عملکردهايی می باشد که اغلب استفاده می شوند. با استفاده از کليد خاص در طرف راست کليد حرکتی می توان به اين منو دسترسی پيدا کرد.

Feature Pack1 جايگزينی برای کليد # دارد که در واقع يک منوی گرافيکی فعال است و می توانيد برای نرم افزارهای آن آيکن سه بعدی يا انيميشن تنظيم کنيد.

 

صفحه نمايش مطابق با نرم افزار به کارگرفته شده از حالت افقی يا عمودی استفاده می کند. اگر آن را بطرف بالا باز کنيد در حالت عمودی فعال می شود و اگر آن را طوری باز کنيد که چهار کليد نرم افزار پخش موسيقی مشخص شود در حالت افقی کار می کند.

 

 

تماس و دفترچه تلفن :

مزايا :

• مکالمه تصويری

• تغيير اتوماتيک پروفايل زنگ بعد از برقراری ارتباط

• فيلترهای تماس

• شماره گيری صوتی بر اساس تشخيص

 

معايب :

• صفحه نمايش در طول زنگ چشمک می زند که امکان غيرفعال کردن آن وجود ندارد

• گزينه ای برای پايان دادن به تماس با بستن تلفن وجود ندارد

• زنگ ها بطور جداگانه برای هر پروفايل تنظيم می شوند

 

با نوکيا N95 در سه روش مختلف می توان تماس برقرار کرد : روش استاندارد در شبکه GSM ، از طريق اينترنت يا در شبکه نسل سوم با مکالمه تصويری . کيفيت صدای مکالمه بسيار عالی است و هدفون و ميکروفن به خوبی کار می کنند.

 

نوکيا N95 برای زنگ از فايل های پلی فونی 64 گانه MID ، فايل های MP3 ، AAC ، AMR ، Real Audio و WAV پشتيبانی می کند. اين مدل دارای ويبره نيز می باشد. در زمان زنگ نور زمينه صفحه نمايش نيز فعال می شود . صدای زنگ در حد متوسط است اما ويبره به قدر کافی قوی می باشد. نرم افزارهای سه بعدی نيز در نوکيا N95 نصب شده است که از بلندگوهای استريو استفاده می کند و برای زنگ می توان آن را به کار گرفت. در هنگام زنگ ، نام مخاطب ، شماره تلفن و تصوير کوچکی از روی صفحه نمايش ظا هر می شود. با باز کردن تلفن می توان تماس را دريافت کرد اما با بستن تلفن تماس به پايان نمی رسد. شما می توانيد پروفايل های زنگ بسياری را تنظيم نماييد.

 

فيلترهای تماس را می توان بر اساس گروه های تماس در دفترچه تلفن تنظيم کرد. برای گروه های تماس و هر يک از مخاطبين می توان يک زنگ خاص تعيين کرد که به پروفايل فعال بستگی ندارد . گزينه جالب ديگر ، سوئيچ اتوماتيک بين پروفايل ها بعد از وصل کردن لوازم جانبی است . برای مثال بعد از وصل کردن هدست ، نوکيا N95 به طور اتوماتيک پروفايلی را که مناسب آن است انتخاب می کند و در اين حالت پيش از فعال شدن زنگ ، نام مخاطب روی صفحه نمايش نشان داده می شود.

 

در منوی تنظيمات، گزينه ای برای رد کردن تماس با SMS وجود دارد. شما می توانيد از ضبط صوت برای ضبط مکالمه استفاده کنيد که مدت زمان آن محدود به يک ساعت است. در مکالمه تصويری می توانيد از يک دوربين به دوربين ديگر سوئيچ کنيد ، بزرگنمايی تصوير داشته باشيد يا تصوير خود را کنسل کنيد و آن را با عکس ديگری از منو تنظيمات جايگزين نماييد.

شما می توانيد تعيين کنيد که Log تماس تا چه مدت تماس ها را ذخيره کند : 2 روز ، 10 روز يا يک ماه . پس از باز کردن ثبت تماس ، نام يا شماره مخاطب مربوطه و تاريخ و زمان مکالمه نشان داده می شود. همچنين می توانيد Log تماس را برای هميشه غير فعال کنيد.

 

دفترچه تلفن از حافظه مشترک استفاده می کند و برای هر مخاطب می توان موارد زيادی را تعيين کرد. کل دفترچه تلفن با OutLook و Lotus Notes هماهنگ می شود. دفترچه تلفن به صورت خطی مرتب می شود و شما می توانيد انتخاب کنيد که مخاطبين طبق اسم کوچک مرتب شوند يا اسم فاميل . از حالت Stand by فعال ، با تنظيم يکی از کليدهای Context يا از منوی کاربر می توانيد به دفترچه تلفن دسترسی پيدا کنيد. تلفن مخاطبين را بر اساس اسم کوچک يا اسم فاميل فيلتر میکند.

نوکيا N95 به طور سريع در دفترچه تلفن جستجو می کند. امکان شماره گيری صوتی نيز وجود دارد. مخاطبين به صورت گروه مرتب می شوند و برای هر گروه می توان يک ملودی خاص تعيين کرد و از آن به عنوان فيلتر تماس استفاده نمود. از منوی Context می توان ليست مخاطبين ذخيره شده در سيم کارت را مشاهده نمود.

 

 

پيام :

مزايا:

• فرهنگ لغت T9

• گزارش ارسال در يک ليست جداگانه آرشيو می شود

• به پيش تنظيمات MMS نياز نيست

Email Client بخوبی کار می کند

• امکان تنظيم دريافت مداوم Email وجود دارد

• پشتيبانی از فرمت های Office در پيوست ها

 

معايب :

• گيرنده آخرين پيام را نمی توان فورا انتخاب کرد

 

در منوی پيام برای ايجاد پيام های جديد علاوه بر SMS ، MMS و Email ، پيام های صوتی نيز وجود دارد که در واقع پيام MMS است که فقط شامل صدا می باشد. تعداد SMS دريافتی محدود به حافظه مشترک است. در زمان دريافت پيام ، نام فرستنده در خط اول نشان داده می شود و متن پيام از خط دوم آغاز می شود. پيام های SMS و MMS در يک پوشه و پيام های Email در پوشه جداگانه ای ذخيره می شوند. گزارشات ارسال SMS نيز در پوشه خاص خود ذخيره می شود.

 

ويرايشگر پيام ، کاراکترها را به طور معکوس شمارش می کند و شما را از تعداد زير پيام ها آگاه می نمايد. T9 به نوشتن پيام کمک می کند. گيرندگان پيام را می توان از دفترچه تلفن انتخاب کرد. پيام های ارسالی در يک پوشه خاص ذخيره می شوند در حالی که متن های نيمه تمام در قسمتی به نام Draft قرار می گيرند.

گزارش ارسال را می توان برای تمام پيام ها يا برای هر پيام خاص تعيين کرد. گزارش ارسال به مدت چند ثانيه روی صفحه نمايش ظاهر می شود و سپس در پوشه Reports ذخيره می شود. هر MMS می تواند حداکثر ۳۰۰KB باشد. ايجاد پيام چند رسانه ای بسيار ساده است . در ايجاد MMS می توانيد از ويژگی Presentation استفاده کنيد که دارای صفحات پيشرفته MMS با زمينه رنگی و... است.

 

نوکيا N95 از قابليت ارسال و دريافت Email با پيوست برخوردار است و از پروتوکل های Pop3 ، IMAP4 و SMTP پشتيبانی می کند. دسترسی به صندوق پستی آسان است و فقط بايد به اينترنت وصل شويد و نام کاربری و رمز خود را وارد کنيد. از تنظيمات می توانيد انتخاب کنيد که تلفن بايد کل Email ها را دانلود کند يا فقط تيترهای Email را ، همچنين امکان دانلود X KB اول از هر Email نيز وجود دارد. اين امکان نيز فراهم شده که شما نيز می توانيد انتخاب کنيد فقط Email های شبکه داخلی دانلود شود يا اينکه دانلود شامل Email های رومينگ نيز باشد. صندوق پستی در وقفه های زمانی مشخص چک می شود.

Email Client می تواند Email ها و پيوست های HTML را به آسانی باز کند . به دليل پشتيبانی از فرمت های Office می توان پيوست ها و فايل های Excel را مشاهده کرد.

 

 

موسيقی و راديو :

مزايا:

• سوکت 3.5ميلی متر برای Earphone

• کليد های کنترل اختصاصی

• راديو FM

• جستجوی آن - لاين دستگاه

• پخش ويدئو در حالت تمام صفحه

• دسترسی به آرشيوهای ويدئويی آن - لاين

 

معايب:

• کيفيت صوتی بد در Earphone

• سوکت Earphone در يک طرف تلفن قرار دارد

• عکس های آلبوم بطور اتوماتيک باز نمی شوند

• نرم افزار راديو فاقد RDS است

 

نرم افزار پخش موسيقی از طريق کليد های خاص کنترل می شود که اين کليدها در نيمه کشويی تلفن قرار دارند. در زمان اجرای نرم افزار موسيقی در زمينه نيز اين کليدها عمل می کنند. در صورتی که پخش موسيقی غير فعال باشد با فشار دادن دکمه" Play " آخرين تراک پخش شده اجرا می شود.

 

موسيقی بر اساس خواننده و آلبوم تفکيک می شود. امکان تفکيک آنها طبق نوع موسيقی و آهنگساز نيز وجود دارد. نرم افزار موسيقی به طور اتوماتيک ليست تراک هايی را که اغلب پخش می شوند ، ايجاد می کند. گزينه های تکرار و انتخاب تصادفی نيز وجود دارد.

 

Equalizer برای تنظيم بهتر در تمامی باندهای فرکانس فراهم شده است که دارای نماد تصويری نيز می باشد و در حالت تمام صفحه نشان داده می شود. بعد از قفل کردن صفحه کليد ، نماد تصويری متوقف می شود.

 

پخش موسيقی و مشاهده تصاوير از گالری به طور همزمان انجام می گيرد. شما می توانيد نرم افزار موسيقی را تنظيم کنيد تا عکس های آلبوم را در بالای گوشه چپ صفحه نمايش از منوی Context نشان بدهد. Earphone موجود در بسته بندی کيفيت صوتی عالی و ساختار مناسبی ندارد. بدليل وجود سوکت استاندارد امکان استفاده از Earphone نوع ديگر نيز وجود دارد. از طرفی ديگر ، استفاده از Earphone متفاوت، کنترل از راه دور از کابل را مشکل می کند.

 

کنترل از راه دور دارای کليد Pause / Play و Forward / Backward است . کليدهای کنترل تماس و ولوم نيز وجود دارند. همچنين گيره و سوئيچی برای فعال کردن قفل کليد فراهم شده است.

 

راديو فقط در صورت وصل کردن Earphone کار می کند زيرا آن نقش آنتن را ايفا می کند. بعد از فعال کردن راديو می توانيد پخش را از هدفون به بلندگو در تلفن انتقال دهيد. راديو دارای جستجوی اتوماتيک ايستگاه است و فرکانس ها را می توان به طوردستی وارد کرد.

شما می توانيد تا 50 ايستگاه راديويی مورد نظر را ذخيره کنيد. برای سوئيچ از يک ايستگاه به ايستگاه ديگر از کليدهای اختصاصی برای کنترل موسيقی استفاده کنيد.

 

ويدئو نرم افزار Real Player پخش می شود. جدا از پخش ويدئويی استاندارد در حالت تمام صفحه ، Real Player موسيقی نيز پخش می کند و از فرمت های MPEG4 ، 3GP و Real Video پشتيبانی می نمايد. در اين قسمت می توانيد از کليدهای کناری برای Pause ، Forward يا BackWard استفاده کنيد.

در زمان مشاهده ويدئو با استفاده از کابل می توانيد تلفن را تلويزيون وصل کنيد و علاوه بر آن ، عکس ، محتوای اينترنت و فايل ها را روی يک صفحه نمايش بزرگ مشاهده نماييد.

گزينه جالب و جديدی در N95 وجود دارد که VideoCenter ناميده می شود و امکان دسترسی مستقيم به آرشيوهای ويدئويی در وب را فراهم می کند.

 

 

دوربين :

مزايا :

• وضوح 5 مگاپيکسل

• کانون اتوماتيک

• گزينه های زياد برای تنظيمات

• کيفيت بالای تصاوير

• فيلمبرداری در وضوح VGA

 

معايب :

• فشردگی زياد JPEG

• فلاش به طور مداوم فعال نمی شود

• تنظيماتی برای تعادل نوردهی به طور دستی وجود ندارد

 

دوربين در قاب پشت دستگاه وجود دارد که لنز آن توسط يک پوشش مکانيکی محافظت می شود و به طور کشويی می توان پوشش را کنار زد. با بستن پوشش ، قفل صفحه کليد به طور اتوماتيک فعال می شود و با باز کردن آن صفحه کليد از حالت قفل خارج می شود. فعال و غيرفعال شدن دوربين با روشن شدن نور زمينه در کليدهای کناری همراه است.

 

در طرف راست دستگاه دکمه بزرگی وجود داردکه نزديک آن کليدی برای دسترسی سريع به گالری مشاهده می شود. کليد زوم نيز در طرف چپ قرار گرفته است. دوربين ديگری برای مکالمه تصويری در قاب جلوی تلفن قرار دارد که برای گرفتن عکس نيز می توان از آن استفاده کرد، اين دوربين عکس های 640 x ٤٨٠ پيکسل ايجاد می کند و برای عکس مخاطب در دفترچه تلفن مناسب است. فلاش نيز وجود دارد اما متاسفانه گزينه ای در منو فراهم نشده است که بتوان آن را بطور مداوم فعال کرد. دوربين N95 مانند يک دوربين ديجيتال استاندارد کار می کند.

چهار صدای متفاوت برای ديافراگم وجود دارد که برای غيرفعال کردن هر يک از آنها بايد تلفن در حالت Silent قرار گيرد. آيکن عملکردها در طرف راست نشان داده می شود و با استفاده از جهت های عمودی کليد حرکتی می توانيد بين آنها سوئيچ کنيد. کليد Context بالايی عملکردها را می بندد و کليد پايينی منوی Option را باز می کند. تنظيمات وضوح دوربين ، وارد کردن اتوماتيک تصاويربه آلبوم ، تنظيم صدای ديافراگم و ... وجود دارد.

 

با فعال شدن مجدد دوربين نيز تنظيمات آن به همان صورت باقی می ماند. گزينه های حالت ماکرو ، پرتره ، حالت اتوماتيک ، حالت شب ، تعادل رنگ سفيد ، جلوه های ويژه رنگ و ... وجود دارد. بهتر است حالت ماکرو بطور دستی تنظيم شود. نوکيا N95 با کيفيت متوسط در فرمت 3GP فيلمبرداری می کند که برای MMS مناسب است ، همچنين با کيفيت بالاتر در وضوح 640 x ٤٨٠ و در فرمت MP4 نيز فيلمبرداری می نمايد.

 

ماکسيم مدت زمان فيلمبرداری به حافظه آزاد بستگی دارد. در اين قسمت نيز تنظيمات حالت فيلمبرداری ، تعادل رنگ سفيد و جلوه های ويژه رنگ وجود دارد. در حالت فيلمبرداری می توانيد از زوم ديجيتال استفاده کنيد اما کيفيت خوبی ندارد . کيفيت تصوير روی صفحه نمايش و در تلويزيون مطلوب است اما روی PC تعريف چندانی ندارد.

 

 

ساير امکانات :

نوکيا N95يک تلفن چهار بانده است که در چهار باند فرکانس استاندارد GSM (٨٥٠ ، 900 ، 1800 و 1900 مگاهرتز ) کار می کند. انتقال داده از طريق GPRS يا EDGE صورت می گيرد. تلفن با شبکه های نسل سوم UMTS نيز کار می کند که علاوه بر مکالمه تصويری به موجب پشتيبانی HSDPA می توانيد از انتقال سريع داده

٣.٦ MB / Sبهره بگيريد. از نوکيا N95 می توانيد به عنوان مودم کامپيوتر استفاده کنيد.

 

اين تلفن از Wi-Fi نيز پشتيبانی می کند. گزينه ای برای جستجوی سريع در شبکه های Wi-Fi موجود در صفحه نمايش Stand by وجود دارد و نيازی نيست که در تنظيمات منو جستجو کنيد ، فقط کافی است يک شبکه را انتخاب کنيد و مستقيما به آن وصل شويد. در تنظيمات ارتباط Wi-Fi گزينه ای برای انتخاب حالت و همچنين گزينه ای برای ايمنی وجود دارد.

نوکيا N95 از قابليت مکالمه اينترنتی برخوردار است که برای استفاده از اين ويژگی به Wi-Fi و تنظيمات مربوطه نياز است. پس از انجام تنظيمات و شماره گيری ، آيتم جديدی در منوی Context زير آيتم Video Calls ايجاد می شود که " Internet "نام دارد. برای بازگردانی ارتباط شبکه بايد آن را از منوی Context انتخاب کنيد. بعد از محو شدن سيگنال Wi-Fi تلفن بطور اتوماتيک به GSM برمی گردد.

 

نوکيا N95 دارای سوکت استاندارد Mini USB است که بعد از وصل کردن کابل به PC ، تلفن چهار حالت را در اختيار شما قرار می دهد :

PC Suite ، USB ، Image Print و Media Player .

در صورت انتخاب USB کارت حافظه به صورت درايو قابل جابجايی ظاهر می شود. زمانی که تلفن از طريق کابلبه کامپيوتر وصل می شود به حالت Offline نمی رود و کاربر به راحتی می تواندتماس ايجاد نمايد. نوکيا N95 از بلوتوث و مادون قرمز نيز پشتيبانی می کند و همچنين به دليل پشتيبانی از پروفايل استريو A2DP می توانيد برای گوش دادن به موسيقی از هدست بلوتوث استفاده کنيد.

 

تلفن دارای ويژگی تشخيص صوتی است و می تواند هر فرمان صوتی رااجرا کند. شما می توانيد انتخاب کنيد که کدام نرم افزارها به طور صوتی کنترل شوند. با فشار دادن و نگه داشتن کليد Context راست ، نرم افزار اجرا می شود. شما می توانيد زمانی را تعيين کنيد که پس از آن تلفن به طور اتوماتيک قفل می شود و برای استفاده مجدد از دستگاه بايد رمز را وارد کنيد.

 

نوکيا N95 دارای يک آلارم پيشرفته است که جدا از تکرار و تنظيم زمان به توضيحات متنی مجهز است و می توانيد به عنوان يادآوری در تقويم نيز از آن استفاده کنيد.

 

تقويم دارای تصوير ماه ، هفته و روز است . در تصوير ماه ، روزهايی که دارای رويداد هستند با يک علامت کوچک نشان داده می شوند که پس از انتخاب علامت ، پنجره کوچکی با توضيحات رويداد در بالای آن نشان داده می شود. در تصوير هفته ، رويدادها به شکل نوارهای مستطيلی در محور زمان ظاهر می شوند. تصوير روز دارای ليست رويدادنگاری رويدادها است. نوکيا N95 دارای چهار رويداد ( جلسه ، يادداشت ، سالروز و کار است ). پس از انتخاب گزينه مورد نظر می توانيد برای آن موضوع ، محل ، تاريخ سررسيد و زمان هشدار تعيين کنيد. اين مدل دارای گزينه تکرار برای کار نيست . Task Manager نيز وجود دارد که با استفاده از آن می توانيد برای کارها ترتيب اولويت و يادآوری قرار بدهيد. يادداشت ها نيز يادآوری ندارد.

 

تقويم ، کارها و يادداشت ها با Microsoft OutLook هماهنگ می شوند. ضبط صوت تا يک ساعت ضبط می کند و ماشين حساب محاسبات ساده را انجام می دهد . مبدل ارز و بارکدخوان نيز وجود دارد.

نرم افزار Quick Office فايل های Word ، Excel و Power Point را باز می کند اما امکان ويرايش آنها وجود ندارد. فايل های PDF توسط نسخه سيمبين Adobe Reader باز می شوند و امکان مشاهده آنها در حالت افقی وجود دارد. نرم افزار Zip به باز کردن فايل های Zip شده در پيوست های Email و ارسال فايل های Zip از تلفن کمک می کند.

 

مرورگر اينترنتی موجود در تلفن به خوبی عمل می کند و در شبکه های Wi-Fi يا HSDPA از سرعت زيادی برخوردار است. صفحات وب را می توان در حالت افقی مشاهده کرد. PC Suite امکان هماهنگی با Internet Explover و Fire Fox را فراهم می کند.

 

نوکيا N95 دارای تراشه مکان يابی جغرافيايی GPS است و می تواند هر چيزی را روی زمين نشان بدهد. در منوی تلفن دو نرم افزار وجود دارد که برای مسير يابی به کار می رود. نرم افزار داده GPS که جزئيات اصلی مسير يابی را فراهم می کند و بدون استفاده از نقشه کار می کند.

بخشی از اين نرم افزار Navigation نام دارد که اگر به يک ماهواره وصل شويد ، قطب نما و جهت حرکت شما را نشان می دهد و اگر مقصد را بيان کنيد ، فاصله و جهت مسير را مشاهده می کنيد . دومين قسمت نرم افزار شامل داده های جغرافيايی اصلی مانند طول و عرض جغرافيليی ، ارتفاع و سرعت حرکت است. سومين قسمت برنامه ، اطلاعاتی در مورد حرکت فعلی شما را فراهم می کند. در ابتدای حرکت می توانيد ويژگی ضبط را فعال کنيد که به برنامه کمک می کند تا طول مسير ، زمان ، سرعت متوسط ، ماکسيم سرعت ، درجه شيب و ... را محاسبه نمايد .

 

نرم افزار مسير يابی ديگری که از داده واحد GPS استفاده می کند نقشه نام دارد و در واقع برنامه مسير يابی Smart2GO است و بر اساس مسير وارد شده ، جزئيات را از نقشه اينترنتی دانلود می کند.

 

برنامه مسير يابی می تواند نوکيا N95 را متمرکز کند و موقعيت آن را روی نقشه نشان بدهد. شما می توانيد تصوير را به صورت سه بعدی نيز مشاهده کنيد . پايگاه داده با ليست گروهبندی شده نيز وجود دارد. هر يک از اين موارد شامل اطلاعاتی مانند شماره تلفن نيز می باشد. برنامه می تواند کوتاهترين راه به مقصد را نشان بدهد . گزينه ای برای پيش نمايش تقاطع ها نيز وجود دارد . با استفاده از فرمان های صوتی نيز می توانيد در مسير حرکت کنيد اما برای اين سرويس ها بايد هزينه پرداخت نماييد . نرم افزار نقشه آدرس های ذخيره شده در دفترچه تلفن را چک می کند .

 

با استفاده از مديريت فايل می توان فايل ها را انتقال داد ، کپی کرد يا حذف نمود . File Manager به دو پوشه تقسيم شده است : يک پوشه شامل فايل های موجود در حافظه تلفن و پوشه ديگر شامل فايل های کارت حافظه است . عکس ها در پوشه ای به نام گالری مشاهده می شوند که امکان مشاهده عکس های قبلی و بعدی به صورت نمونه های کوچک وجود دارد . گزينه های حالت تمام صفحه چاپ مستقيم نيز فراهم شده است.

عکس ها را می توان به صورت MMS ، Email يا از طريق بلوتوث يا مادون قرمز ارسال کرد. نوکيا از Blog های Vox و Flickr پشتيبانی می کند و شما می توانيد عکس ها را مستقيما از تلفن آپلود کنيد . عکس ها را می توان در آلبوم مرتب کرد و در تنظيمات دوربين گزينه ای برای پر شدن اتوماتيک در آلبوم ها مشاهده میشود. انتقال و زوم اتوماتيک نيز فراهم شده است . نوکيا N95 دارای يک ويرايشگر مناسب برای تصاوير است که با استفاده از آن می توانيد عکس ها را تغيير بدهيد . ويرايشگر عکس ، گزينه های زيادی دارد.

[ جمعه بیستم دی ۱۳۸۷ ] [ 18:55 ] [ مهندس .... ]
  
        
      زنگ 1
 
   زنگ 2
 
 
   زنگ 3
        
 
        
      زنگ 4
 
   زنگ 5
 
 
   زنگ 6
 
   
 
   زنگ 7
        
 
        
      زنگ 8
 
   زنگ 9
 
 
   زنگ 10
   
 
 

[ جمعه بیستم دی ۱۳۸۷ ] [ 18:52 ] [ مهندس .... ]
ازی زیبا و جدید NBA Pro Basketball محصول سال 2009 دارای جذابیت و گرافیک بسیار بالایی نسبت به نسخه های قبل است و همین امر باعث پر طرفدار شدن این بازی در همین مدت کم عرضه شده است. این بازی در سایز های مختلف در سایت تخصصی موبایل در دسترس است.NBA Pro Basketball 2009 - www.Ir-Tci.orgبازی جدید لیگ بسکتبال حرفه ایی NBA 2009 - جاوا - ادامه

نویسنده : رضا جی اس ام | تاریخ : 20 دی 1387 | نظرات (0) | بازدید : 36
دسته بندی : جاوا

بازی سرگرم کننده Bubbles - مخصوص پاکت پی سی

از صفحه نمایش تاچ اسکرین گوشی های پاکت پی سی که قابلیت فراوانی برای این نوع موبایل ایجاد کرده است می توان استفاده های دیگری نیز کرد. به عنوان مثال با استفاده از بازی پاکت پی سی Bubbles شما می توانید سرگرم شوید.


نرم افزار Bubbles سرگرم کننده - www.Ir-Tci.org


بازی سرگرم کننده Bubbles - مخصوص پاکت پی سی - ادامه

نویسنده : رضا اف کام | تاریخ : 19 دی 1387 | نظرات (0) | بازدید : 130
دسته بندی : پاکت پی سی

نرم افزار تعبیر خواب یوسف برای گوشی های موبایل - جاوا

نرم افزار تعبیر خواب یوسف ( یوزارسیف ) با محیط گرافیکی جذاب امکانات جالبی را در اختیار کاربران گوشی های موبایل قرار می دهد. این نرم افزار علاوه بر ارائه داستان کاملی از زندگی حضرت یوسف ، امکان تعبیر خواب کامل و جامعی را فراهم می کند. تعبیر خواب با این نرم افزار بر اساس کلمات می باشد و استفاده از آن به علت دسته بندی کلمات بسیار ساده است.


نرم افزار تعبیر خواب یوسف - www.Ir-Tci.org


نرم افزار تعبیر خواب یوسف برای گوشی های موبایل - جاوا - ادامه

نویسنده : رضا جی اس ام | تاریخ : 15 دی 1387 | نظرات (0) | بازدید : 13492
دسته بندی : جاوا

نرم افزار اسلامی امام حسین ( ع ) - جاوا

ایام محرم زمان مناسبی برای شناخت شخصیت واقعی امام حسین ( ع ) و عزاداری واقعی برای وی می باشد. نرم افزار امام حسین نرم افزار قدرتمندی می باشد که اطلاعات و ادعیه های مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد. از جمله امکانات این نرم افزار موبایل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

- گزیده ای از زندگانی امام حسین
- برگزیده ای از سخنان پیامبران در وصف حسین
- چهل حدیث ارزشمند از امام حسین
- حکایات و روایات
- زیارت عاشورا
- و ...


نرم افزار اسلامی امام حسین - www.Ir-Tci.org


نرم افزار اسلامی امام حسین ( ع ) - جاوا - ادامه

نویسنده : رضا اف کام | تاریخ : 14 دی 1387 | نظرات (0) | بازدید : 5866
دسته بندی : جاوا

بازی موبايل Metal Gear Solid N-Gage2

بازی Metal Gear Solid يكی ديگر از بازی هايی است كه به دليل استقبال زياد برای انگيج 2 نيز انتشار يافته است . پيچيدگی و سبك فكری اين بازی آن را از ديگر بازی موبايل های اكشن متمايز می كند.


 بازی موبايل Metal Gear Solid - سايت تخصصی موبايل


 

بازی موبايل Metal Gear Solid N-Gage2 - ادامه

نویسنده : فربد | تاریخ : 13 دی 1387 | نظرات (0) | بازدید : 3522
دسته بندی : N-Gage 2

بازی محبوب Bounce v1.2 - مخصوص پاکت پی سی

سال های گذشته بازی موبایل Bounce بر روی گوشی های نوکیا به صورت Default قرار گرفته بود و همین امر عاملی شد برای اینکه این بازی از جمله بازی های محبوب در بین کاربران تلفن همراه گردد. نسخه مخصوص گوشی های با سیستم عامل ویندوز موبایل که البته تغییراتی نیز نسبت به نسخه قدیمی ذکر شده دارا می باشد را در اختیار شما قرار می دهیم.


بازی موبایل Bounce نسخه پاکت پی سی - www.Ir-Tci.org


بازی محبوب Bounce v1.2 - مخصوص پاکت پی سی - ادامه

نویسنده : رضا اف کام | تاریخ : 12 دی 1387 | نظرات (0) | بازدید : 870
دسته بندی : پاکت پی سی

مجموعه آهنگ غم محرم - مخصوص موبایل

مجموعه آهنگ موبایل مناسب با ایام ماه سوگواری محرم آماده شده است. در این مجموعه بی کلام آواهای مذهبی مناسبی وجود دارد که با کیفیت مطلوب در اختیار شما قرار خواهد گرفت.مجموعه آهنگ غم محرم - مخصوص موبایل - ادامه

[ جمعه بیستم دی ۱۳۸۷ ] [ 15:13 ] [ مهندس .... ]
i :

نوکيا با توليد N93i تلاش کرد تا کاستی های مدل N93 را جبران کند. N93i مانند يک تلفن هوشمند چند عملکردی مورد استفاده قرار می گيرد. اين مدل از قابليت فيلمبرداری با کيفيت بالا برخوردار است. همچنين اندازه کوچک و ويژگی های بسياری دارد. برای محافظت گوشی در بسته بندی آن يک کيف وجود دارد که می توان گوشی را به راحتی در آن قرار داد تا خراشيده نشود .

مزايا:

• دوربين ٣.٢ مگا پيکسل
• ساختار مقاوم
• ساختار مناسب صفحه نمايش برای فيلمبرداری
• بلندگوی قوی
• طراحی زيبا
• Wi-Fi

معايب:

• صفحه کليد نامناسب
• محل نامناسب فلش

طراحی:

نوکيا N93i دارای طراحی درب دار است و صفحه نمايش آن تا ١٢٠ درجه می چرخد. صفحه نمايش به صورت افقی است و به راحتی می توان از آن بعنوان نماياب دوربين استفاده کرد. دو دکمه نرم افزاری روی صفحه نمايش وجود دارد که با چرخاندن آن برای گرفتن عکس این دو دکمه در قسمت بالا و پايين صفحه نمايش قرار می گيرد. نوکيا N93i دارای کليد حرکتی چهار جهتی با مرکز تاييد کننده است. استفاده ازاين کليد آسان می باشد.
 

دکمه های دوربين و فلش نيز در اين قسمت قرار دارند. محل کارت حافظه MiniSD در سمت راست تلفن است که امکان بيرون آوردن آن در زمان روشن بودن تلفن وجود دارد. حلقه زوم نيز درِِطرف راست و روی لولای چرخشی تلفن مشاهده می شود که دارای کليد مرکزی بزرگ می باشد. حلقه زوم برای بزرگنمايی تصوير خلاف جهت عقربه های ساعت و برای کوچک نمايی تصوير در جهت حرکت عقربه های ساعت می چرخد. کليد مرکزی دارای دو حالت است. زيرا دوربين تلفن دارای کانون اتوماتيک می باشد. اگر اين دکمه را تا نصف فشار بدهيد دوربين فاصله کانونی را تنظيم می کند و با کامل فشار دادن دکمه عکس می گيرد .
 

 ابعاد تلفن ١٠٨ x ٥٨ x ٢٥ ميلی متر آن ١٦٣ گرم است. اين مدل از گوشی های سنگين موجود در بازار است. باز کردن تلفن با يک دست تقريبا غیر ممکن است زيرا مکانيسم فنری برای کمک به باز شدن آن وجود ندارد. ساختار تلفن استحکام خوبی دارد. تلفن از مواد پلاستيکی سطح براق و آلياژهای فلزی ساخته شده است. درب باتری را می توان به آسانی جدا کرد. باتری تلفن از نوع BL-5F است که سيم کارت نيز در کنار آن قرار می گيرد. در زمان بسته بودن تلفن در قسمت فوقانی قاب جلو اطلاعاتی در مورد دوربين ٣.٢ مگا پيکسل زوم ٣ برابر و Carl Zeiss نشان داده می شود. بقيه قاب جلو يک سطح براق است که فقط آرم نوکيا روی آن مشاهده می شود. يک صفحه نمايش OLED افقی کوچک در قسمت پايين وجود دارد که در صورت غیر فعال نمودن کاملا غير قابل مشاهده می باشد. از منوی تنظيمات تلفن می تواند چندين رنگ برای نور زمينه نمايش انتخاب کنيد. متاسفانه سطح صفحه نمايش در نور مستقيم به شيشه تبديل می شودو قابل مشاهده نيست. LED کوچک نيز غير قابل مشاهده است که شما می توانيد نور سبز ، قرمز و آبی را برای آن تعيين کنيد، همچنين برای سيگنال Email ها و تماس های نا موفق ، پيام های خوانده نشده و شارژ باتری نيز بکار می رود.
 

 در طرف راست نوشته های دوربين ، کليد ديافراگم و حلقه زوم و در طرف چپ آن لنز دوربين وجود دارد. آنها در درپوش حفاظتی مشکی Zeiss قرار دارد. شما برای استفاده بايد در پوش را بطور کشويی باز کنيد. اين پوشش در اکثر دوربين های ديجيتال وجود دارد. دو LED فلاش در طرف چپ تلفن قرار دارد. مادون قرمز ، پورت pop-up نوکيا، سوکت شارژ و بلند گو نيز در اين طرف تلفن مشاهده می شود. سوکت استريو امکان استفاده از هدفون های استاندارد را فراهم می کند. دو دکمه نرم افزاری، دوربين CIF برای مکالمه تصويری ، بلندگوی مکالمه و حسگرنور در قسمت فوقانی داخل درب تلفن قرار گرفته است. حسگر نور ، نور محيط را کنترل می کند و روشنايی صفحه نمايش را مطابق با آن تنظيم می نمايد.
 

[ پنجشنبه نوزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 21:51 ] [ مهندس .... ]

[ پنجشنبه نوزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 21:47 ] [ مهندس .... ]

------------ --------- هر دم به گوشم می‌رسد ، آوای زنگ قافله این قافله تا کربلا دیگر ندارد فاصله

*******

يک زن ميان محملی، اندر غم و تاب و تب است اين زن صدايش آشناست،ای وای من اين زينب است

*******

دانی از چه رو گاه گاه آيد زلزله چون زمين هم می‌كند با نام زينب هلهله دانی از چه رو گاه گاه توفان می‌شود صحنه جنگيدن عباس اكران می‌شود

*******

خاک حسین بوی وفا می دهد تربت عشق است شفا می‌دهد

*******

خنده كنان می‌رود روز جزا در بهشت هر كه به دنيا كند گريه برای حسین

*******

سعی کن حرص و طمع خانه‌خرابت نکند غافل از واقعه روز حسابت نکند ای که دم می‌زنی از عشق حسين بن علی آنچنان باش که ارباب جوابت نکند

*******

آنان که حسین را خدای خود پندارند کفرش به کنار عجب خدایی دارند

*******

برای باغبان یاس آفریدند علی را أشجع الناس آفریدند وفا داری و مردی و شجاعت یکی کردند و عباس آفریدند *******

قيامت بي حسين غوغا ندارد شفاعت بي حسين معنا ندارد حسيني باش كه در محشر نگويند چرا پرونده ات امضا ندارد

*******

پير همه بود اگرچه او كودك بود صبرش ز غريبي پدر اندك بود مي كرد به ني اشاره مي گفت رباب اي كاش سر نيزه كمي كوچك بود

******* با نام حسين به سينه ها گل بزنيد از اشك به بارگاه او پل بزنيد گوييد كه هر زمان گرفتار شديد بر دامن ما دست توسل بزنيد

*******

هفتادو دو مجنون زلیلی شده عاقل هفتادو دو فرهاد به شیرین شده واصل هیهات که جان گیرد از آنها ملک الموت جان دست حسین است نه بازیچه قاتل

*******

فرش بر رونق بازار حسين مي نازد عرش بر جلوه رخسار حسين مي نازد ابر بر اشك عزادار حسين مي نازد قبر شش گوشه به زوار حسين مي نازد كربلا هم به علمدار حسين مي نازد

*******

می گویید شیشه ها احساس ندارند ولی هنگامی که با انگشت روی شیشه بخار گرفته نوشتم یا حسین آرام گریست

*******

آبروی حسین به كهكشان می ارزد یك موی حسین بر دو جهان می ارزد گفتم كه بگو بهشت را قیمت چیست گفتا كه حسین بیش از آن می ارزد

*******

نام من سرباز کوي عترت است دوره آموزشي ام هيئت است پــادگــانم چــادري شــد وصــله دار سر درش عکس علي با ذوالفقار ارتش حيــدر محــل خدمتم بهر جانبازي پي هر فرصتم نقش سردوشي من يا فاطمه است قمقمه ام پر ز آب علقمه است رنــگ پيراهــن نه رنــگ خاکــي است زينب آن را دوخته پس مشکي است اسـم رمز حمله ام ياس علــي افسر مافوقم عباس علي (ع)

*******

عالم همه محو گل رخسار حسين است ذرات جهان در عجب از كار حسين است داني كه چرا خانه حق گشته سيه پوش يعني كه خداي تو عزادار حسين است

*******

مام سجاد (ع): هر مؤمني كه بگريد بر قتل حسين (ع) به نحوي كه اشك بر چهره اش جاري شود خداوند او را جاودانه در خانه اي از خانه هاي بهشت جا مي دهد

*******

ماه خون ماه اشك ماه ماتم شد بر دل فاطمه داغ عالم شد

*******

به سر غیر از تو سودایی ندارم یا حسین جان به دل جز تو تمنایی ندارم یا حسین جان خدا داند كه در بازار عشقت به جز جان هیچ كالایی ندارم یا حسین جان

*******

يا حسين غريب مادر تويي ارباب دل من يه گوشه چشم تو بسه واسه حل مشكل من

*******

خنده كنان مي رود روز جزا در بهشت هر كه به دنيا كند گريه براي حسين

*******

آهای عطر گل یاس آهای خدای احساس تموم زندگیم فدای یک نگاه عباس

*******

دل من غصه نخور يك روز آقاتو مي‌بيني ميري تا كربلا كنار ارباب مي‌شيني

*******

من به ياد عطر آب علقمه مي‌شم هوايي مي‌رمو و داد مي‌زنم تو كربلا به ياد ساقي

*******

اگه تو را نبينم من مي‌ميرم حسين وقتي دارم مي‌ميرم سراغتو من مي‌گيرم حسين

*******

دلم مي خواد آقا جون كربلاتو ببينم بيام پائين پاي ابوفاضل بشينم

*******

منزلگه عشاق دل آگاه حسین است بیراهه نرو ساده ترین راه حسین است از مردم گمراه جهان راه مجویید نزدیكترین راه به الله حسین است

*******

محرم مه آبياري دين است محرم مه ايثار مبين است محرم مه عشق به حسن است دريغ مَهر مادر از حسين است

*******

باز محرم رسيد، ماه عزاي حسين سينه ما مي شود، کرب و بلاي حسين کاش که ترکم شود غفلت و جرم و گناه تا که بگيرم صفا، من ز صفاي حسين

*******

امام حسين (ع): قيام و انقلاب من نه از روي خودخواهي و خوشگذراني و فساد و ظلم است، بلکه من در پي اصلاح امت جدم و برپايي امربه معروف و نهي از منکر هستم.

*******

هر دم به گوشم مي‏رسد آواي زنگ قافله اين قافله تا کربلا ديگر ندارد فاصله يک زن ميان محملي اندر غم و تاب و تب است اين زن صدايش آشناست اي واي من اين زينب است

*******

گفتمش نقاش را نقشي بکش از زندگي باقلم نقش حبابي بر لب دريا کشيد گفتمش تصويري از ليلا و مجنون را بکش عکس حيدر در کنار حضرت زهرا کشيد گفتمش بر روي کاغذ عشق را تصوير کن در بيابان بلا تصويري از سقا کشيد گفتمش سختي و درد و آه گشته حاصلم گريه کرد آهي کشيدو زينب کبري کشي

د *******

اردوی محرم به دلم خیمه به پا كرد دل را حرم و بارگه خون خدا كرد

*******

محرم آمد و ماه عزا شد مه جانبازی خون خدا شد جوانمردان عالم را بگویید دوباره شور عاشوار به پا شد *******

حسین جان جانم به فدایت

+

+ نوشته شده در دوشنبه شانزدهم دی 1387ساعت 21:56 توسط علی اولاد | نظر بدهیدخدایا به منه حقیر گناهکار توفیق بده که در دین ماه بنده خوبی بشم و دلم از ناخوشیهای دنیا پاک کنم

ایام سید شهدا حسین ابن علی (ع)را به تمام مسلمین جهان تصلیت عرض میکنم .

+

+ نوشته شده در پنجشنبه دوازدهم دی 1387ساعت 22:53 توسط علی اولاد | 3 نظرآیا می دانید چکونه میتوان فهمیدکه فرد مورد نظرتان در کدام room است. برای این کار کافیست در صفحه اصلی مسنجر,جایی که لیست دوستان قرار دارد ,روی Message در بالای مسنجر کلیک کنید.حالا بر روی File بروید و گزینه TO USER CHAT GOرا بر گزینید بدین ترتیب صفه باز می شود که دارای دو بخش می باشد.بر روی قسمت مورد نظر کلیک کرده و ID مورد نظر را تایپ کنید و گزینه Ok را بزنیدحالا اگر شخص مورد نظر Online بوده ودر ChatRoomباشد وارد رياRoom او میشوید واگرOnline نباشد یا داخل Chat Room نباشددوباه پیغامی به این مضمون روی صفحه ظاهر میشود USER IS NOT IN THE CHAT OOM

+

+ نوشته شده در شنبه هفتم دی 1387ساعت 21:23 توسط علی اولاد | نظر بدهیدکنترل موس توسط صفحه کلید برای فعال کردن این امکان فقط کافی است کلید های زیر را با هم فشار دهید Left Alt + Left Shif + Num Lock

+

+ نوشته شده در شنبه هفتم دی 1387ساعت 21:18 توسط علی اولاد | نظر بدهیدمشاهده یک پنجره به صورت Full Screen هنگامی که پنجره ای را باز می کنید آنرا در حالت Maximize قرار دهید تا تمام صفحه را بپوشاند.البته باز هم بخش های از پنجره وجود دارد که با حذف آن متوانید بخشهای بیشتری از پنجره را در اختیار داشته باشید.برای این کار 1-پنجره را در وضعیت نرمال قرار داده 2-کلید Ctrl را نگه داشته و روی قسمت بالایی پنجره مورد نظر دبل کلیک کنید. کلید لگوی ویندوز را فراموش نکنید

+

+ نوشته شده در شنبه هفتم دی 1387ساعت 21:17 توسط علی اولاد | نظر بدهیدجستوجوی آسان شاید برای شما هم پیش آمده باشد که که دنبال مطلبی درون سایتی باشیدولی آن را نیابید. از طرفی در ان سایت امکانsearch و جست و جو هم وجود ندارد در چنین مواقعی چه میکنید؟در اکثر متورهای جستوجو گر امکان محدود کردن جستوجودر یک سایت مشخس وجود دارد .کافی است به سایت جستوجوگر مورد نظرتان (google, altavista, yahoo! و....) رفته ودر محل تایپ عبارت زیر را وارد کنید site:http://www.sitename.com/search term دقت کنید که به جای sitename نام سایت مورد نظر وبه جای search term عنوان مورد نظر را تایپ کنید

+

+ نوشته شده در شنبه هفتم دی 1387ساعت 21:16 توسط علی اولاد | نظر بدهیدحذفyahoo ID براي هميشه: yahoo يک امکان تقريبا پنهاني دارد که به صورت کامل و ظاهري در اختيار کاربرانش قرار نداده است. توست اين امکان شما مي توانيد ID خود را به صورت کامل از Server ياهو حذف کنيد و بعد از اين کار اين کار هم هيچ راه برگشتي هم وجود ندارد پس حسابي مواظب باشيد که ID هاي مهم خود را براي اين کار استفاده نکنيد . شما با رفتن به آدرس زير وارد صفحه اي از سايت ياهو مي شويد که با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور IDکه می خواهيد حذف شود وارد صحفه ديگری خواهيد شد حالا در پايين صفحه مجددا کلمه عبور همان ID را وارد کنيد و روی کلمه yes يا همانaccount terminate this کليک کنيد ID شما کاملا از روی server ياهو پاک شد

+

+ نوشته شده در شنبه هفتم دی 1387ساعت 21:16 توسط علی اولاد | نظر بدهیدبه شماره مربوط به هر سرویس یک SMS خالی ارسال کنید ، سپس اندکی صبر کنید تا خدمات مربوطه برای شما SMS شود ۱۰۰۰۳۸۰: جک، با ارسال یک اس ام اس که در آن تعداد جک درخواستی نوشته شده است برای شما یک جک ارسال میشود. ۱۰۰۰۳۸۱: سرویس حدیث. ۱۰۰۰۳۸۲: سرویس نهج البلاغه. ۱۰۰۰۳۸۳: سخن روز. ۱۰۰۰۳۸۴: آیا میدانید؟ ۱۰۰۰۳۸۵: سر کاری. ۱۰۰۰۳۸۶: سرویس عاشقانه. ۱۰۰۰۳۸۷: سرویس پند آموز. ۱۰۰۰۳۸۸: فال حافظ. ۱۰۰۰۳۹۱:اس ام اس چیستان. ۱۰۰۰۳۹۲: ساعت کشور ها. ۱۰۰۰۳۹۳: ترین ها (بهترین ها و بد ترین ها). ۱۰۰۰۳۹۴: مکان های دیدنی هر شهر. ۱۰۰۰۳۹۵: پیام سلامتی. ۱۰۰۰۳۹۶: محاسبه مسافت بین شهر ها. ۱۰۰۰۳۹۷: فیلم های روی پرده سینما. ۱۰۰۰۳۹۸: زمان پخش برنامه های تلوزیون. ۱۰۰۰۳۹۹: شش تیم اول لیگ فوتبال کشور. ۱۰۰۰۴۰۰: بازی پیشنهادی. ۱۰۰۰۴۰۱: جدید ترین نرم افزار. ۱۰۰۰۳۵۵: اس ام اس whois در صورتی که نام سایت مورد نظر خود را برای این سرویس ارسال کنید مشخص میشود که این سایت Available است یا خیر. ۱۰۰۰۳۵۷: استخاره با ارسال یک اس ام اس به این شماره سیستم به طور خود کار برای شما استخاره میگیرد ( ترفندستان ) و جواب استخاره را برای شما ارسال میکند. ۱۰۰۰۳۵۸: آب و هوا، با ارسال نام شهر مورد نظر به این شماره وضعیت آب و هوای آن شهر برای شما ارسال میشود. ۱۰۰۰۳۵۹: قرآن، با ارسال یک اس ام اس که ابتدا شماره سوره و سپس شماره آیه و سپس حرف F یا A (برای فارسی یا عربی بودن آیه) در آن باشد. ۱۰۰۰۳۷۰: دیکشنری، با ارسال یک لغت انگلیسی به این شماره معنی فارسی آن برای شما ارسال میگردد.

+

+ نوشته شده در شنبه هفتم دی 1387ساعت 21:4 توسط علی اولاد | نظر بدهیدبا سلام خدمت عزیزانی که مهمان وبلاگ این حقیر هستید لطفا با نظراتتون خوشحالم نمایید ابراز عقیده ونظر نشانه محبت و علاقه شما به صاحب وبلاگ است

+

+ نوشته شده در دوشنبه دوم دی 1387ساعت 1:49 توسط علی اولاد | یک نظراجرای اتوماتيک برنامه يکبار و فقط يکبار در رجیستری ویندوز امکان انجام کارهای فراوانی وجود دارد اما اکثرأ کاربران به علت پیچیدگی این قسمت از ویندوز چندان با آن آشنایی ندارند. یکی از کارهای جالبی که میتوان به وسیله رجیستری صورت داد اجرای اتوماتیک یک برنامه پس از روشن شدن بعدی کامپیوتر است. بدین صورت که با تنظیم برنامه مورد نظر از طریق رجیستری میتوان سیستم را طوری تنظیم کرد که تنها پس از روشن شدن بعدی سیستم و فقط برای یکبار ، برنامه مورد نظر را پس از بالا آمدن ویندوز اجرا کند. این کار برای سیستم هایی که از چند کاربر استفاده میکنند میتواند بسیار کاربرد داشته باشد. در این ترفند قصد داریم به معرفی روش انجام این کار بپردازیم
>>> ادامه مطلب <<<

+

+ نوشته شده در دوشنبه دوم دی 1387ساعت 1:26 توسط علی اولاد | نظر بدهیدراهی ساده برای ويروسی نشدن از طريق فلش مموری حافظه های فلش که به عنوان ابزار انتقال فایل به کار می رود یکی از ساده ترین و سریعترین راه ها برای انتقال ویروس است می خواهم یک راه خیلی ساده برای اینکه متوجه شوید آیا فلش شما ویروسی شده است یا نه تا از ویروسی شدن سیستم جلوگیری کنید را عرض کنم
>>> ادامه مطلب <<<

+

+ نوشته شده در دوشنبه دوم دی 1387ساعت 1:21 توسط علی اولاد | نظر بدهیدشاید تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد که در نرم​افزارهای آفیس مثل MS Word و MS Powerpoint فایلی را ایجاد کرده اید و سپس با فونت​های مختلف متن خود را تایپ نموده اید، اما وقتی آن را برای پرینت و یا نمایش، به کامپیوتر دیگری منتقل می​کنید، خواهید دید که تمام فونت هایتان به هم ریخته است. حتمأ می​دانید که این موضوع به خاطر آن است که شما بر روی کامپیوترتان از فونتی استفاده کرده​اید که بر روی سیستم دوم وجود ندارد! اما راه حل​های مختلفی برای این کار وجود دارد. یکی از آن​ها این است که از فایل خود خروجی PDF بگیریم یا از صفحه متن عکس بگیریم. اما مشکل اینجاست که اگر بخواهیم بر روی کامپیوتر دوم این فایل را ویرایش کنیم چه؟ فونت​ها را با خود حمل کنیم و روی کامپیوتر دوم نصب کنیم؟ راه حل درستی​ست اما این کار کمی وقت​گیر است! اما راه بهتری به وسیله Office 2007 امکان پذیر شده است! در این ترفند نحوه حفظ ثبات فونت ها بدون استفاده از راه های پیچیده را به شما معرفی خواهیم کرد ، البته به وسیله Microsoft Word 2007!
>>> ادامه مطلب <<<

+

+ نوشته شده در دوشنبه دوم دی 1387ساعت 1:8 توسط علی اولاد | 2 نظریکی از مشکلات عمده ای که بسیاری از کاربران هنگام تایپ فارسی با آن روبرو هستند ایجاد نیم فاصله بین حروف یا کلمات است (نیم فاصله ، نصف فاصله ای است که توسط دکمه Space وارد می نمایید و به منظور نزدیکی بیشتر حروف در موارد خاص استفاده میشود ترفندستان). عمدتأ بسیاری از کاربران برای حل این مشکل از نرم افزارهای اصلاح صفحه کلید استفاده میکنند ، اما راه بسیار ساده تری نیز توسط خود Microsoft Word و تنها با بهره گیری از یک کلید ترکیبی وجود دارد. هم اکنون قصد داریم به معرفی این ترفند بپردازیم.
>>> ادامه مطلب <<<

+

+ نوشته شده در دوشنبه دوم دی 1387ساعت 1:7 توسط علی اولاد | یک نظرشما برای دانلود از چه نرم افزار مدیریت دانلودی استفاده میکنید؟ Flashget ،IDM ،DAP و امثال اینها همگی از نرم افزارهای پرطرفدار مدیریت دانلود کاربران هستند. یکی از قابلیت های اصلی این برنامه امکان "ایست" در هنگام دانلود است. بدین شکل که میتوانید دانلود خود را در زمانی قطع و در زمانی دیگر ادامه دهید. اما ممکن است شما به هر دلیلی بر روی ویندوز خود دانلود منیجر نداشته باشید و یا حتی دانلود منیجر هم داشته باشید ، اما فایل مورد نظر را از سایتی نظیر Rapidshare دانلود کنید که به شما اجازه دانلود مستقیم را ندهد. در این زمان چه میکنید؟ چاره کار شما مرورگر فایرفاکس است! این مرورگر قدرتمند جدا از امکانات ایده آلش در مرور وب میتواند با ترفندی ساده امکان دانلود از هر جایی حتی رپیدشیر را با قابلیت Resume به شما بدهد! هم اکنون به معرفی این ترفند عالی میپردازیم.
>>> ادامه مطلب <<<

+

+ نوشته شده در دوشنبه دوم دی 1387ساعت 1:6 توسط علی اولاد | نظر بدهیدترفندها ادامه مطب حتما ببینید از دستتون میره
>>> ادامه مطلب <<<

+

+ نوشته شده در دوشنبه هجدهم آذر 1387ساعت 22:57 توسط علی اولاد | یک نظرعکسهای سه بعدی در ادامه مطلب
>>> ادامه مطلب <<<

+

+ نوشته شده در یکشنبه دهم آذر 1387ساعت 18:57 توسط علی اولاد | 3 نظر اعتراف لاکی به مخفی کردن خطاهای مودم  ............/ادامه مطلب

>>> ادامه مطلب <<<

+

+ نوشته شده در شنبه نهم آذر 1387ساعت 13:29 توسط علی اولاد | نظر بدهید 

+

+ نوشته شده در جمعه هشتم آذر 1387ساعت 14:38 توسط علی اولاد | نظر بدهیدبنده من توهنگامی که به نمازمی ایستی من آنچنان گوش فرامیدهم که گویاهمین یک بنده را دارم ولی توچنان غافلی که گویا صدها خدا داری!
>>> ادامه مطلب <<<
[ سه شنبه هفدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 19:30 ] [ مهندس .... ]
کی از بهترین مدل‌های سری N مدل Nokia N93 و علت آن بسیار واضح است. این "multimedia computer" (به گفته نوکیا) دارای دوربین 3.2 مگاپیکسل با لنز Carl Zeiss می‌باشد و می تواند تصاویر ویدئویی MPEG-4 VGA را با سرعت 30 فریم در ثانیه ضبط نماید. این گوشی دارای طراحی مفصلی دوطرفه چرخشی، خروجی تلویزیون و قابلیت ویرایش تصویر و ویدئو می‌باشد. به علاوه این گوشی برپایه سیستم‌عامل Symbian مجهز به Bluetooth، Wi-Fi و پشتیبانی از ایمیل می‌باشد. خصوصیات بزرگ برای یک گوشی بزرگ—نه واقعاً این گوشی خیلی بزرگ است. قابلیت‌های N93 خیلی خوب و متنوع است، اما برای همه مناسب نیست. یک گوشی قدرتمند آن هم از نوع "Smart Phone" مناسب برای کسی است که علاقه‌ به دستگاهی دارد که همه احتیاجات او را برآورده سازد و دارای آخرین تکنولوژی روز نیز باشد. قیمت این گوشی حدود 710,000 تومان می‌باشد.

طراحی:

اندازه این گوشی 11.6 در 5.3 در 2.7 سانتی‌متر بود و وزن آن 178 گرم می‌باشد که در برابر گوشی‌های دیگر همانند ماموت است به خصوص زمانیکه برای پاسخگویی به تلفن آن را باز می‌کنید. در هنگامیکه گوشی در حالت باز قرار دارد طول آن به 19 سانتی‌متر می‌رسد که در حقیقت از تلفن بی‌سیم خانه ما نیز بزرگتر است :-oو مطمئنا این اندازه غیر قابل رقابت با موبایل‌های کوچک و باریکی است که در حال حکمرانی بر بازار هستند.

[ سه شنبه هفدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 19:17 ] [ مهندس .... ]

این مدل یك دوربین 3.2 مگا پیكسلی، اپتیك كارل زایس (Carl Zeiss)، قابلیت زوم 3Xو ضبط ویدئویی DVD مانند را داراست و گزینه های ویراستاری پیشرفته ای دارد. شما می توانید N93 را به طور مستقيم به تلویزیون همساز خود وصل كرده و فیلم را روی یك صفحه بزرك مشاهده كنید. همچنین تصاویر خود را بارگذاری نموده و حتی فیلم هایی با كیفیت خانگی تولید كنید و با نرم افزار نسخه دوم "آدوب پرمیر" (Adobe Premiere) آنها را به صورت DVD در آورید.

Nokia N93

قابلیت فیلمبرداری
صفحه تصویر N93 را باز كرده و بگردانید. با این عمل گوشی آماده گرفتن عكس ها و كلیپ های ویدئویی با كیفیت خواهد بود. به علاوه، این مدل يك شاسی مخصوص شاتر، زوم كردن، و فلاش زنی دارد و لحظه های به یاد ماندنی را ثبت می نماید. همچنین دارای ضبط ویدئویی با فناوری MPEG-4VGA بوده، تا 30 فریم در ثانیه ضبط می كند و قابلیت ضبط صوتی استریو آن از فناوري با ثبات سازی دیجیتال بهره مند است. در واقع مدل N93 كلیپ های ویدیوئی با كیفیت می گیرد.

بNokia N93ه علاوه، این مدل دارای یك دوربین 3.2 مگا پیكسلی با لنز كارل زایس (Carl Zeiss)، قابلیت زوم اپتیك 3X و زوم دیجیتال 20X، فوكوس اتوماتیك و كلوز آپ با شفافیت و دقت حیرت آور است.
این مدل حافظه داخلی تا 50 مگا بایت دارد. البته با استفاده از یك كارت mini SD، حافظه آن تا 2 گیگا بایت افزایش یافته و كاربران را قادر می سازد تا حداكثر 90 دقیقه توانایی ضبط با كیفیت ویدئویی داشته باشند یا تا سقف 2500 عكس با كیفیت بگیرند.

لحظات به یاد ماندنی تان را با ديگران شریك شوید
مدل نوكیا N93 گزینه های متعددی برای شریك شدن كلیپ های ویدئویی در اختیارتان قرارمی دهد و شما را قادر می سازد تا با دیگران در تماشای عكس ها وكلیپ های ویدئویی خود كه بلافاصله از طریق پست الكترونیكی، فناوری بلووتوت (Blutooth) ارسال می كنید،شریك شوید. یا آنها را به طور مستقیم از گالری دستگاه تان بر روی بلوگ های همساز بارگذاری كنید. و یا آنكه دوستان خود را جمع كرده و فیلم های ویدئویی موبایلی خود را بر روی یك صفحه تلویزیون همساز با استفاده از فناوری WLAN, UPNP مشاهده نمایید.
Nokia N93

اما به منظور تماشای فیلم خود، دستگاه را بر روی یك سطح قرار داده، صفحه آن را افقی نموده و از تصویر 2/4 QVGA اینچی برای نگاه كردن كلیپ ویدئویی معجزه آسای خود بهره مند شوید. از سوی دیگرشما می توانید از صفحه تصویر برای جستجو در شبكه جهانی وب، مشاهده تلویزیون از طریق شبكه های 3G یا ضبط ویدئویی بهره ببرید.

Nokia N93

خلاق باشید
این مدل امكان ویرایش در اختیارتان قرار می دهد. این قابلیت شما را قادر می سازد تا كلیپ ها را تركیب كرده ، كوتاه كنید و موسیقی مطلوب خود را بر آن قرار دهید. به منظور انجام ویراستاری پیشرفته، بسته استاندارد N93 كه به شما فروخته می شود،همراه با نرم افزار نسخه دوم "آدوب پرمیر" (Adobe Premiere) است كه به شما این امكان را می دهد تا فیلم های خود را به صورت DVD در آورده وبه صورت فورمات های جستجو در وب و استفاده از پست الكترونیكی آنها را صادر كنید.

Nokia N93N93ویژگی های چند رسانه ای دارد. این مدل به نحوی طراحی شده تا در شبكه های بی سیم GSM, EDGE, 3G , LAN كار نماید. به علاوه مدل N93 قابلیت دسترسی به اینترنت برای جستجو، بارگذاری، ارسال و دریافت پست الكترونیكی داشته و به شما امكان می دهد تا پیوند خود را با شبكه جهانی اینترنت حفظ كنید.

قابلیت های تفریحی
با یك كارت حافظه 2 گیگا بایتی miniSD كه جداگانه عرضه می شود، تا 1500 آهنگ را ذخیره و با استفاده از دستگاه پخش موسیقی دیجیتالی، به آهنگ های مورد علاقه
Nokia N93

تان گوش كنید. شما حتی می توانید فهرستی از آهنگ ها را بوجود آورده و كلكسیونی از آنها را با استفاده از نرم افزار مدیریت موسیقی نوكیا به مدل N93 منتقل نمایید. به علاوه قادر خواهید بود كه به آهنگ های ضبط شده يا رادیوی موج FM استریوی مدل N93 با استفاده از بلند گوهای دستگاه یا هدست ا ستریوی همساز گوش كنید. به منظور آنكه تجربه تفریحی خودرا تكمیل نمایید، می توانید از بازی های با كیفیت سه بعدی كه با استفاده از نرم افزار نصب شده N-Gage Franchise System – Rush: Evolution فعال شده اند، بهره ببرید.

Nokia N93

این دستگاه موبایل نقطه عطفی در ضبط كلیپ های ویدئویی به شمار آمده كه برپایه نرم افزار نسخه سوم S60 استوار است. تحویل مدل N93 به بازارهای جهانی از جمله بازارهای اروپا، خاورمیانه، آسیا، اقیانوسیه، چین و قاره آمریكا آغاز شده است. در بازارهای فوق، شبكه های 3G یا GSM, EDGE موجودند.

[ سه شنبه هفدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 19:16 ] [ مهندس .... ]

[ سه شنبه هفدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 19:10 ] [ مهندس .... ]


Playstation 3
پلی استیشن 3

اکنون می خواهیم قدرتمند ترین کنسول بازی جهان، از ابتدا تاکنون را معرفی کنیم.
در زیر به معرفی کنسول Playstation 3 آخرین دستاورد شرکت sony می پردازیم .
زمان پرده برداری ازاین سیستم:
سونی به طور کاملا رسمی طی یک کمفرانس مطبوعاتی در نمایشگاه سرگرمی های الکترونیکی در تاریخ 16 می 2005 از این سیستم پرده برداری کرد که تی آن
جوی استیک نیز یه نمایش در آمد (البته مدل مفهومی آن که بعد تعیییر پیدا کرد) در آن از نوآوری جدیدی به نام تشخیص جهت حرکت دسته استفاده شده

است .

مدل های این کنسول:
دو مدل ازاین کنسول عرضه خواهد شد مدل کامل که شامل HDMI (جدید ترین سیستم پخش تصویر) و WiFi ، ورودی های مختلف کارتهای حافظه ( مثل SD , Memory stick) و یک دیسک سخت 60 گیگابایتی بوده در حالی که مدل ارزان تر شامل امکانات بالا نبوده و ظرفیت دیسک سخت آن نیز 20 گیگابایت می باشد .
پورتها واتصالات جانبی:
در مدل 20 گیگی چهار پورت USB در جلوی آن در نظر گرفته شده است و در پشت آن نیز اتصالاتی برای اینترنت ، خروجی صدا از طریق نور و خروجی AV (برای تلویزیون معمولی درست به همان شکلی که در PS1 , PS2 دیده بودیم ) وجود دارد .
مدل 60 گیگی علاوه بر تجهیزات فوق داری ورودی حافظه برای کارت های نوع Compact Flash , SD , Memory Stick در جلوی کنسول و خروجی HDMI (برای تلویزیون LCD , Plasma ) در پشت می باشد .
تفاوت دسته بازی جدید با مدل قبلی Dual Shock 2 :
شمایل هر دو تغریبا یکسان است ولی در توانایی هایشان تفاوت چشمگیری وجود دارد. اول که دسته جدید به صورت بدون سیم (فناوری بلوتوث 2 ) بوده و کنسول قادر به پشتیبانی همزمان 7 دسته بازی می باشد . دوم این که دکمه های L2 و R2 به صورت ماشه ای در آمده اند درست همانند دسته Xbox 360 .
بزرگترین پیشرفت این دسته فناوری تشخیص تکان دست بازیکن است که دارای 6 درجه آزادی میباشد (X,Y,Z,roll,pitch,yaw ) . این به این معنی است که پردازنده داخل دسته هر زاویه ای را که دسته در آن واقع باشد را تشخیص داده و قابلیت یک کنترول سه بعدی را به بازیکن می دهد تا بتواند برای مثال هواپیمایی را که در هال بازی با آن است را تنها با خم کردن دست خود رو به جلو وادار به شیرجه کند . در ضمن کمی به قابلیت لرزش این دسته افزوده شده است .
دسته های قبلی Play Station را میتوان با تغییراتی به PS3 متصل کرد برای این کار باید مبدل دسته PSx به USB را خریداری کنید


دیسک درایو این کنسول:
دیسک درایو این کنسول از نوع Blu-ray ابداعی شرکت سونی می باشد
این کنسول قادر خواهد بود تا دیسک های Blu-ray را با سرعت 2x ، DVD را با سرعت 8x و CD را با سرعت 24x بخواند .
آیا این کنسول از کارت های حافظه پیشین پشتیباانی میکند؟
شرکت سونی دیگر اسلاتی برای آنها در نظر نگرفته ولی اگر کسی می خواهد از فایلهای ذخیره شده قبلی در این کنسول استفاده کند باید به وسیله مبدلی که برای این کار در نظر گرفته شده آنها را بروی هارد دیسک PS3 منتقل کند.
Cell چیست؟
Cell نام سی پی یو است که انحصارا برای این کنسول طراهی گشته که حاصل همکاری سه غول صنایع الکترونیکی SONY, Toshiba,IBM
چیپ این CPU دارای مشخصات زیر است
هسته قدرتمند کامپیوتری با سرعت 2/3 GHz با فناوری منحصر به فرد 128 بیتی هفت عدد SPE با سرعت 2/3 GHz (CPU جانبی ) 512 کیلوبایت حافظه L2 هفت عدد SRAM 256 کیلوبایتی برای SPEها
این پردازنده در حقیقت 8 پردازنده در یک پردازنده است به این معنی که یک هسته مرکزی وهفت پردازنده جانبی با همکاری یکدیگر کار میکنند. این تکنولوژی که برای نخستین بار در جهان مطرح شده است این پردازنده 128 بیتی قادر می سازد تا چندین کار را به طور همزمان و بدون اینکه لطمه ای به سایر کار ها بزند انجام دهد . در ضمن این نکته را فراموش نمی کنیم که قسمت اعظم کار پردازش گرافیک را یکی از قدرتمند ترین GPUهای دنیا بر عهده دارد .

چیپ گرافیکی این کنسول:
این چیپ محصول شرکت NVIDIA بوده که کد اسمی آن RSX می باشد . این سرعت 550 مگاهرتز کار کرده وقابلیت به نمایش در آوردن تصاویر HD با وضوح 1080P وتصاویر معمولی با وضوح 1920در 1080 را داراست . دارای نقطه شناوری
(floating point) 1.8 TFLOPS بوده که قادر است 100 میلیارد عملیات گرافیکی را در هر ثانیه انجام دهد و دارای دقت رنگ 128 بیتی بوده.
البته شرکت NVIDIA جدیدا GPUیGTX 7900 خود را عرضه کرده که با RSX برابری می کند .
مقدار رمی که این کنسول دارد :
دارای رم 256 مگابایتی از نوع XDR بوده که دارای سرعت 2/3 GHz میباشد. یک رم 256 مگی از نوع GDDR3 با سرعت 700 MHZ نیز آن را یاری میکند (علاوه بر رمی که برای کارت گرافیکی ps3 در نظر گرفته شده است )
نوع صدای که این کنسول پشتیبانی میکند چیست؟

Dolly Digital 5.1 ,Dolby Pro Logic ll and DTS
اتصالات شبکه ای که برای این کنسول در نظر گرفته شده است :
PS3 دارای یک پورت گیگابیت اترنت بوده و مدل 60 گیگی علاوه بر آن دارای فناوری بی سیم 802.11b/g نیز می باشد
آیا این کنسول از بازی های قبلی PS2,PS1 پشتیبانی میکند ؟
بله (که با نوآوری جدید SONY تصاویر آنها نور دار تر شده و با کیفیت تصویر بالاتری به نمایش در می آید)ارتباط بین PS3 و PSP(پلی استیشن همراه ):
این دو میتوانند از طریق USB وWiFi با هم ارتباط برقرار کنند . برای مثال در بازی فرمول یک طراحی شده برای PS3 میتوان از PSP به عنوان آینه اتومبیل استفاده کرد.
سیستم خنک کنندگی این کنسول:
در PS3 از آخرین تکنولوژی خنک کنندگی Full Cool 3D استفاده شده است که تا 40% سیستم تهویه آنرا نسبت به PS2 ارتقا داده است
سیستم عامل PlayStation3 :
سیستم عاملی که برای این کنسول در نظر گرفته شده است آخرین ویرایش از مجموعه سیستم عامل های لینوکس یوده که برای استفاده در PS3 تغییر شکل یافته است ( به صورت یک OS کامل نخواهد بود )
به وسیله این سیستم عامل میتوان بسیاری از کارهای را که PC انجام می دهد انجام داد. ازجمله این کار ها میتوان اشاره کرد به تایپ (با اتصال هر نوع کیبورد که دارای پورت USB باشد) ویرایش فیلم وصد البته تماشای انواع فرمتهای تصویری فرمتهای صوتی جستجوی اینتر نتی و دانلود هر چه که دلتان بخواهد به صورت کاملا مجانی از طریق Acciunt ویژه ای که به خریداران PS3 تعلوق میگیرد و هزاران کار دیگری که حتی فکرش را هم نمیتوانید بکنید .
در ضمن هر وسیله ای را که دارای پورت USB باشد میتوان به آن متصل و از آن استفاده کرد . شایان ذکر است که شرکت سونی در رقابت تنگاتنگ که با رقیب دیرینه خود Microsoft دارد دست به ایجاد پایگاه ایجاد شبکه بازی نموده به طوری که دارندگان PS3 بصورت مجانی بازی های که امکان بازی گروهی (مانند Call if Duty ) در آنها در نظر گرفته شده است از طریق این شبکه و در هر جای دنیا بدون اخلال در انجام بازی انجام دهند
[ سه شنبه هفدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 19:9 ] [ مهندس .... ]


موبایل نیوز - گوشی موتورولا V3X در بازار امروز (یکشنبه) تهران با افزایش 150 هزار ریال روبرو شد.
به گزارش خبرنگارحوزه بازار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران، بنا بر اظهار برخی از فروشندگان در بازار تهران، عرضه کم این محصول در بازار تهران دلیل این افزایش قیمت است.
این گوشی پیشتر به بهای دو میلیون ریال به فروش می رسید.
گوشی V3X موتورولا 125 گرم وزن دارد و از سه ماهه اول 2005 میلادی به بازار جهانی تلفن همراه عرضه شده است.
این محصول دارای دوربین عکاسی و فیلمبرداری 2 مگا پیکسلی با ماکرو و دوربین دوم VGA ، حافظه داخلی 64 مگابایت، مجهز به سیستم پخش صدای پلی فونیک 64 کاناله و فناوری بلوتوث است.

_________________
لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد
http://www.Shop2Shop.ir
http://img.bia2clubs.com
http://link.bia2clubs.com
http://invisible.bia2clubs.com


بالا
 مشخصات ايميل  
تشکر کرده اید 

 موضوع پست: گوشی سونی اریکسون مدل K610 ارزان شد
پستارسال شده در: يکشنبه 17 تیر 1386 21:22 
Captain II
Captain II
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30
پست: 5225
محل سکونت: گشتم نبود نگرد نیست.
تشکر کرده اید: 0
تشکر شده:
2 مرتبه به 2 پست


موبایل نیوز- گوشی سونی اریکسون مدل K610 با گارانتی متفرقه امروز (یکشنبه) در بازار تهران با کاهش 550 هزار ریالی روبرو شد.
به گزارش خبرنگار حوزه بازار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران، این گوشی چندی پیش به بهای سه میلیون و 250 هزار ریال در بازار تهران به فروش می رسید.
برخی فروشندگان می گویند کاهش عرضه این گوشی در بازار تهران و لغو طرح رجیستری که از دو شنبه هفته پیش آغاز شده ، دلیل اصلی این کاهش قیمت است.
این گوشی 89 گرم وزن دارد و ازماه فوریه سال 2006 وارد بازار جهانی شده است.
گوشی K610 سونی اریکسون دارای صفحه نمایش TFT با قابلیت نمایش 262 هزار 144 رنگ، دوربین عکاسی و فیلمبرداری دو مگاپیکسل و دوربین دوم VGA با قابلیت بزرگنمایی 5/2 برابر، حافظه داخلی 16 مگابایت، حافظه جانبی 128 مگابایت کارت (Memory Stick Micro (M2 و مجهز به سیستم پخش صدای پلی فونیک 72 کاناله است.

_________________
لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد
http://www.Shop2Shop.ir
http://img.bia2clubs.com
http://link.bia2clubs.com
http://invisible.bia2clubs.com


بالا
 مشخصات ايميل  
تشکر کرده اید 
 موضوع پست: گوشی سامسونگ مدل D900i ارزان شد
پستارسال شده در: يکشنبه 17 تیر 1386 21:26 
Captain II
Captain II
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30
پست: 5225
محل سکونت: گشتم نبود نگرد نیست.
تشکر کرده اید: 0
تشکر شده:
2 مرتبه به 2 پست


موبایل نیوز - قیمت گوشی سامسونگ مدل D900i با گارانتی متفرقه امروز (یکشنبه) در بازار تهران 100 هزار ریال کاهش یافت .
به گزارش خبرنگار حوزه بازار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران ، این مدل گوشی در بازار تهران امروز به بهای دومیلیون و 730 هزار ریال به فروش رسید.
فروشندگان در این باره گفتند: افزایش عرضه این گوشی در بازار تهران و آزاد شدن واردات گوشی تلفن همراه دلیلی بر این کاهش قیمت است.
این گوشی 85 گرمی مشکی رنگ از ماه ژوئن سال 2006 به بازار جهانی عرضه شده است.
گوشی سامسونگ مدل D900iدارای صفحه نمایش TFT با قابلیت نمایش 256 هزار رنگ، دوربین عکاسی و فيلمبرداری 15/3 مگاپیکسلی دارای فوکوس اتوماتیک با قابليت بزرگنمايی چهار برابر، حافظه داخلی 60 مگابایت، حافظه جانبی (microSD (TransFlash و مجهز به سیستم پخش صدای پلی فونیک 64 کاناله است.

_________________
لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد
http://www.Shop2Shop.ir
http://img.bia2clubs.com
http://link.bia2clubs.com
http://invisible.bia2clubs.com


بالا
 مشخصات ايميل  
تشکر کرده اید 
 موضوع پست: قیمت گوشی سونی اریکسون مدل W850 کاهش یافت
پستارسال شده در: يکشنبه 17 تیر 1386 21:29 
Captain II
Captain II
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30
پست: 5225
محل سکونت: گشتم نبود نگرد نیست.
تشکر کرده اید: 0
تشکر شده:
2 مرتبه به 2 پست


موبایل نیوز- گوشی W850سونی اریکسون با گارانتی متفرقه امروز(یکشنبه) در بازار تهران با کاهش قیمت 250 هزار ریالی مواجه شد.
به گزارش خبرنگار حوزه بازار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران، افزایش عرضه این گوشی و لغو طرح رجیستری در بازار تهران دلیل اصلی این کاهش قیمت عنوان شده است.
این گوشی پیشتر به بهای چهار میلیون و 450 هزار ریال به فروش می رسید.
سونی اریکسون پیشتر اعلام کرده بود که تولید و توزیع این گوشی از اواخر نیمه اول سال جاری در بازار تهران متوقف می شود.
گوشی W850 سونی اریکسون که 116 گرم وزن دارد از ماه می سال 2006 میلادی به بازار جهانی تلفن همراه عرضه شده است.
این محصول دارای دوربین عکاسی و فیلمبرداری دو مگاپیکسلی ،قابلیت بزرگنمایی چهار برابر، حافظه داخلی 16 مگابایت، حافظه جانبی یک گیگابایت، ارتقا حافظه جانبی تا چهار گیگابایت با کارت Memory Stick Duo Pro و مجهز به سیستم پخش صدای پلی فونیک 40 کاناله است.

_________________
لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد
http://www.Shop2Shop.ir
http://img.bia2clubs.com
http://link.bia2clubs.com
http://invisible.bia2clubs.com


بالا
 مشخصات ايميل  
تشکر کرده اید 
 موضوع پست: قیمت گوشی نوکیا مدل 6060 کاهش یافت
پستارسال شده در: دوشنبه 18 تیر 1386 23:14 
Captain II
Captain II
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30
پست: 5225
محل سکونت: گشتم نبود نگرد نیست.
تشکر کرده اید: 0
تشکر شده:
2 مرتبه به 2 پست


موبایل نیوز - گوشی نوکیا مدل 6060 با گارانتی متفرقه امروز (دوشنبه) در بازار مناطق مختلف تهران 200 هزار ریال کاهش قیمت داشت.
به گزارش خبرنگار حوزه بازار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران، قیمت این گوشی که پیشتر یک میلیون و 250 هزار ریال بود.
بنا به اظهار برخی فروشندگان تلفن همراه، کاهش عرضه متفرقه این گوشی و لغو اجرای طرح رجیستری در بازار تهران ، دلیل اصلی کاهش قیمت این گوشی بوده است.
گوشی 6060 نوکیا 93 گرم وزن دارد و در رنگ بندی نقره ای ،مشکی، قرمز و آبی از ماه ژوئن سال 2005 به بازار جهانی تلفن همراه عرضه شده است.
این گوشی دارای صفحه نمایش TFT با قابلیت نمایش 655 هزار و 36 رنگ و ابعاد نمایش 128 ×160 پیکسل و فاقد فناوری بلوتوث و دوربین است.

_________________
لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد
http://www.Shop2Shop.ir
http://img.bia2clubs.com
http://link.bia2clubs.com
http://invisible.bia2clubs.com


بالا
 مشخصات ايميل  
تشکر کرده اید 
 موضوع پست: قیمت گوشی نوکیا مدل 6070 ارزان شد
پستارسال شده در: دوشنبه 18 تیر 1386 23:16 
Captain II
Captain II
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30
پست: 5225
محل سکونت: گشتم نبود نگرد نیست.
تشکر کرده اید: 0
تشکر شده:
2 مرتبه به 2 پست

موبایل نیوز - گوشی تلفن همراه نوکیا مدل 6070 با گارانتی متفرقه روز دوشنبه در بازار تهران با کاهش 200 هزار ریالی قیمت روبرو شد.
به گزارش خبرنگار حوزه بازار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران در روزهای پیش این گوشی به بهای یک میلیون و 430 هزار ریال به فروش می رسید ولی امروز قیمت آن به یک میلیون و 200 هزار ریال رسید.
این گوشی 88 گرمی در رنگ نقره ای و از ماه فوریه سال 2006 به بازار جهانی وارد شد.
از دیگر کارایی های گوشی نوکیا مدل 6070 قابلیت نمایش cstn، حافظه گوشی 2/3 مگابایت و دوربین VGA است.

_________________
لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد
http://www.Shop2Shop.ir
http://img.bia2clubs.com
http://link.bia2clubs.com
http://invisible.bia2clubs.com


بالا
 مشخصات ايميل  
تشکر کرده اید 
 موضوع پست: گوشی سونی اریکسون مدل W550 گران شد
پستارسال شده در: دوشنبه 18 تیر 1386 23:17 
Captain II
Captain II
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30
پست: 5225
محل سکونت: گشتم نبود نگرد نیست.
تشکر کرده اید: 0
تشکر شده:
2 مرتبه به 2 پست


موبایل نیوز - گوشی مدل W550 سونی اریکسون با گارانتی متفرقه امروز (دوشنبه ) در بازار تهران با افزایش قیمت 150 هزار ریالی مواجه شد.
به گزارش خبرنگار حوزه بازار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران به نقل از برخی فروشندگان، متوقف شدن تولید این گوشی و کاهش عرضه آن از ماه پیش در بازار تهران افزایش قیمت این گوشی را در پی داشت.
این در حالی است که این گوشی در روز شنبه هفته جاری به کاهش 100 هزار ریالی به بهای یک میلیون و 800 هزار ریال به فروش رسید.
گوشی W550 سونی اریکسون چندی پیش به بهای دو میلیون و 300 هزار ریال به فروش رسید.
گوشی W550 سونی اریکسون در ماه می سال 2005 (تیرماه 84) در سه رنگ نارنجی، ارغوانی و آبی به بازار جهانی عرضه شده و دارای دوربین عکاسی و فیلمبرداری 3/1 مگاپیکسلی است.
گوشي W550 داراي سیستم صدای پلی فونیک با دو باند مجزا در كنار هاي گوشي و حافظه داخلی 256 مگابایت است.

_________________
لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد
http://www.Shop2Shop.ir
http://img.bia2clubs.com
http://link.bia2clubs.com
http://invisible.bia2clubs.com


بالا
 مشخصات ايميل  
تشکر کرده اید 
 موضوع پست: قیمت گوشی نوکیا مدل 6270 کاهش یافت
پستارسال شده در: دوشنبه 18 تیر 1386 23:19 
Captain II
Captain II
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30
پست: 5225
محل سکونت: گشتم نبود نگرد نیست.
تشکر کرده اید: 0
تشکر شده:
2 مرتبه به 2 پست

موبایل نیوز - گوشی نوکیا مدل 6270 با گارانتی متفرقه امروز (دوشنبه) در بازار مناطق مختلف تهران 100 هزار ریال کاهش قیمت داشت.
به گزارش خبرنگار حوزه بازار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران، این گوشی که قیمت آن پیشتر سه میلیون و 250 هزار ریال بود ، امروز سه میلیون و 150 هزار ریال به مشتریان فروخته شد.
بنا به اظهار برخی فروشندگان تلفن همراه، کاهش عرضه متفرقه این گوشی و لغو اجرای طرح رجیستری در بازار تهران ، دلیل اصلی کاهش قیمت این گوشی بوده است.
گوشی 6270 نوکیا 125 گرم وزن دارد و در رنگ بندی آبی آسمانی و قهوه ای سوخته از ماه ژوئن سال 2005 میلادی به بازار جهانی تلفن همراه عرضه شده است.
این گوشی دارای صفحه نمایش TFT با قابلیت نمایش 262 هزار و 144 رنگ و ابعاد نمایش 240 ×320 پیکسل، دوربین 2 مگاپیکسلی با قابلیت بزرگنمایی 5 برابر و فناوری بلوتوث است.

_________________
لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد
http://www.Shop2Shop.ir
http://img.bia2clubs.com
http://link.bia2clubs.com
http://invisible.bia2clubs.com


بالا
 مشخصات ايميل  
تشکر کرده اید 
 موضوع پست: گوشی نوکیا N93 با افت شدید قیمت مواجه شد
پستارسال شده در: دوشنبه 18 تیر 1386 23:22 
Captain II
Captain II
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30
پست: 5225
محل سکونت: گشتم نبود نگرد نیست.
تشکر کرده اید: 0
تشکر شده:
2 مرتبه به 2 پست

موبایل نیوز - گوشی نوکیا N93 با گارانتی متفرقه با کاهش قیمتی در حدود یک میلیون و 250هزار ریالی مواجه شد.
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار حوزه بازار تلفن همراه ایران ، برای نخستین بار است که یک گوشی سری هوشمند نوکیا تنها در طول چند روز، با کاهش بیش از یک میلیون ریال مواجه شده است.
برخی از فروشندگان گوشی ، کاهش قیمت اکثر گوشی های سری N و همچنین لغو طرح رجیستری گوشی را اصلی ترین دلیل کاهش قیمت این مدل می دانند.
به گفته "رضا – ا" فروشنده گوشی تلفن همراه در خیابان جمهوری ، این گوشی هم اکنون در بازار به وفور یافت می شود و همین امر به کاهش بیشتر قیمت آن کمک کرده است .
این گوشی در ماه آوریل سال 2006در دو رنگ مشکی و نقره ای و مجهز به دوربین عکاسی و فیلمبرداری 2/3 مگاپیکسل مجهز به لنز Carl Zeiss به بازار جهانی عرضه شده است.
نوکیا N93 که مجهز به سیستم صدای پلی فونیک 64کاناله و حافظه جانبی است تنها دو ماه پس از عرضه در بازار جهانی وارد بازار تهران شد و با استقبال خوبی از سوی خریداران نوکیا مواجه شده است .

_________________
لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد
http://www.Shop2Shop.ir
http://img.bia2clubs.com
http://link.bia2clubs.com
http://invisible.bia2clubs.com


بالا
 مشخصات ايميل  
تشکر کرده اید 
 موضوع پست: کاهش بی سابقه قیمت گوشی های سری N نوکیا در بازار ایران
پستارسال شده در: دوشنبه 18 تیر 1386 23:25 
Captain II
Captain II
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30
پست: 5225
محل سکونت: گشتم نبود نگرد نیست.
تشکر کرده اید: 0
تشکر شده:
2 مرتبه به 2 پست

موبایل نیوز - قیمت برخی از گوشی های هوشمند نوکیا معروف به سری N در بازار تهران به کمتر از سه میلیون ریال رسیده است که امری بی سابقه است .
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار حوزه بازار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران، پس از لغو قانون رجیستری، اکثر گوشی های برندهای مختلف بازار روند نزولی قیمت را در پیش گرفته اند که از بارزترین این گوشی ها می توان به سری N اشاره کرد که نوکیا از بدو عرضه این گوشی ها به بازار جهانی تبلیغات فراوانی برای آنان کرده است.
گوشی نوکیا N70 که نزدیک به دو سال است وارد بازار ایران شده است، در حال حاضر برای نخستین بار در بازار تهران به بهای دو میلیون و 950هزار ریال با گارانتی متفرقه به فروش می رسد.
این مدل در بدو ورود به کشور به بهای پنج میلیون و 400هزار ریال به فروش می رسید اما با کمبود عرضه گوشی به دنبال مقابله دولت با قاچاقچیان و وضع طرح رجیستری ، قیمت آن با روند کندی سیر نزولی قیمت را می پیمود و به سه میلیون و 300هزار ریال در طول دو سال گذشته رسیده بود.
مدل N72 نیز که تا چندی پیش به بهای سه میلیون و 400هزار ریال در بازار به فروش می رسید، در بازار فعلی هم قیمت مدل N70 شده است.
بسیاری از فروشندگان نوکیا دلیل هم قیمت شدن این دو گوشی را ، عامه پسند بودن و تمایل بیشتر به خرید گوشی N70 اعلام می کنند.
مدل های دیگر سری N از جمله 93 و 93i نیز به ترتیب با قیمتی در حدود یک میلیون و 250هزار ریال و یک میلیون ریال کاهش بی سابقه ای را تجربه می کنند.
[ دوشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 17:55 ] [ مهندس .... ]
 با سلام خدمت کاربران گرامی بالاخره بعد از مدت طولانی قیبتم دوباره اومدم امید وارم به بزرگی خودتون ببخشید .

تاریخ محصول::2006, April :: وضعیت در بازار::غیر فعال
قیمت:: 550 ( یورو)
اندازه صفحه 320 * 240 پیکسل
نوع صفحه نمایش TFT touchscreen, 256K رنگ
دوربین : با کیفیت ۳.۲مگاپیکسل بدون فلش!
ابعاد عکس دوربین : 1536* 2048 پیکسل
دارای قدرت زوم بالا (Carl Zeiss )
امکان فیلمبرداری بله
زمان مکالمه حداکثر ۵ساعت
زمان کارکرد حداکثر 240 ساعت
حافظه 50 مگابایت داخلی
کارت حافظه MMC ------پشتیبانی میکند.!
باند فرکانس ۹۰۰، ۱۸۰۰، ۱۹۰۰
ابعاد 28.2* 55.5* 118 میلی‌متر
وزن 180 گرم

                                     برای دیدن اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید پشتیبانی JavaScript 1.5 و HTTP File upload
- Video calling and download
- UPnP technology
- Java MIDP 2.0
- Push to talk
- MP3/AAC/MPEG4 player
- T9
- Stereo FM radio
- TV out support
- Voice command/memo
-Photo/video editor
امکان پخش فیلم بله، پشتیبانی RealVideo, MPEG4, H.263, .3gp
بلوتوث بله، نسخه ۱٫۲
فناوری جاوا بله، MIDP 2.0, CLDC 1.1
در دسته گوشیهای 3G بله
امکان گپ بله
ارسال MMS بله
ارسال پیام تصویری بله
فناوری GPRS بله up to 62.4 kbps
فناوری EDGE خیر
یکسان‌سازی داده‌ها با کامپیوتر بله
ضبط صدا بله
خش با صدای بلند بله
ملودی زنگ Polyphonic, MP3
امکان دریافت ملودی زنگ بله
قابلیت نصب بازی بله
مجهز به رادیو با امکان پخش صدایی رسا و استریو خیر
حالت Screensaver بله
تصویر زمینه بله
نمایش عکس بله
پیش‌بینی بقیه کلمه بله
هدست بیسیم بله
دارای پورت USB بله
درگاه مادون قرمز بله
دارای فناوری WLAN :: امکان استفاده از شبکه بیسیم اینترنت

 

[ دوشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 17:53 ] [ مهندس .... ]

ایجاد نور حجمی (volum light):نور حجمی پرتو نوری است که در مسیر تابش خود حالت

برقراری مه را ایجاد میکند لذا fog از روشنایی عمومی صحنه استفاده میکند ولی vlolum light

از منابع نورانی که شما در صحنه قرار داده اید استفاده میکند برای ایجاد نور حجمی اولا باید

خاصیت تولید سایه cast shadow در آن فعال باشد ثانیا باید سایه از نوع shadow map

باشد زیرا سایه های نوع ray-traced توانایی ایجاد نور حجمی را ندارند.کار را با یک مثال

ادامه میدهیم

-----------------برای دیدن آموزش كامل روی ادامه مطلب كلیك كنید------------

ایجاد نور حجمی (volum light):نور حجمی پرتو نوری است که در مسیر تابش خود حالت

برقراری مه را ایجاد میکند لذا fog از روشنایی عمومی صحنه استفاده میکند ولی vlolum light

از منابع نورانی که شما در صحنه قرار داده اید استفاده میکند برای ایجاد نور حجمی اولا باید

خاصیت تولید سایه cast shadow در آن فعال باشد ثانیا باید سایه از نوع shadow map

باشد زیرا سایه های نوع ray-traced توانایی ایجاد نور حجمی را ندارند.کار را با یک مثال

ادامه میدهیم:۱- در نمای perspective یک کره رسم کنید

۲- به وسیله دستور target spot سه منبع نور نقطه ای هدف دار بر روی کره تنظیم کنید

۳- هر یک از منابع نورانی را انتخاب کرده و پانل فرمان modify را باز کرده و خاصیت

cast shadow را علامت بزنید.

۴- دستور envirment را از منوی rendering اجرا کنید .

۵- بر روی دکمه add کلیلک کرده و volum light را انتخاب و ok کنید

۶- لیست پارامترهای volum light در اختیار شما قرار میگیرد دکمه pick light را روشن

نمایید این دکمه امکان انتخاب منابع نورانی موجود در صحنه که میخواهید تحت تاثیر volum

light قرار بگیرد را فراهم میکند.

۷- دکمه H را بزنید لیست منابع نورانی در پنجره ای به نام های spot01,spot02.....در

اختیار شما قرار میگیرد و هرسه منبع را بوسیله دکمه all در پایین آنها انتخاب و ok کنید.

۸- دستور render را از منوی rendering اجرا کنید.

برخی از گزینه های مهم در مورد نور حجمی به شرح زیر است:

fog color :رنگ مه را تنظیم میکند.
use attenuation color :مه را رقیق میکند و از شدت آن میکاهد.
density :برای تنظیم چگالی مه است هر چه این گزینه افزایش یابد مه روشن تر به نظر خواهد رسید برای ایجاد مه واقعی توصیه میشود میزان آن را بین ۲ تا ۶ تععین کنید.
max light :حداکثر روشنایی مه را کنترل میکنید.
min light:بوسیله این فرمان میتوانید اثرات مه را در خارج از مخروط نور در اختیار داشته باشید که معمولا بر روی صفر تنظیم میکنیم.
noise on :برای فعال یا غیر فعال ساختن تاثیرات آشفتگی مه کاربرد دارد.
amount :میزان آشفتگی مه را کنترل میکند.
size :اندازه شعاع های مه یا دود را تنظیم میکند.

[ شنبه چهاردهم دی ۱۳۸۷ ] [ 21:56 ] [ مهندس .... ]

3d max  را اجرا کنید سپس دکمه M را روی صفحه کلید فشار دهید تا پنجره Editor Material باز شود.در پنجره باز شده روی دکمه Standard کلیک کنید . سپس از پنجره Material/map browser. ماده  Raytrace را انتخاب کنید .

سپس نوع  Shading را به Blinn تغییر دهید  .

سپس روی رنگ Diffuse کلیک کرده و رنگ آن را به 197,198,200.  تغییر دهید .

 به Specular Highlight بروید و رنگ Specular color را به سفید (255,255,255)تغییر دهید .مقدار Specular Level  را به 90 و مقدار Glossiness را به50 تغییر دهید.

به کرکره Map بروید.سپس مقدار Reflect را مساوی 70 قرار دهید و روی دکمه None کنار Reflect کلیک کنید سپس از پنجره باز شده Falloff  را انتخاب کنید .

روی رنگ دوم کلیک کنید و رنگ آن را به 228,229,231  تغییر دهید. حالا نوع Falloff Type را به Fresnel تغییر دهید. در قسمت :   Fresnel Parameters مقدار Index of Refraction را مساوی 10 قرار دهید . حالا روی دکمه Background  کلیک کنید تا پس زمینه ماده از بین برود و ماده بهتر مشاهده شود.

روی دکمه Go to Parent کلیک کنید تا به عقب برگردید.

 سپس به کرکره Super Sampling بروید . Use Global Settings را غیر فعال کنید .حالا تیک Enable Sampler را بزنید سپس گزینه Max 2.5 Star را انتخاب کنید.

متریال ساخته شد.حالا برای بهتر دیدن متریال در محیط آن تغییراتی ایجاد می کنیم.

گزینه Environment(محیط)  را از منوی Rendering انتخاب کنید و رنگ Background آن را به سفید تغییر بدهید.

دکمه T را فشار دهید تا زاویه دید شمابه بالا تغییر کند.سپس یک Plane به پارامترهای زیر رسم کنید:

Length: 1000 and Width: 1000.

پنجره Editor Material را باز کنید(با زدن کلید M ).یک گوی خام انتخاب کنید .سپس روی دکمه کوچک Diffuse کلیک کنید سپس در پنجره باز شده Checker را انتخاب کنید .

Tiling را به 9 تغییر بدهید.و مقدار Angle w را مساوی45 قرار دهید.

حالا ماد ساخته شده را به Plane نسبت بدهید.

یک Sphere رسم کنید و ماده نقره را به آن نسبت دهید.

[ جمعه سیزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:45 ] [ مهندس .... ]

» آموزش رندر فضای داخلی با V-Ray

     » آموزش ساخت پارچه  با نرم افزار  3d max      » آموزش ساخت پارچه  با نرم افزار  3d max  قسمت دوم

مشاهده

 

در این آموزش قصد دارم روش استفاده از تابع Cloth  را به شما آموزش دهم.تابع  Cloth   برای ساخت پارچه به کار می رود

خواندن آموزش

 

در اين آموزش قصد دارم به شما آويزان کردن پارچه را آموزش دهم

خواندن آموزش

         
  » آموزش ساخت خانه  با نرم افزار 8 3d max و autocad     » آموزش ساخت لباس در 3d max    » آموزش ساخت تور   با نرم افزار 8 3d max
این آموزش ساخت یک خانه ابتدایی است که هدف آشنایی با روند کار و تعدادی از اصلاحگرها و دستورات مربوط می باشد.

 ادامه مطلب...

 

 در این آموزش شما با روش ساخت لباس که از تغییر دهنده های Cloth و Garment Maker استفاده می شود آشنا می شوید .

 

 

خواندن آموزش

 

  در این آموزش شما روش استفاده از Spline (موضوعات دوبعدی )برای ایجاد موضوع سه بعدی فرا می گیرید.

خواندن آموزش


 »  آموزش ساخت ماده طلا

 

 » ساخت لاستیک اتوموبیل با نرم افزار 3d max 8

 

 »   آموزش سا خت متريال برف در 3d Studio Max  

  3d maxرا اجرا کنید سپس دکمه M را روی صفحه کلید فشار دهید تا پنجره Editor Material باز شود.در پنجره باز شده روی دکمه Standard کلیک کنید . سپس از پنجره ...'

ادامه مطلب...

 

خواندن مطلب

 

در این مقاله سعی داریم شما را با متریال Composite بیشتر آشنا کنیم.متریالی که برای ساخت مواد مخلوط بیشتر استفاده می شود.

خواندن آموزش


» آموزش ساخت توپ بسکتبال  با نرم افزار 8 3d max
  » آموزش فارسي نويسي در 3d max
  »  تنطیمات و شروع به کار

پس از اجرای 3d max زاویه دید تون  را به Top تغییر دهید (دکمه T را فشار  دهید ).سپس یک Sphere به پارامترهای زیر رسم کنید :

ادامه مطلب...

 

  يكي از مشكلاتي كه فارسي زبان ها در استفاده از 3d max  دارند فارسي نويسي در اين برنامه است .در اين مقاله...

ادامه مطلب

 

دریچه دید مانند  تلوزیون های هستند که در اتاق فرمان یک استودیو را نظاره می کنند .در 3d max به طور پیش فرض داری چهار دریچه  دید می باشند.شما می توانید پیکر بندی دریچه دید را عوض کنید و یرای هر کدام نمای را انتخاب کنید .همیشه یکی از دریچه های دید با کادری.... 

ادامه مطلب...


  »   آموزش ساخت باد و پرده
  » آموزش ساخت ذره بین و عدسی  با نرم افزار 8 3d max

 »    آشنای با محیط 3ds max 8 (سطح پایه)

شاید تا به حال دیده باشید که وقتی پرده ای جلوی پنجره ای اتاق تان آویزان کرده اید هنگامی که باد می آید چطور به حرکت در می آید و...

ادامه مطلب...

 

  خواندن آموزش  

عبارت  3ds max بر گرفته شده از کلمات 3 Dimension Studio Max می باشد و.....

ادامه مطلب...

   » آموزش ساخت کتاب
» آموزش ساخت ماده نقره

بعد از اجرای برنامه به Command panel\Create\Geometry\Standard Primitives بروید ویک Box ...

 

ادامه مطلب...

 

max را اجرا کنید سپس دکمه M را روی صفحه کلید فشار دهید تا پنجره Editor Material باز شود.در پنجره باز شده ...

 ادامه مطلب... 

   
[ جمعه سیزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:43 ] [ مهندس .... ]
اين يكي از كارهاي منه كه در سايت زير قرار داده شده:
[url]http://www.3dmax.ir/[/url]


ساخت يك انفجار كيهاني با استفاده از video post


ابتدا يك spheregizmo از پنل helpers ايجاد كنيد.


سپس از پنجره modify در حالي كه شي در حال انتخاب است روي دكمه add كليك كرده و fire effect را انتخاب كنيد و دكمه setup را فشار دهيد.
حال تغييرات زير را اعمال كنيد.
Flame type: tendril
Flame size: 20
Inner color:
Hue:37
Sat: 54
Value: 255
Outer color:
Hue: 17
Sat: 255
Value: 255
يك نور omni نارنجي هم در مركز آن ايجاد كرده و شدت آن را 1 باقي بگذاريد.

يك سيستم ذره اي super spray را هم در مركز شكل ايجاد كنيد وتنظيمات زير را در آن انجام دهيد:
Off axis:90
Spread:90
Offplan:0
Spread:180

Use rate: 20
Speed: 5
Variation:50
Partickle size: 3
از منوي rendering گزينه video post را انتخاب كنيد.

روي دكمه add scene event كليك كرده و از پنجره ي ظاهر شده perspective را انتخاب و ok را فشار دهيد.
روي دكمه add image filter event كليك و گزينه ي lens effect flare را انتخاب كنيد.
سپس گزينه setup را انتخاب كنيد.
دكمه load را زده و سپس afterfx3 را انتخاب كنيد. در پنل prefs گزينه inferno را براي قسمت man sec فعال كنيد و پارامتر render را براي streak غير فعال سازيد.
در پنل glow رنگ redial را سرتاسر قرمز كنيد.
و در پنل M sec هم redial را به قرمز و نارنجي تغيير دهيد.
اكنون دكمه node source را زده و نور خود را انتخاب كنيد.
دكمه ok را زده تا از اين پنجره خارج شويد.
دوباره روي add image filter كليك كنيد و اين بار lens effect glow را انتخاب كنيد. روي دكمه setup كليك كنيد.


در پنل preferences مقدار size را روي 0.2 قرار دهيد و در بخش color گزينه gradient را فعال كنيد و ok را فشار دهيد.
execute sequence را كليك كرده و فريم 30 را رندر كنيد.

دریافت فایل نهایی max. برای رفع مشکلاتی که در این تمرین داشتید:
download

سيد مهدی

[url]www.harrypotter6.co.sr[/url]
[email]salpars2004@yahoo.com[/email]

[ جمعه سیزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:41 ] [ مهندس .... ]
مروز طراحی یکی از مهمترین دغدغه هایی است که توجه دوستداران علم کامپیوتر را به خود معطوف کرده است.با توجه به گسترش روز افزون انواع فیلم ها و بازیهای متنوع و استفاده از جلوه های ویژه شاید این سوال به ذهن شما خطور پیدا کند که چه کسانی،چگونه و با چه برنامه ای قادر به ایجاد این جلوه های بدیع هستند.

 

این جلوه ها که حال تبدیل به جلوه های 3 بعدی شده اند توسط تیمی از طراحان ایجاد شده و در اختیار صاحبان فیلم ها و یا شرکت های بزرگ ساخت بازی قرار داده میشوند.شرکت Autodesk که یکی از غول های بی بدیل نرم افزارهای سه بعدی است،سالیان سال است که با ارائه دو برنامه 3d studio max و Maya گام های بزرگی را در جهت سهولت ایجاد تصاویر سه بعدی برداشته اند.

هر دوی این برنامه ها برای کارهای سه بعدی استفاده می شوند و در اصل تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند اما تفاوتهای جزئی این دو نرم افزار باعث شده که هر کدام از این دو برنامه برای کار خاصی مورد استفاده قرار گیرند.

3d studio max از لحاظ نوع آرایش ظاهری به گونه ای طراحی شده که کاربر به راحتی میتواند با این نرم افزار ارتباط برقرار کرده و خود را جهت یادگیری آماده کند.از طرفی 3d studio بیشتر برای ساخت بازی مورد استفاده قرار میگیرد چرا که نوع قرارگیری دکمه های کاربردی آن به شکلی است که تاثیرات آن روی بازی بیشتر می توان ملاحظه کرد.در طرف مقابل Maya بیشتر برای ساخت جلوه های ویژه یک فیلم مورد استفاده قرار میگرد.

خط کش های زمانی برای Maya طوری طراحی شده اند که به راحتی میتوانید فیلم خود را ویرایش کرده و در لحظه مورد نظر جلوه ویژه ساخته شده را با فیلم و صحنه آن هماهنگ کرده و آن را در خط زمانی جایگزین کنید.همانطور که بیان شد برنامه مایا از آن دسته نرم افزارهایی است که یک کاربر قصد یادگیری انیمیشن سه بعدی را دارد به راحتی نمیتواند با آن ارتباط برقرار کرده و از این نرم افزار استفاده کنبد در صورتی که برنامه 3ds max برای آماتورهایی ساخته شده که قصد یادگیری داشته تا به یک انیمیشن کار حرفه ای تبدیل شوند.

از طرف دیگر برنامه 3d Studio در زمینه سه بعدی و D3d (رابط گرافیکی سه بعدی) قابل قبول تر نشان می دهد البته مایا نیز در زمینه 3d بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر است.به طور کلی این دو نرم افزار که هر دو از یک خانواده هستند در اصول با یکدیگر مشترک بوده و هر دو ساخت انیمیشن سه بعدی را در حد ایده آل انجام می دهند.
نرم افزار طراحي سه بعدي تري دي مکس 9

نرم افزار 3d Studio Max يکي از قوي ترين نرم افزارهاي سه بعدي سازي است که براي ساخت تيزرهاي تبليغاتي، اسلايد و انيميشن از آن استفاده مي شود.
شما بوسيله اين نرم افزار و با ترکيب ابزارها و امکانات خاص آن مي توانيد تصاوير متحرک يا ثابت سه بعدي و بسيار نزديک به واقعيت از جهان پيرامون خود بدست آوريد. 3D Stidio Max داراي محيط گسترده و ابزارهاي بسيار زيادي است که کار با آن مستلزم داشتن سيستم هاي پرقدرت و آشنايي کامل با نرم افزار است. در اين بسته نرم افزاري با توجه به نياز کاربران علاوه بر نسخه 32-بيتي, نسخه 64-بيتي, نسخه ي الکترونيکي HandBook، مقالات راهنما کار با نرم افزار به همراه نمونه کارهاي مختلف نرم افزار و آموختار (Tutorial) هاي متنوع گنجانده شده است.
این نرم افزار در طراحی و معماری ساختمان و شبیه سازی پروژه های عمرانی نیز کاربرد دارد 
 V-Ray Advanced v1.5 for 3ds Max and VIZ
-----------
خیلی ها در بیشتر سایت ها اقدام به فروش آموزشها به صورت سی دی و دی وی دی با عناوین مختلف نموده اند کتابهای فارسی زبان نیز حتی به صورت الکترونیکی وجود دارند ... 
ولی آموزشهای مبتدی تا پیشرفته  و به صورت دی وی دی در مجموعه های مختلف قرار داده ایم که بزودی کار فروش آنها شروع میشود ... مهم :: این آموزش ها به زبان فارسی نیستند و به عبارتی ترفندهای مختلف این نرم افزار را به صورت ویدئویی قرار داده ایم که با مشاهده آن  به صورت عملی کار آموزش را راحت کنید ... البته باید بگویم این آموزشها به درد مبتدی ها نمیخورد بلکه دوستانی که آشنایی دارند با این نرم افزار  به راحتی میتوانند از این آموزش ها استفاده کنند ...
این آموزشها شبیه TOP SECRET مربوط به فتوشاپ خواهد بود .
خواهشمندم نظرات خود را درباره این مجموعه آموزشی بگویید ... که برای اولین بار توسط این سایت بفروش خواهند رسید ... 

chrysler building gargoyles - rendering close-up

من قصد دارم که برای شما پلاگین هایی رو بگزارم که همگی فول ورژن هستنید

و به راحتی قابل دانلود کردن هستند رو بگزارم

من در مورد استفاده هر کدوم یک توضیح نوشتم تا در مورد این پلاگین ها اطلاعاتی بیشتری کسب کنید

مرسی امین صادقوند

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تمام این پلاگین ها رو مکس 6 و 7 و 8 قابل نصب شدن هست .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پلاگین شماره یک :

نام پلاگین : AIimplant

با استفاده از این پلاگین شما قادر خواهید بود که در آن به طراحی صحنه های شلوغ به پردازید
و به راحتی بر همه مدیرت کنید مثلا شما با استفاده از این پلاگین می توانید 10 ها بلکه صدها کاراکتر رو
در کنار یک دیگر قرار داه و هر کدوک به صورت Dynamice کار خودشون رو انجام بدهند و کار هیچ کدام
شبیه به کار دیگی نیست . برای طراحی افرادی که در پیاده رو یک خیابان در حال رفت و اومد هستند و
کار خودش رو می کنه ....خلاصه پلاگینی هست کم نظیر و بسیار عالی که گرون قیمت می باشد

این هم لینک دانلود مستقیم : http://olivier.zerbib4.free.fr/edc/images/plugins/AIimplant.rar

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پلاگین شماره دو : .ANIMATION.TECHNOLOGIES.CAT

این پلاگین تا حدودی شبیه به کارکتر استادیو هست یک سری استخوان از قبل آماده عم از انسان - حیوان - ربات

دارد که کافی شما کارکتر خودتون رو با آنها Mach کنید Skin بدهید و متحرک کنید

با استفاده از ابزار Line شما می توانید مسیری را برای کارکتر خود بسازید و آن را به آسانی متحرک کنید

این هم لینک دانلود مستقیم :http://olivier.zerbib4.free.fr/edc/images/plugins/CHARACTER.ANIMATION.TECHNOLOGIES.CAT.V1.1.rar

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پلاگین شماره سه :

نام پلاگین : GroundWizLite

این پلاگین به نظر من خیلی جالبه و استفاده از اون رو به شما پیشنهاد می کنم

کار این پلاگین ساختن متریال برای کوه و جنگل هست بسیار خوب و حرفه ای این کار رو انجام مبده

بسیار کار کردن باهاش آسون و راحته

این هم لینک دانلود مستقیم :http://olivier.zerbib4.free.fr/edc/images/plugins/GroundWizLiteSetup.exe

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پلاگین شماره چهار :

نام پلاگین : Hairfx


همان طور که از اسمش پیداست برای طراحی مو و خز استفاده میشه

بسیار پلاگین خوبی هست و اما کار کردن باهاش افراد حرفه ای رو می طلبه

این هم لینک دانلود مستقیم :

http://olivier.zerbib4.free.fr/edc/images/plugins/Hairfx%201.5%20.rar


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پلاگین شماره پنج :

نام پلاگین : Maxwell

یک سیستم رندر حرفه ای هست و نور پردازی در حد Real رو انجام میده

برای کار با این پلاگین حتما باید سیستمی قوی داشته باشید

این هم لینک دانلود مستقیم :


http://olivier.zerbib4.free.fr/edc/images/plugins/Maxwell%20Render%201.1%20for%203dsmax%20.zip


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پلاگین شماره شش :

نام پلاگین : Deep UV

این پلاگین تا حدود شبیه بک uvw Map , Unwrap UVW

با این تفاوت که خیلی نرم تر و راحت برای Object شما UV می سازد

و محیطی مجزا با امکانات لازم در اختیار شما قرار میده

این هم لینک دانلود مستقیم :

http://olivier.zerbib4.free.fr/edc/images/plugins/deep%20uv%20v1.2.0.7.rar


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پلاگین شماره هفت :

نام پلاگین :VehiclesSimulator

این پلاگین کار خیلی جالبی انجام میده

کارش ساخت حرکات Dynamice یک ماشین هست به صورت خیلی دقیق و بی نقص

البته لازم به ذکر هست که کار کردن با این پلاگین بسیار ساده نیست و برای یاد گیری باید وقت بگزارید

تا در آن به مهارت برسید

این هم لینک دانلود مستقیم :

http://olivier.zerbib4.free.fr/edc/images/plugins/VehiclesSimulator_17cte_R8.rar


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پلاگین شماره هشت :

نام پلاگین : Brazil

با این پلاگین بیشتر دوستان آشنا هستند

این پلاگین هم یک سیستم رندر مجزا با امکاتانی فوق العاده در اختیار شما

قرار می دهد

این هم لینک دانلود مستقیم :
[ جمعه سیزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:39 ] [ مهندس .... ]
فصل اول : کار با Track View
- آشنايي با پنجره Track View - نوار ابزار هاي پنجره Track View - کار در پنجره Track View - کار با کليدها - ويرايش زمان بندي کليدها - ترسيم منحني ها - به کارگيري منحني هاي Ease و Multiplier - کار با کنترلرها - افزودن صدا به صحنه - جابجايي يک جسم بر اساس حرکت ماوس
فصل دوم : استفاده از Space Warps (تارهاي فضايي )
- آشنايي با تارهاي فضايي - تارهاي فضاي Motor و Push - تارهاي فضايي Drag , Vortex - تارهاي فضايي PBomb و Path Follow - تارهاي فضايي Wind , Gravity و Display - دفلکتورها - ساير دفلکتورها - تارهاي فضايي Geometric /Deformable - تارهاي فضايي Conform و Bomb - جلوه شکستن شيشه - جلوه انفجار يک سياره
فصل سوم : استفاده از Constraints ( محدوديت ها )
- دستور Attachment Constraint - دستور Surface Constraint - دستورPath Constraint - دستور Position Constraint دستور Link Constraint - دستور LookAT Constraint - دستور Orientation Constraint
فصل چهارم : استفاده از Expressions (عبارات )
- پنجره Numerical Expression Evaluator - پنجره Expression Controllre - استفاده از يک جسم براي تغيير دادن اندازه جسمي ديگر - متغيرهاي از پيش تعريف شده ، عملگرها و توابع - انواع مقادير بازگشتي - نمونه هايي از کاربرد Expression - تبديل راديان به درجه - تغيير رنگ با استفاده از کنترلر Point 3 و عملگرشرطي If
فصل پنجم : شبيه سازي ديناميکي
- آشنايي با شبيه سازي ديناميکي - جسم ديناميکي فنر (Spring ) - جسم ديناميکي ضربه گير (Damper ) - تعيين مشخصات ديناميکي ماده و استفاده از تارهاي فضايي ديناميک - استفاده از يوتيليتي Dynamics - ويرايش اجسام موجود در شبيه سازي - شبيه سازي بازي بولينگ - استفاده از دستور اصلاحي Flex - ساخت يک پرچم موج دار - معرفي پلاگين reactor - دکمه هاي موجود در نوا ر ابزار Reactor - استفاده از Collections - اجرا و پيش نمايش يک Simulation - چند کاربرد جالب ابزار Reactor
فصل ششم : اسکلت بندي و ساخت کاراکتر
- ساخت يک سيستم Bones - استفاده از Bone Tools - تبديل اجسام به استخوانها - استفاده از دستور اصلاحي Skin - استفاده از Weight Table - ساختن کاراکترها - کار با کاراکترها - ذخيره کردن و ادغام انيميشن هاي کاراکتر
فصل هفتم : سينماتيک معکوس
- آشنايي با سيستم سينماتيک معکوس (Inverse Kinematics ) - روشهاي بکارگيري سينماتيک معکوس - کاربرد روش Interactive IK - کاربرد روش Applied IK - دستور HI Solver - دستور HD Solver - استفاده از HD Solver براي ساخت يک تلسکوپ - دستور IK Limb Solver - دستور SplineIK Solver
فصل هشتم : مفاهيم اوليه رندر سازي
- روشهاي رندرسازي موجود در مکس - پنجره Activeshade - پارامترهاي عمومي رندر سازي - تنظيمات رندرساز پيش فرض - تنظيم پارامترهاي رندر سازي در پنجره Preference Settings - استفاده از RAM player - تعيين محدوده رندرسازي
فصل نهم : ساخت محيط و جلوه هاي جوي
- پنجره Environment and Effects - کنترل ميزان نور در صحنه - افزودن جلوه هاي جوي - پارامترهاي Fire Effect (جلوه آتش ) - ساخت جلوه هاي خورشيد و ابر - استفاده از جلوه جوي Fog (مه) - استفاده از جلوه Volume Fog ( مه حجمي )
فصل دهم: جلوه هاي رندر سازي
- افزودن جلوه هاي رندر سازي - پارامترهاي عمومي جلوه هاي لنزي - جلوه لنزي تابش (Glow ) - ساختن يک جرقه الکتريکي و لامپ نئون با استفاده از جلوه Glow - ساير جلوه هاي لنزي - افزودن جلوه درخشش به اجسام - جلوه رندرسازي Blur - ساير جلوه هاي رندر سازي
فصل يازدهم : رديابي پرتو (Raytracing )
- تنظيم پارامترهاي Raytrace - استفاده از ماده Raytrace - استفاده از نقش Raytrace
فصل دوازدهم : رندر سازي شبکه اي (NetRendering )
- مفهوم رندر سازي شبکه - تعريف يک اتصال شبکه - به اشتراک گذاشتن پوشه ها و فايل ها - پيکربندي يک سيستم شبکه اي - فرايند رندرسازي در شبکه - گزينه هاي موجود در پنجره Network Job Assignment - تنظيمات سرور و مدير شبکه - استفاده از ابزار Monitor - تنظيم زمان بندي عمليات رندر سازي بر روي سرورها - تعريف کارت شبکه مجازي
فصل سيزدهم : کار با Video Post
- آشنايي با پنجره Video post - کار با سکانس ها و رويدادها - افزودن رويداد از نوع تصوير - افزودن رويداد از نوع صحنه - افزودن رويداد از نوع فيلتر تصويري - افزودن رويداد از نوع لايه - افزودن رويدادهاي خارجي ، تکراري و خروجي - ترازبندي دامنه ها - کار با فيلترهاي Lens Effects - افزودن جلوه هاي فوکوس ، تابش و نوراني - افزودن زمينه و فيلتر به صحنه - ترکيب اشياء با پس زمينه تصوير
فصل چهاردهم : اسکريپت نويسي
- آشنايي با ابزار MAXScript - ايجاد آرايه کروي با استفاده از اسکريپت نويسي - پنجره MAXScript Listener - پنجره ويرايشگر MAXScript - ضبط و اجراي يک ماکرو - استفاده از متغيرها - اضافه کردن توضيحات به برنامه - عبارات منطقي و شرطي - مجموعه ها و آرايه ها - حلقه ها - توابع - انيميت کردن حرکت يک جسم در امتداد يک مسير - افزودن جزئيات بيشتر به حرکت - آشنايي با Visual MAXScript - عناصر Visual MAXScript - ساختن يک رول آرت با استفاده از Visual MAXScript

[ جمعه سیزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:38 ] [ مهندس .... ]
 1. موزش3d max (معرفی آموزشهای دوره مبتدی)
 2. مشکلات رایج نرم افزار 3D Studio Max
 3. آموزش طراحی و انيميشن
 4. درخواست کمک برای ساخت شیشه ساختمانی در 3d max
 5. در خواست آموزش فعال كردن نرم افزار Maya
 6. طراحی آرم دانشگاه آزاد با 3d max
 7. با تری دی مکس Dvb2 را منفجر کنید!!
 8. طراحی آرم LG با 3d max
 9. معرفي نرم افزار قدرتمند مايا جهت ساخت انميشن
 10. آموزش گام به گام نرم افزار قدرتمند مايا
 11. آموزش Fari ‍Cell
 12. آموزش مبتدي 3DMax
 13. ایجاد افکت آتش در 3D max
 14. ترسیم لیوان در 3D max
 15. ایجاد کوه در 3D max
 16. حوض آب در 3D max
 17. (¯`·.¸¸طراحی ماشین در 3D max¸¸.·´¯)
 18. نمونه کارهای 3Dmax
 19. درخواست کمک برای ساخت اینه 3ds
 20. ساخت خودکار
 21. ساخت آباژور 3DS MaX
 22. ساخت تفنگ shoot gun
 23. ايجاد توپ بسكتبال (سطح مبتدي)
 24. ساخت بدن انسان
 25. ساخت متریال آب برای استخر و اقیانوس
 26. آموزش سا خت متريال برف در 3d Studio Max
 27. mp3 player ساخت زبان:خارجي
 28. آموزش ساخت متریال میکروسکوپ الکترونی در 3d max
 29. آموزش ساخت گلوله سلاح های اتوماتیک
 30. ساخت سرباز شطرنج زبان:خارجي
 31. ساخت مو زبان:خارجي
 32. ساخت گلبول های خون زبان:خارجي
 33. آموزش و نکات مربوط به برنامه های سه بعدی >>> 3dmax
 34. چنتا پلاگين توپ بدو بيا
 35. اموزش ساخت سر انجلينا جولي بصورت pdf
 36. اموزش ساخت ماشين بصورت pdf
 37. آموزش خرد کردن اجسام به کمک سيستم های ذره ای
 38. آموزش فارسي نويسي در 3d max
 39. ساخت لاستيك اتومبيل
 40. ساخت يك ليوان شيشه اي بسيار طبيعي با 3dmax
 41. طراحي چمن به صورت حرفه اي با 3dmax
 42. ساخت ساعت شنی با 3d max
 43. 5 راه برای سریعتر کار کردن با 3dsmax!
 44. آ
[ جمعه سیزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:34 ] [ مهندس .... ]

1_ما اول برای ایجاد نور لیزر باید به نوری دست گرد پیدا کنیم به مانند لیزر .

برای انتخاب نور مناسب به :
Creat>Light>target Direct مراجعه می کنیم و یک نور target direct رسم می کنیم .

2_حالاباید این نور را نازک تر کنیم . برای این کار به قسمت Directiona parameters می رویم و در مقابل دو نوشته ی fall off و hotpost عدد 1 را می نویسیم.

و می بینیم که نور نازک می شود.

3_ما می توانیم در قسمت General parameters (یک مربع  سفید رنگ وجود دارد روی آن کلیک می کنیم و رنگ مورد نظر را انتخاب می کنیم) رنگ را تعیین کنیم مثلآ قرمز. سپس برای افزایش شدت نور باید در مقایل multiplier  عددی را وارد کنیم مثلآ عدد 7 .

4_مهمترین قسمت کار اینجاست حالا ما می خواهیم نور را مرئی کنیم برای این کار بایدبه قسمت Atmospher effects می رویم و volume Light را Add می کنیم سپس برای واقعی تر شدن این نور لیزر باید نقاطی را که در نور لیزر خالی شده را ایجاد کنیم برای این کار volume light را انتخاب می کنیم سپس بر روی کلید setup کلیک می کنیم. پنجره ای باز می شود به قسمت پایین می آییم و noise on را روشن می کنیم سپس fractal را روشن می کنیم.

 وبعد در مقابل Amount عدد 6/0 را وارد می کنیم (عکس) سپس کمی بالا می آییم و Density را به 9 تغییر می دهیم حالا کار ما تمام شد.

[ جمعه سیزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:34 ] [ مهندس .... ]

در این تمرین ساخت شمع و شمعدان و ایجاد آتش برای شعله شمع توسط fire effect  را انجام میدهیم . این تمرین به درخواست یکی از شما دوستان میباشد.

برای شروع کار یک استوانه در صحنه ایجاد کنید .این استوانه قسمت شمع را میسازد. برای نمایش خطوط و لبه ها در نمای پرسپکتیو روی نام نما (perspective) کلیک راست کنید و گزینه Edged Face را تیک بزنید . این کار را با کلید F4 نیز میتوانید انجام دهید .

 

 استوانه را به مش تبدیل کنید . برای این کار استوانه را در صحنه انتخاب کنید و در پشته اصلاحگرها کلیک راست کنید و از منوی باز شده گزینه  convert to: editable mesh را انتخاب کنید .

برای دستکاری کردن این موضوع ما از Soft Selection استفاده میکنیم که امکان ایجاد سطوحی نرمتر را به ما میدهد . برای این کار بعد از انتخاب استوانه زیر مجموعه vertex را انتخاب کنید و سپس به قسمت  soft selection  رفته و گزینه use soft selection  را تیک بزنید . حال با حرکت دادن یک نقطه (vertex) نقاط مجاور آن هم حرکت خواهند کرد . میزان تاثیر حرکت روی نقاط مجاور را با مقادیر مختلف امتحان کنید و مقدار مناسب را برای کار انتخاب نمائید . مقدار انتخابی ما در تصویر مشخص است .

 

با جابجا کردن بعضی از نقاط در یک سمت شکل شمع آب شده را به استوانه بدهید .در صورت اشتباه میتوانید با استفاده از کلیدهای Ctrl+z حرکت را به عقب برگردانید . در تری دی مکس  بصورت پیش فرض تا 20 حرکت Undo میشود و با تغییر تنظیمات در قسمت preferences  قابل افزایش تا 500 حرکت میباشد . که مقدار بیشتر حافظه بیشتری اشغال میکند . 

 

بعد از شمع نوبت به شمعدان میرسد . برای ساختن آن ما از یک شکل چند خطی (Splin) استفاده میکنیم . شکل مورد نظر را مثل تصویر زیر در صحنه ایجاد کنید . 

چند خطی مورد نظر را انتخاب کنید و از لیست اصلاحگرها (modifiers) اصلاحگر Lathe را به آن نسبت دهید .  با جابجا کردن محور Axis در اصلاحگر روی محور X  شکل مناسب را به شمعدان بدهید .

 

برای ایجاد فتیله ما از یک چند خطی کوچک (spline) استفاده میکنیم . برای قابل رندر شدن و قابل مشاهده بودن در صحنه در قسمت Rendering گزینه های Enable in render  و  Enable in Viewport را تیک بزنید . ضخامت فتیله را با مقدار Tickness تنظیم کنید .

 

برای ایجاد جلوه آتش ما از Fire Effect استفاده میکنیم . برای قابل رندر بودن آتش ما نیاز به ابزار کمکی  این کار داریم . این ابزار در واقع یک گیزمو (Gizmo) میباشد . برای آتش ما از سه نوع گیزمو میتوانیم استفاده کنیم . که به اشکال مکعب و کره و استوانه میباشند . این ابزارها را در زیر مجموعه Atmospheric Apparatus از قسمت Helpers میتوانید پیدا کنید .

یک گیزمو از نوع کره ای (sphere Gizmo)  را در قسمت بالای شمع جایی که فتیله قرار دارد داخل صحنه قرار دهید .

 توجه کنید که این ابزار کمکی  برای شکل خود فقط دارای یک مقدار و آن هم شعاع میباشد . شعله شمع ما باید تقریبا" بیضی شکل باشد . برای تغییر شکل دادن آن از ابزار Scale استفاده کنید و آن را روی یک محور که در شکل ما محور z  میباشد تغییر مقیاس دهید تا بیضی شکل شود .

 

به منوی Rendering  بروید و گزینه  Envirinment  را انتخاب کنید . 

 در پنجره باز شده در قسمت Atmosphere  برای اضافه کردن جلوه آتش  روی Add کلیک کنید . و Fire Effect  را انتخا کنید تا  به لیست اضافه شود .

برای نسبت دادن آتش به گیزمو  در قسمت Gizmos روی pick Gizmo  کلیک کنید و در صحنه روی گیزمو تیک بزنید تا انتخاب شود . همچنین میتوانید بعد از انتخاب pick gizmo  دکمه H را روی صفحه کلید فشار دهید تا لیست انتخاب باز شود و از داخل لیست انتخاب با استفاده از نام موضوعات گیزموی مورد نظر را انتخاب کنید .  برای ایجاد شعله مناسب باید مقادیر آتش تنظیم شود .

مقادیر زیر تنظیماتی است که ما وارد کرده ایم . شما میتوانید با دستکاری این مقادیر شکلهای بهتر و بیشتری ایجاد کنید .

 

توجه داشته باشید که جلوه آتش فقط در نمای پرسپکتیو و نمای دوربین قابل رندر شدن میباشد و در نماهای دید عمودی رندر نمیشود . بعد از وارد کردن تنظیمات نمای پرسپکتیو را رندر کنید . شکل بدست آمده باید چیزی شبیه تصویر زیر باشد . 

 

برای ایجاد هاله در اطراف شعله  ، ما از یک منبع نور omni استفاده میکنیم . برای این کار منبع نور omni  را مانند تصویر روی شعله قرار دهید . برای اینکه نور زیاد در اطراف پخش نشود در قسمت Far Attenuation جلوی Use تیک بزنید تا فعال شود . ومقدار آن را تغییر دهید تا به اندازه مورد نظر شما برسد . این کار در واقع میرایی نور را فعال میکند .

 

برای اضافه کردن هاله و حلقه آن در اطراف شعله از lens effect استفاده میکنیم . برای این منظور از منوی rendering گزینه Effects را انتخاب کنید . در پنجره باز شده روی Add تیک بزنید و از لیست Lens Effect    را انتخاب کنید و ok را کلیک کنید . 

 

از لیست قابلیتهای Lens Effect روی گزینه های Glow و Ring دوبار کلیک کنید تا به لیست موارد مورد استفاده اضافه شوند . تنظیمات هر کدام از گزینه ها را در حالی که همان گزینه انتخاب است انجام دهید . میتوانید از مقادیر موجود در تصویر یا مقادیر دلخواه خودتان استفاده کنید .

 

برای اعمال شدن این جلوه بر منبع نور در قسمت Lights روی pick Light تیک بزنید و منبع نور Omni را در صحنه انتخاب کنید . 

 

بعد از رندر تصویر شما چیزی شبیه تصویر زیر خواهد بود . با دستکاری روی گزینه های مختلف میتوانید حالت شعله ، رنگ آن و هاله را تغییر دهید .

ارسال: سه شنبه 16 آبان 1385
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم آذر 1387ساعت 16:46  توسط صادق سيدآبادي  |  2 نظر
http://www.sadegh3dmax.blogfa.com/
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم مهر 1387ساعت 16:5  توسط صادق سيدآبادي  |  یک نظر
خیلی راحته حتما ببین ادامه مطلب رو .............

3dmaxx.blogfa.com


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم شهریور 1387ساعت 15:25  توسط صادق سيدآبادي  |  یک نظر
برای دیدن به ادامه مطلب مراجعه شود !!!!!!!!!!!!!

 

!!!!!


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم شهریور 1387ساعت 13:34  توسط صادق سيدآبادي  |  6 نظر

 

Reactor ==< Create Object==< Rigid Body Collection

بعد به منوي Modifier رفته دكمه ALL را زده و اشياي مورد نظر را انتخاب مي كنيم

بعد از آن جا خارج شده و Toy car را ايجاد كرده

بعد به منوي Modifier رفته و دكمه none مقابل Chassis را كليك مي كنيم و شاسي ماشين را انتخاب مي كنيم

سپس دكمه ADD  را كليك كرده و 4 چرخ ماشين انتخاب شود

تنظيمات toy car  مانند عكس :

 

نكته : آيكن toy car  بايد هم راستا با شي (ماشين ) باشد.

   

 

بعد زمين(خيابان ) را انتخاب كرده و به منوي reactot رفته به  Open Property Editor رفته و گزينه Unyielding فعال شود

ماشين و چرخها انتخاب شده و به منوي reactot رفته به  Open Property Editor رفته و گزينه mass (وزن) را 4 گذاشته

 

سپس به منوي reactot رفته Animation Preview  و حرف p  را بزنيد (صفحه كليد)

 

[ جمعه سیزدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:32 ] [ مهندس .... ]
Image and video hosting by TinyPic

[ پنجشنبه دوازدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 19:12 ] [ مهندس .... ]

مدلسازي 6 ساخت و ايجاد سيستم ها


سيستم ها اشيائي هستند که به شيوه هاي خاص به يکديگر مرتبط و مقيد هستند به طور کل از سيستم ها مي توان براي متحرک سازي استفاده نمود. سيستم ها را مي توان در اين آدرس پيدا نمود create>system در منوي سيستم اول گزينه bone مي باشد که در زير توضيح خواهم داد.


Bone:
Bone به معني استخوان مي باشد. Bone يک سيستم براي متحرک سازي مي باشد Bone ها به گونه اي به يک ديگر مقيد شده اند که از خود رفتاري مانند استخوان نمايان مي سازند.


براي ايجاد يک سيستم Bone بر روي گزينه Bone در داخل منوي system کليک کنيد سپس در نماي Left شروع به کليک کنيد هر کليک يک مفصل در راه Bone شما ايجاد مي نمايد. زماني که خواستيد که ساخت استخوان ها را به پايان برسانيد با کليک راست خلق Bone به اتمام مي رسد.


زماني که شما بر روي گزينه Bone در منوي system کليک مي کنيد پارامترهايي در منوي system ظاهر مي شود که قسمت Bone parameters براي اندازه ها و نيز ايجاد زائده هايي در کنار هر Bone مي باشد.و در کنار Bone parameters منوي ديگري نيز ظاهر مي شود که مربوط به حرکات معکوس (Inverse kinematics(IK)) مي باشد در اين منو شما انواع کمک کننده هاي (IK) را مشاهده مي کنيد که در زير به صورت اجمالي درباره آنها توضيحاتي خواهيم داد.


History Dependent: کنترلر در اينجا به صورت کامل بر روي Bone قرار دارد و با حرکت دادن آن حرکتي به صورت کلي اما در جهت خلق Bone ايجاد مي شود.
IKHIsoIver: به کمک اين کنترلر مي توان حرکتي در يک جهت به سمت خم Bone ايجاد نمود.
Iklimb حرکاتي همانند مفاصل دست يا پا ايجاد مي نمايد.
Spline IK solver به کمک اين گزينه مي توانيد از يک باريکه spline براي حرکت کمک گرفت بيشتر از اين خاصيت براي ساخت ستون فقرات استفاده مي شود.


بايد ابه اين نکته اشاره کنم که Bone ها قابليت رندر پذيري ندارند و براي فعال کردن اين خاصيت بر روي Bone رفته و به منوي Edit رفته و گزينه properties object رفته و گزينه Renderable را زده و فعال نماييد.به اين ترتيب Bone هاي شما قابل رندر مي شود. از قيدها نيز مي توان براي مقيد نمودن IK ها يا Bone ها استفاده نمود که در آينده به آن خواهيم پرداخت.


سيستم Ring Array

[ پنجشنبه دوازدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 18:56 ] [ مهندس .... ]

[ پنجشنبه دوازدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 18:53 ] [ مهندس .... ]

در خانه ها و يا مراكز كوچكي كه دو رايانه وجود دارد هميشه فكر وصل كردن اين دو رايانه به ذهن صاحبان آن مي رسد. در اين مقاله در ابتدا طريقه ساخت كابل مخصوص براي برقراري اتصال بين دو رايانه به صورت مستقيم را ياد ميگيريم و در مرحله بعدي تنظيم هاي بين دو سيستم را ياد مي گيريم. البته مرحله ساخت كابل ضروري نيست چون به راحتي مي توان آنرا سفارش داد ولي دانستن آن براي كساني كه مي خواهند همه كار را خود انجام  دهند بد نيست.

طريقه ساخت كابل كراس اور ( يادگيري اين بخش ضروري نيست)

براي اتصال دو رايانه به صورت مستقيم نياز به كابل شبكه كراس اورداريم با اين كابل مي توان مستقيم با كمك كارت شبكه هاي دو سيستم , آنها را به هم وصل كرد ولي در غير اين صورت اگر از كابل هاي كلاس آ بهره ببريم نياز به سوييچ خواهيم داشت كه خرج كار را بالا مي برد. در صورتي هم كه مي خواهيد كابل مخصوص اين كار را سفارش بدهيد بايد تقاضاي كابل ” كراس اور ” كنيد كه البته با نام بردن ” كراس ” نيز منظور را مي رسانيد.
در شكل زير الگوري ساخت اين كابل و مبناي ساختن كابل را مشاهده مي كنيد :

در تصوير بالا تي اكس ها ( سيم هاي فرستنده اطلاعات ) و آر اكس ها ( دريافت كننده ها ) را مشاهده مي كنيد. تي اكس هاي مثبت به آر اكس هاي مثبت  و تي اكس هاي منفي نيز به آر اكس هاي منفي متصل شده اند.
براي ساخت سر اول كابل بايد رنگ هاي سيم ها را مانند شكل زير ترتيب كنيم و به سوكت متصل نماييم :

سفيد نارنجي - نارنجي -  سفيد سبز - آبي - سفيد آبي - سبز - سفيد قهوه اي - قهوه اي

سر ديگر كابل را بايد به صورت ديگري ترتيب كرد و به سوكت متصل نمود تا بدون نياز به سوييچ و خرج اضافه بتوان تنها با يك كابل دو رايانه را به هم متصل كرد :

سفيد سبز - سبز -  سفيد نارنجي - آبي - سفيد آبي - نارنجي - سفيد قهوه اي - قهوه اي

در تصوير زير مي توانيد ترتيب رنگ بندي را مشاهده كنيد كه در نهايت به صورت زير در مي آيد :
 

تنظيمات بعدي در ويندوز

بعد از اينكه كابل ساخته شده را ساختيم يك سر آنرا به رايانه اصلي ( سرور ) و سر ديگر را به دستگاه ديگر متصل مي نماييم. اكنون مراحل زير را براي آغاز تنظميات طي مي كنيم :
My Network Places را انتخاب كنيد در منوي سمت چپ روي View Network connections  كليك كنيد.

بعد از اينكه مانند شكل بالا روي كانكشن لن خود راست كليك كرديم و پراپرتيس را انتخاب نموديم در سربرگ پيش فرض يعني جنرال روي گزينه Internet Protocol (TCP/IP) دو بار كليك مي كنيم سپس تنظيمات را مانند شكل زير اعمال مي نماييم :

اين آي پي آدرس ها را براي رايانه اصلي يا همان سرور خانگي خود اعمال مي كنيم. اكنون سراغ رايانه ديگر مي رويم و مراحل بالا را تكرار مي كنيم با اين تفاوت كه تنظيمات رايانه دوم را مانند شكل زير اعمال مي كنيم :

اكنون اتصال بين دو رايانه با يك كابل به صورت مستقيم برقرار است. براي اطمينان كار دو سيستم را يك بار ريست نماييد.

اشتراك و استفاده همزمان از اينترنت در دو رايانه

رايانه اصلي را مانند هميشه به اينترنت متصل نماييد بعد از وصل شدن رايانه به اينترنت روي كانكشن خود راست كليك كنيد سپس گزينه آخر را انتخاب نماييد و بعد در سربرگ ادونس مانند شكل زير عمل نماييد :


در شكل بالابه گزينه سوم كه تيك ندارد توجه كنيد ! در صورتي كه تيك اين بخش را بزنيد رايانه دوم مي تواند اينترنت به اشتراك گذاشته شده را غير فعال كند و روي آن كنترل داشته باشد كه بنا به خواسته شما مي توانيد تيك آن را برداشته يا قرار دهيد.

[ چهارشنبه یازدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 16:35 ] [ مهندس .... ]

با آمدن رايانه هاي جديد افراد بسياري تمايل به خريد آنها پيدا مي کنند پس از خريد يک رايانه جديد و سريعتر مدل قديمي رايانه در گوشه اي انداخته ميشود .بعضي از اشخاص از رايانه هاي لپ تاپ استفاده مي کنند و مي خواهند آن را با رايانه شخصي شبکه کنند .وصل کردن دو رايانه به هم از ساده ترين مباحث شبکه به حساب مي آيد .پس از ساخت شبکه علاوه بر امکان انتقال اطلاعات از اين طريق شما مي توانيد از يک امکان لذت بخش ديگر نيز استفاده کنيد . با شبکه شدن دو رايانه شما مي توانيد بازيهاي مختلفي را تحت شبکه خانگي خودتان بازي کنيد و از آن لذت ببريد .براي شبکه کردن دو رايانه شما احتياج به سخت افزار شبکه روي هر دو سيستم و به مقدار لازم کابل شبکه داريد.بساري از مادربورد هاي جديد خودشان داراي پورت شبکه هستند .اما اگر مادربورد شما داراي سخت افزار شبکه نيست بايد کارت شبکه را براي هر دو سيستم تهيه کنيد انواع معمولي کارت هاي شبکه قيمت هاي بسيار مناسبي دارند و ...
در تمام فروشگاهها نيز پيدا مي شوند .به جز کارت شبکه شما بايد به اندازه فاصله دو رايانه کابل شبکه خريداري کنيد در موقع خريد اري کابل شبکه بايد حتما به فروشنده گوشزد کنيد که کابل را براي اتصال تنها دو رايانه مي خواهيد. اين مساله باعث مي شود که فروشنده براي نصب فيشهاي دو سر کابل رشته هاي آن را به نحو خاصي که مخصوص اتصال دو رايانه است دو رايانه است مرتب کند .
حتما مي دانيد براي شبکه کردن بيش از دو رايانه احتياج به سخت افزارهاي ديگري مثل سيستم ارتباط مرکزي يا هاب HUB نياز مي باشد .نحوه چيده شدن رشته هاي کابل شبکه براي اتصال به HUB و شبکه کردن بيش از دو رايانه متفاوت مي باشد.
پس از خريد اين وسايل حالا بايد شما کارتهاي شبکه را روي سيستم ها نصب کنيد اين کارتها معمولا با استفاده از درايورهاي خودشان به راحتي نصب مي شوند بعد از نصب کارت هاي شبکه در قسمت Network Connections ويندوز شما گزينه اي با عنوان Local Area Connections اضافه مي شود حالا کابل را به کارت هاي شبکه دو رايانه وصل کنيد و هر دو رايانه را تحت ويندوز XP روشن نماييد .در اين مرحله براي درست کردن شبکه روي گزينه MY Computer هر دو رايانه کليک راست کرده و گزينه Properties را انتخاب نماييد. حالا به قسمت Computer Name برويد هر دو رايانه بايد داراي Workgroup يکساني باشند .براي يکسان کردن آنها روي گزينه Change کليک کرده و سپس اسمي را براي Workgroup هر دو رايانه وارد نماييد.حتما دقت نماييد که Computer Name هاي هر دو رايانه بايد متفاوت باشد .
حالا روي هر دو رايانه به قسمت Network Connections برويد و روي Local Area Connections کليک کنيد و Properties را انتخاب کنيد و در پنجره باز شده دنبال خطي با عنوان Protocol TCP/internet بگرديد اين خط را انتخاب نموده و روي گزينه Properties کليک نماييد
معمولاگزينه Obtain Automatically an ip Address به عنوان پيش فرض انتخاب شده است .شما گزينه Use The Following ip Address را انتخاب کنيد ، در قسمت ip Address يکي از رايانه IP را 192.168.0.1 و در رايانه ديگر 192.168.0.2 وارد نموده ، در قسمت Subnet Mask هر دو رايانه اين مقدار را وارد نماييد : 255.255.255.0
حالا ديگر کار شبکه شدن رايانه ها تمام شده است هر دو رايانه را براي اطمينان مجددا راه اندازي کنيد .
به یاد داشته باشید که درايو ها و پوشه هايي را که مي خواهيد در هر رايانه روي شبکه قرار بگيرد را بايد Share کنيد براي اين کار :
روي درايو ها و پوشه ها کليک راست کرده و گزينه Properties را انتخاب کنيد در قسمت Sharing اين پنجره شما بايد گزينه share this folder را انتخاب کنيد .

[ چهارشنبه یازدهم دی ۱۳۸۷ ] [ 16:34 ] [ مهندس .... ]

سلام دوستان

این بار در خدمت شما هستم با

بازی بوش و خبرنگار کفش انداز!

شما هم به جای منتظر الزیدی  امتحان کنید

انتقام جنگ عراق را از بوش بگیرید. البته با پرتاب کفش..

www.100chi.ir

برای ورود به بازی کلیک کنید

 منبع: صدچی

موفق باشید

خدانگهدار.

[ دوشنبه نهم دی ۱۳۸۷ ] [ 18:46 ] [ مهندس .... ]
طراحان و توسعه‌دهندگان سیستم‌های‌عامل و نرم‌افزارهای ویژه تجهیزات موبایل هر روز بیش از پیش، از ظرفیت بالای این تجهیزات استفاده می‌كنند. تجهیزات موبایل و به‌ویژه تلفن‌های همراه مزایای ویژه خود را دارند؛ برای نمونه از كوچك‌ترین كامپیوترهای رایج، كوچك‌ترند، پیچیدگی كمتری دارند و از آنجا كه یكپارچگی بیشتری در ساختار خود دارند، كمتر دچار ایراد، به‌ویژه ایرادهای نرم‌افزاری، می‌شوند. از این رو شاید تا چند سال دیگر به یك كامپیوتر كامل با قابلیت‌های خاص تبدیل شوند. Symbian سیستم‌عاملی است كه بسیاری از شركت‌های سازنده گوشی‌های تلفن همراه از آن به عنوان پلتفرم استفاده می‌كنند. از آنجا كه بیشترین گوشی‌های موبایلی كه در ایران از آن‌ها استفاده می‌شود نیز دارای سیستم‌عامل سیمبیان هستند، در این مقاله مروری بر ویژگی‌های آن خواهیم داشت.


سیستم‌عامل سیمبیان و سازنده آن‌
سیمبیان سیستم‌عاملی است كه توسط شركت انگلیسی Symbian، برای تجهیزات سیار (mobile) طراحی شده است و با سیستم‌عامل‌های دیگری مانند Windows Mobile ،Palm OS و لینوكس رقابت می‌كند. شركت سیمبیان در ژوئن  1998 در انگلستان تأسیس شد. سهامداران این شركت در آغاز، شركت‌های Psion، نوكیا، اریكسون، ماتسوشیتا و موتورولا بودند. در سپتامبر 2003، موتورولا سهام خود را به شركت های Psion و نوكیا فروخت. در جولای 2004 نیز سهام Psion توسط نوكیا، پاناسونیك، زیمنس و سونی‌اریكسون خریداری شد. در نتیجه این شركت در حال حاضر در مالكیت شركت‌های اریكسون، نوكیا، ماتسوشیتا (پاناسونیك)، زیمنس، سونی‌اریكسون  و سامسونگ است.

طراحی
پلتفرم‌های مختلفی براساس سیمبیان طراحی شده است كه شامل پلتفرم‌های باز مانند UIQ  ،Nokia سری شصت، هفتاد و نود، و پلتفرم‌های بسته مانند NTT DoCoMo هستند. انعطاف‌پذیری این سیستم‌عامل به آن امكان می‌دهد روی انواع گسترده‌ای از تجهیزات موبایل پیاده‌سازی شود. بزرگ‌ترین ویژگی این سیستم‌عامل، طراحی آن برای تجهیزات كوچك دستی  با  منابع محدود است كه می تواند ماه‌ها و سال‌ها روی  آن اجرا شود.

به علت محدود بودن منابع حافظه در چنین تجهیزاتی، از روش‌های مختلفی برای استفاده بهینه از آن‌ها استفاده شده است. برنامه‌نویسی سیمبیان، رویدادگرا (event-based) است و CPU زمانی كه برنامه‌های كاربردی مستقیماً با یك رویداد ارتباطی نداشته باشند، خاموش می‌شود. به این نوع برنامه‌نویسی، active objects گفته می‌شود. چنانچه از این روش‌ها  به خوبی استفاده  شود،  مدت  كاركرد باتری نیز افزایش  پیدا می كند.  به همین علت برای دستیابی به این ویژگی‌ها از زبان ++C برای برنامه‌نویسی و توسعه این سیستم‌عامل استفاده شده است؛ هر چند بسیاری از تجهیزات با پلتفرم سیمبیان می‌توانند به‌وسیله زبان‌های دیگری چون PL ،Python، ویژوال بیسیك،Simkin و Perl نیز برنامه‌نویسی  شوند.

ساختار سیمبیان
سیمبیان سیستم‌عاملی با ساختار32 بیتی است كه با امكان مدیریت همزمان چند برنامه (multi-tasking) برای تجهیزات موبایل طراحی شده است. در ادامه به  برخی از ویژگی‌های اصلی این سیستم‌عامل اشاره می شود.

 

l‌‌معماری انعطاف‌پذیر مبتنی‌بر مدل  كلاینت- سرور و نوعی از روش  برنامه‌نویسی كه از  نرم‌افزارهای هر چند فشرده، ولی قدرتمند پشتیبانی می‌كند.

 

‌دسترسی بلا‌درنگ به داده‌های كاربر با استفاده از هسته  قدرتمند چند وظیفه‌ای در پایین‌ترین سطح نرم‌افزار و نیز یك چارچوب واسط كاربر بسیار ساده در بالاترین سطح. طراحی پایدار نرم‌افزار با استفاده از مدل برنامه‌نویسی اشیای مبتنی بر كامپوننت، سیمبیان را به نرم‌افزاری جامع و خاص در طراحی الگوها و چارچوب‌های مختلف تبدیل كرده است.

 

سازگاری با تجهیزات و فناوری‌های مختلف
در پایین‌ترین سطح  این سیستم‌عامل، كامپوننت‌های  اصلی قرار  دارند  كه شامل هسته (kernel) و كتابخانه كاربر است كه به برنامه‌های كاربردی سمت كاربر امكان می‌دهد از هسته، درخواست‌های مختلفی بكنند.

سیمبیان دارای ساختاری موسوم به microkernel است. به‌گونه‌ای كه طراحان، كمترین  نیازمندی‌های سیستم را در آن گنجانده‌اند تا  كارایی بالایی داشته باشد.

در سطح دوم این سیستم‌عامل، مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها قرار دارند كه كارهای مختلفی چون تغییر شكل و اندازه فونت‌ها، كار با بانك اطلاعاتی و فایل‌ها را به عهده دارند.

یك زیرسیستم بزرگ نیز برای كارهای ارتباطی و شبكه‌ای وجود دارد كه شامل سه قسمت اصلی موسوم به ETel ،ESOCK و C32 است.

با استفاده از APIهای ETel، برنامه‌های كاربردی می‌توانند گستره وسیعی از گزینه‌ها را بدون‌توجه به ساختار خود تجهیزات و تجهیزات سرویس‌دهنده در اختیار كاربر نهایی قرار دهند. این انعطاف‌پذیری بدین معنی است كه توسعه‌دهندگان برنامه‌های كاربردی بدون توجه به نوع تجهیزات، سرویس‌ها و... می‌توانند نرم‌افزارهای خود را توسعه دهند. همچنین ESOCK یك Socket Server و واسط كاربر میان كاربران و پروتكل‌های سمت سرور است.
C32 نیز كلاینت‌ها را از طریق یك واسط سریال RS232 به پورت سریال پیاده‌سازی شده در كتابخانه‌های فریم‌ورك موسوم به comm server modules متصل می كند.

همچنین برای انتقال  اطلاعات در برد كوتاه از امكانات دیگری مانند بلوتوث،  پورت USB و IrDA استفاده شده است. تعدادی موتور برنامه كاربردی (application engine) نیز برای برنامه‌های كاربردی معمول مانند تقویم، ذخیره آدرس‌ها و فهرست  وظایف طراحی شده است.

امنیت‌
سیمبیان نیز از حمله ویروس‌های مختلف دور نمانده و به علت كاربرد گسترده آن، سوژه ویروس‌نویسان شده است. معمولاً این ویروس‌ها  خود را  از  طریق  بلوتوث  منتقل  می‌كنند. ولی این ویروس‌ها  نه  با استفاده از ضعف‌های امنیتی سیمبیان، بلكه با استفاده از روش‌هایی مانند  پرسش از كاربر  برای نصب یك نرم‌افزار كه بیشتر با یك هشدار برای  لزوم نصب آن  همراه است، خود را به سیستم كاربر منتقل می كنند.

 
Symbian 9 از مدل پیشرفته‌ای برای مقابله با ا‌ین‌گونه  حمله‌ها بهره می‌برد. در این روش ادعا شده كه حتی اگر نرم‌افزاری روی سیستم نصب شده باشد، بدون امضای دیجیتالی، قابلیت آسیب‌زدن به سیستم، مانند دسترسی به  اطلاعات كاربر، را نخواهد داشت. توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای ویژه این سیستم‌عامل می‌توانند نرم‌افزارهای خود را به‌وسیله برنامه Symbian Signed تأیید كنند كه در این صورت نرم‌افزار به‌عنوان یك برنامه مجازی روی دستگاه نصب می شود.

شركت سیمبیان چند توصیه امنیتی را نیز به كاربران این سیستم‌عامل پیشنهاد می كند:

‌-‌ چنانچه برایتان ممكن است  اطلاعات گوشی یا سیستم  موبایل خود را به كامپیوتر خود نیز  منتقل كنید تا یك بك‌آپ از آن در اختیار داشته باشید.

‌-‌ اتصال  بلوتوث را تنها زمانی كه به آن نیاز دارید، در حالت visible قرار دهید. روشن نگاه داشتن  بلوتوث به این معنی است كه هركسی در محدوده ده متری شما قابلیت تماس با دستگاه شما را دارد.

-‌ در  یك گوشی مبتنی‌بر سیستم‌عامل سیمبیان هرگاه پیامی از طریق بلوتوث برای شما ارسال ‌شود، پیام?RECEIVE MESSAGE نیز نمایش داده می‌شود. چنانچه نمی‌دانید پیغام از سوی چه كسی فرستاده شده است یا انتظار دریافت آن را نداشته‌اید، هرگز گزینه YES را انتخاب نكنید. چنانچه با وجود انتخاب گزینه NO پیغام از روی نمایشگر حذف نشد، مكان خود را تغییر دهید و دستگاه را به مد hidden سوییچ كنید.

-‌ برنامه‌های كاربردی  را تنها از منابع مطمئن  مانند  وب سایت شركت سازنده گوشی یا وب‌سایت‌هایی مانندHandgo.com ،AllAboutSymbian.com ،My-Symbian.com و دیگر وب‌‌‌سایت‌های مطمئن ارائه‌دهنده برنامه‌های كاربردی دانلود كنید.

-‌ زمانی كه یك برنامه كاربردی روی  گوشی خود نصب می كنید، جزئیات آن مانند نام نرم‌افزار و سازنده آن نیز نشان داده می‌شود. با استفاده از این اطلاعات می‌توانید از نصب  برنامه‌هایی كه  ماهیت آن‌ها  مشخص نیست، خودداری كنید. همچنین هنگام اتصال به اینترنت یا شبكه‌های دیگر، می‌توان از نرم‌افزارهای امنیتی دیگری نیز استفاده كرد. برای نمونه شركت سیمانتك، سازنده نرم‌افزارهای امنیتی، آنتی‌ویروس و فایروال ویژه‌ای برای گوشی‌های سری شصت و هشتاد شركت نوكیا طراحی كرده است.

توسعه نرم‌افزارهای مبتنی بر سیمبیان‌
سیمبیان، یك نرم‌افزار باز ولی نه به معنای اپن‌سورس است؛ یعنی سورس كد آن در دسترس عموم نیست. در مقابل، تقریباً همه سورس كد آن، در اختیار شركای این شركت و شركت‌های سازنده گوشی‌های موبایل كه از این پلتفرم استفاده می‌كنند قرار دارد. همچنین APIهای آن عموماً به صورت مستند شده در دسترس است و هر كسی می‌تواند برای توسعه نرم‌افزارهای مبتنی‌بر سیمبیان  از آن‌ها استفاده كند.
 
پلتفرم‌های  مختلفی  مبتنی‌بر سیستم‌عامل سیمبیان وجود دارند كه  یك  كیت  توسعه نرم‌افزار (SDK) در دسترس توسعه‌دهندگان برنامه‌های كاربردی قرار می‌دهند.

شركت‌های بزرگ سازنده نرم‌افزار نیز نرم‌افزارهای مختلفی را برای این سیستم‌عامل طراحی می‌كنند كه برخی از آن‌ها پیش از این در كامپیوترهای  شخصی نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند.


برای نمونه شركت ادوبی، سازنده  نرم‌افزار Adobe Reader، نسخه‌ای  از آن را برای پلتفرم سیمبیان تولید كرده است كه به كاربران امكان می‌دهد از فایل‌های PDF در گوشی‌های نوكیا 6680 و دستگاه‌های Nokia Communicator سری 9500 و نیز 9290.9210 استفاده كنند. این نرم‌افزار را می‌توان از طریق اینترنت، به صورت ضمیمه ایمیل یا از كامپیوتر روی سیستم مبتنی‌بر سیمبیان نصب كرد. در شكل 1، اینترفیس این نرم‌افزار را روی  نمایشگر یك گوشی نوكیا 6680 می بینید.

همچنین UIQ، پلتفرمی نرم‌افزاری براساس سیستم‌عامل سیمبیان است كه توسط شركت UIQ Technology  ساخته شده است.  در واقع، UIQ یك لایه واسط كاربر گرافیكی است كه امكان افزودن كامپوننت‌های مختلف به بخش اصلی سیستم‌عامل را فراهم می‌كند. یكی از جالب‌ترین امكانات برای توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان این پلتفرم، امكان برنامه‌نویسی بومی با ++C است؛ چرا كه هم خود سیستم‌عامل و هم پلتفرم توسعه آن با این زبان نوشته شده است و به همین علت بالاترین كارایی را برای برنامه‌های كاربردی فراهم می‌آورد. UIQ3 تازه‌ترین نگارش این پلتفرم است.

[ پنجشنبه پنجم دی ۱۳۸۷ ] [ 16:16 ] [ مهندس .... ]
تنظیمات سرویس GPRS و MMS همراه اول

ICTna.ir - تنظیمات استفاده از سرویس های GPRS (اینترنت همراه) و MMS (تبادل پیام های چند رسانه ای) همراه اول برای نخستین بار توسط آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) منتشر شد.
به گزارش ایستنا مشترکین همراه اول برای استفاده از این خدمات لازم است تنظیمات زیر را بروی روی گوشی تلفن همراه خود اعمال نمایند:


تنظیمات GPRS و MMS همراه اول


براساس مشاهدات خبرنگار ایستنا در حال حاضر استفاده از سرویس GPRS همراه اول تنها در برخی مناطق تهران ممکن میباشد که آن هم با اختلالات فراوانی مواجه است. همچنین امکان تبادل MMS بر روی شبکه همراه اول در حال حاضر فراهم نشده است.

همچنین مشترکین این شبکه میتوانند با مراجعه به نشانی http://mci.ir/?83 و با وارد کردن شماره تلفن همراه خود و پس از آن انتخاب مارک و مدل گوشی تلفن همراه خویش تنظیمات فوق را از طریق OTA بر روی گوشی خود دریافت و به طور خودکار نصب نمایند.
بنابراین گزارش خدمات GPRS و MMS برای نخستین بار و از حدود ۲ سال پیش توسط ایرانسل در کشور عرضه شد که پس از مدتی به درخواست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و به منظور تدوین آئین نامه مربوطه، عرضه سرویس MMS برای حداکثر سه ماه متوقف شد اما تا این لحظه و پس از گذشت حدود ۱۵ ماه هنوز مجددا راه اندازی نشده است.

وعده عرضه قریب الوقوع سرویس GPRS همراه اول در طی بیش از ۱۵ ماه گذشته مکررا توسط مدیران مختلف همراه اول در رسانه ها اعلام شده ولی تا این لحظه هنوز این سرویس رسما به مشترکین همراه اول عرضه نشده است.

بنا به این گزارش سقف تعرفه GPRS همراه اول توسط کمسیون تنظیم مقررات به ازای تبادل هر کیلوبایت اطلاعات ۱۴.۸ ریال و به ازای تبادل هر پیام چند رسانه ای (MMS) در داخل این شبکه ۱۰۰۰ ریال تصویب شده است. این در حالی است که تعرفه تبادل هر کیلوبایت اطلاعات بوسیله سرویس GPRS ایرانسل در حال حاضر براساس زمان استفاده، طرح تعرفه انتخابی و نوع سیم کارت مشترک عددی بین ۱ تا ۵ ریال میباشد.


در این زمینه:
- تعرفه GPRS ایرانسل
- درباره GPRS ایرانسل


[ پنجشنبه پنجم دی ۱۳۸۷ ] [ 16:10 ] [ مهندس .... ]
وب سایت " mobilegazette" بهترین، بدترین و زشت‌ترین گوشی‌های سال 2008 میلادی را معرفی کرد. تلفن‌های همراه سال به سال پیشرفته‌تر و به روز تر می‌شوند و انتخاب بهترین تلفن همراه در بین انواع گوشی‌های هوشمند و پیشرفته مشکل است.

به گزارش هموطن سلام،‌ بهترین، بدترین و زشت‌ترین تلفن همراه 2008 به ترتیب زیر معرفی شدند.

بهترین گوشی‌های سال 2008:

- G1 محصول اچ تی سی که با سیستم عامل اندروید به بازار آمد.

- گوشی‌های آیفون نسل سومی

- سونی اریکسون XPERIA X1

- سامسونگ Omnia

- اچ تی سی Touch HD

htc touch hd

بدترین گوشی های 2008

- موتورولا ZINE ZN5 که یکی از بهترین دوربین‌های تلفن همراه را دارد اما مشکلات اپراتوری این گوشی نارضایتی کاربران را به دنبال داشته است.

 - بلک بری "بولد" با مشکلات سیستم اپراتوری از برخی بازارهای تلفن همراه حذف شده است.

- بلک بری "استورم" با وجود قابلیت‌های مختلف گوشی راحتی برای استفاده کاربران نیست و سطح آن به اندازه کافی صیقلی نیست و در میان طرفداران بلک بری جایگاه خوبی نداشته است.

- نوکیا 5000 نیز آن قدر که به نظر می‌رسید خوب نبود و از لحاظ مشکلات فنی به یادماندنی‌ترین گوشی نوکیا محسوب می‌شود.

- سامسونگ E200 Eco به عنوان گوشی دوستدار طبیعت ارایه شد اما در عمل تنها رنگ سبزی بر ظاهر خود داشت.

samsung e200 eco

زشت‌ترین گوشی‌های 2008

- سونی اریکسون W980

- توشیبا G450

- سامسونگ S9402

- موتورولا AURA

- نوکیا اکسپرس میوزیک 5220

- ال جی KC560

t-mobile g1
[ چهارشنبه چهارم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:18 ] [ مهندس .... ]
بهترين و بدترين گوشي‌هاي 2008
در اين خبر بهترين، بدترين و زشت‌ترين تلفن همراه 2008 به ترتيب زير معرفي شدند. بهترين گوشي‌هاي سال 2008: - G1 محصول اچ تي سي...
گالری شاتل های فضایی
زیباترین تصاویر از انواع شاتل های فضایی که به مدار زمین می روند.
اینجا کجای عالم است؟ (12)
دوباره سه شنبه رسید و زمان یک «اینجا کجای عالم است؟» دیگر شد. این فرصتی است برای شما که دانش تصویری خود را درباره ی کیهان بیازمایید. مورد امروز نسبتاً سخت تر است. حدس بزنید...
روش تشخیص سایت‌های جعلی
قانون اصلی بسیار ساده است: از دنبال کردن پیوندها در نامه‌های الکترونیکی پرهیز کنید...
هواپیماهای نانو کاغذی در راهند(2)
در سال 1985 میلادی، هری کروتو، از دانشمندان سرشناس انگلیسی آن دوران به گروهی از محققان دانگشاه رایس پیوست که آزمایش های منحصر به فردی را در خصوص خلق شرایط محیطی بسیار...
عکس هفته
حشره اي به نام Caddisfly
مشاوره
با سلامخلاصه ای از اطلاعات درخصوص مهمترین این بدافزارها به شرح زیر است. surveillance.atomiclog نوع فعالیت مخرب: استفاده از میكروفون و webcam دستگاه قربانی برای جمع آوری اطلاعات صوتی و تصویریفایلها:
با سلام برای یافتن IP سیستم خود در اینترنت، می توانید به یكی از انبوه پایگاههایی كه اینكار را برای شما می كنند مراجعه كنید؛ مانند:http://www.ip-adress.comhttp://whatismyipaddress.comhttp://www.ip-adress.comولی توجه داشته باشید كه این IP معمولاً IP انحصاری سیستم شما نیست و ممكن است برخی
با سلام1. بله ممكن است؛ اما قبل از آن باید با بهره برداری از یك آسیب پذیری، كنترل سیستم قربانی را به دست گرفته باشد.2. هرآنچه كه فایلهای دریافتی از پایگاههای مطمئن نباشد؛ نامطمئن محسوب می شود.3. كلید مربوطه را نام نبردید. ممكن است برنامه ای در حافظه وجود داشته باشد كه مانع از تغییر این كلید می شود.
مطالب اعضا
متد های Ajax Ajax کلا دو روش داره یکی روش Hidden frames و دیگری XML HTTP Request که در ادامه اینا رو بررسی میکنیم.
در سال های اخیر با ورود تکنولوژی وب 2.0 و سایت های وب دویی استفاده از فایل های چند رسانه ای بر روی شبکه اینترنت بیشتر و بیشتر شده است. همچنین این روزها جو پادکستینگ نیز تعداد زیادی از وبلاگ نویسان را شدیدا گرفته است. در این نوشتار می خواهیم به معرفی چند برنامه رایگان ایجاد و ویرایش فایل های صوتی بپردازیم که می توانید از آنها بهره های فراوانی ببرید. شاید تا پیش از این برای ویرایش فایل های صوتی و یا ایجاد آنها از برنامه هایی مانند Adobe Audition ، Cool Edit و یا Soundforge استفاده می کردید ولی در ادامه خواهید دید که برنامه های رایگانی نیز هستند که می توانند کارایی نظیر و یا حتی بهتر از نرم افزار ها نام برده داشته باشند. 1- Audacity Audacity نرم افزاری رایگان و کد باز است که با آن می توانید فایل های صوتی را ضبط ، ذخیره و ویرایش کنید. می توانید به صورت زنده صدای خود را بر روی سیستم خود ذخیره کنید و یا فایل های Ogg ، MP3 ، WAV و AIFF ویرایش کنید. با کمک این نرم افزار می توانید فایل های صوتی خود را جدا و یا به هم بچسبانید ، افکت های مختلفی در آنها ایجاد کنید و صدا های مختلفی را به آنها اضافه نمایید. 2- Power Sound Editor Power Sound Editor همانطور که از اسمش نیز معلوم است ، قدرت زیادی در ایجاد ، ویرایش و ذخیره فایل های صوتی به شما می دهد. اینترفیس و محیط کاربری بسیار مطلوبی دارد و کار با آن ساده است. با استفاده از این برنامه می توانید صدای خود را به طرز حرفه ایی ضبط و آن را با موسیقی های دیگر میکس کنید. از طریق این برنامه می توانید بعد از ذخیره کردن فایل خود آن را مستقیما بر روی وب بفرستید و یا ایمیل کنید. 3- mp3DirectCut برنامه ای بسیار سریع و با ثبات برای ویرایش فایل های mp3. با استفاده از این برنامه به صورت مستقیم می توانید بخشی از یک فایل را جدا و یا حذف کنید. 4- Music Editor Free استفاده از MEF یک برد چند جانبه است! MEF به شما کمک می کند که موسیقی مورد علاقه خود را ضبط ، ویرایش و ذخیره کنید. افکت های مختلف این برنامه باعث می شود که قدرت زیادی در اختیار شما در ویرایش صدا هایی که ضبط کرده اید قرار دهد و باعث می شود آنها را به طرزی که علاقه دارید ویرایش کنید. 5- Wavosaur این برنامه تمامی امکاناتی که یک ویرایشگر صوتی باید داشته باشد را دارد. همچنین از VST و درایور ASIO نیز پشتیبانی می کند. قدرت این برنامه به حدی است که افکت های مختلف را به صورت بلادرنگ اجرا و پردازش می کند. این برنامه هیچ فایل نصب شدنی ندارد و همینطور در ریجستری ویندوزتان نیز تغییری ایجاد نمی کند. شما نیز اگر از برنامه‌ی مشابه و رایگان استفاده می کنید می توانید در بخش دیدگاه های همین نوشته مطرح کنید تا علاقه مندان استفاده بهتری از این برنامه ها داشته باشند.
بدین منظور این مراحل رای طی کنید: 1 . یک تصویر BMP در ابعاد 140 × 105 انتخاب کنید . 2 . عکس را به Oemlogo تغییر نام دهید . 3 . این عکس را در مسیر زیر کپی نمایید ... ک
انجمن
1. تنظیمات متن Text options علاوه بر انتخاب نوع فونت خود می توانید به وسیله ی ابزاری که در این قسمت دارید یک سری تنظیمات که مشابه آن را در word نیز مشاهده کرده اید اعمال کنید به طور مثال فواصل حروف را میتوان زیاد و کم کرد و یا به صورت جداگانه اندازه حروف را تغییر دارد . 2 . تنظیمات رنگ Color options در این قسمت شما می توانید با انتخاب رنگ پس زمینه و فونت و حتی چراغ هایی که در اطراف به صورت مجازی وجود دارد رنگ آرم خود را تغییر دهید و یا نور خود را با زاویه ی خاص به آن بتابانید این قسمت در کل شامل قسمتهای زیر است ....
با سلام مطمئنا حتی اگه کاربر معمولی و ساده اینترنت هم باشید نام گوگل براتون آشنا هست و بعید به نظر می رسه حداقل یک بار از این به ظاهر موتور جستجو استفاده نکرده باشید. گوگل کار خودش رو تنها به جستجو میان صفحات منتشر شده در دنیای بی پایان اینترنت خلاصه نکرد و هر روز (هر چند روز !!) یک بار سرویس جدیدی رو برای استفاده کاربران دنیای ماورا فراهم می کنه .

[ چهارشنبه چهارم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:9 ] [ مهندس .... ]

شرکت Autodesk  25 سال پیش در کشور آمریکا تاسیس شد.این شرکت نرم افزارهای بسیار تخصصی و کاربردی در زمینه طراحی به وسیله کامپیوتر تولید نموده و AutoCAD مهمترین و پر کاربرد ترین نرم افزار شرکت Autodesk  میباشد.

AutoCAD قدرت رسم هر نقشه ای را بوسیله کامپیوتر فراهم می کند و به همین دلیل از محبوبیت عامه و فراگیر نزد تمامی دست اندر کاران طراحی در دنیا بر خوردار است.AutoCAD راه را برای تمام صنایع از قبیل ساختمان - مکانیک - برق - تجهیزات پزشکی وغیره هموار کرده است.

لذا لازم است  تمام مهندسان و طراحان کار با نرم افزاراتوکد را یاد بگیرند واز آن برای پیشبرد امورشان در رشته کاری خود به بهترین شکل بهره مند شوند.
[ چهارشنبه چهارم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:6 ] [ مهندس .... ]
برای نصب اتوکد 2007 مراحل زیر را اجرا کنید.

1- از داخل CD فایل Setup را اجرا کنید.

2- پنجره Media browser- Auto Cad 2007 باز می شود. در قسمت Install گزینه Stand- Alone Installation  را انتخاب کنید.

3- در قسمت بعد گزینه Install را انتخاب کنید.

4- پنجره Autodesk Setup ظاهر می شود. روی OK کلیک کنید.

5- در این مرحله شروع به نصب برنامه هایی مانند Frame work و Direct X می کند. 

6- بعد از نصب برنامه ها پنجره Auto Cad Setup باز می شود. دکمه Next را بزنید.

7-در اینجا پنجره ای که حاوی قراردادی مابین شما و شرکت  Auto Desk است، ظاهر می شود. گزینه I accept را انتخاب کنید و دکمه Next را بزنید.

8- پنجره ای باز می شود که از شما یک سریال نامبر می خواهد. عدد 000-00000000 را بنویسید ودکمه Next را بزنید.

9- در این پنجره اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی ، شماره تلفن و ... را از شما می خواهد. اطلاعات را وارد کنید و دکمه Next را بزنید.

10-  در این مرحله گزینه Typical را انتخاب کرده و دکمه next را بزنید.

11-  در اینجا دو گزینه به صورت انتخابی وجود دارد که با انتخاب اولین گزینه یک منوی اضافی به اتوکد اضافه می شود و با انتخاب دومین گزینه، 300 ماده، که برای نسبت دادن به اجسام سه بعدی استفاده می شود به آن اضافه می شود. دو گزینه را انتخاب کنید و کلید Next را بزنید.

12-  در این مرحله، از شما محل نصب اتوکد سوال می شود. (بهتر است که محل نصب را تغییر ندهید) کلید Next را بزنید.

13-  در این مرحله می توانید با انتخاب گزینه Display the AutoCad 2007 Shortcut on my desktop فایل اجرایی AutoCad روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود. انتخاب کرده و Next بزنید.

14-  بعد از نصب، دکمه Finish را بزنید.

15-  حالا از داخل CD وارد پوشه Crack شوید و فایل Crack را اجرا نمایید.  

16-  برنامه به طور کامل نصب شد.

[ چهارشنبه چهارم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:5 ] [ مهندس .... ]


برای خارج شدن از اتوکد می توان با Alt+F4 خارج شد ولی راه های دیگری وجود دارد از جمله فرمان exit  و quit و همچنین Alt+Q میباشد

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم اردیبهشت 1386ساعت 12:33  توسط حامد |  2 نظر

در بعضی از برنامه های نصب ، اتوکد 2000 در ویندوز xp   نصب نمی شود . برای نصب از حقه ویندوز xp  استفاده می نماییم و از در روی فایل setup راست کلیک نموده و properties  را انتخاب نموده و در سر برگ compatibility  تیک کنار run this program…   را فعال نموده و windows 98/ windows ME را انتخاب نموده و OK  را کلیک می کنید

حالا فایل setup  را اجرا کرده و برنامه را نصب کنید.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم اردیبهشت 1386ساعت 12:32  توسط حامد |  نظر بدهید

گاهی اوقات می خواهیم بفهمیم که چقدر در روی یک نقشه کار کرده ایم.

در خط فرمان time را اجرا می کنیم  و در قسمت Total editing time می توانید دید که مدت زمان به روز و ساعت و دقیقه و ثانیه ثبت شده است  .   در ضمن مشخصاتی از قبیل تاریخ ساخته شدن فایل و تاریخ آخرین ویرایش و مدت زمان باقی مانده تا ذخیره خودکار نشان می دهد.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم اردیبهشت 1386ساعت 12:32  توسط حامد |  نظر بدهید

فایل را در اتوکد 2006طراحی کرده اید و می خواهید آن را برای چاپ و یا ارائه تحویل دهید ولی در کامپیوتر مقصد اتوکد 2000 دارد و فایل باز نمی شود.

می توان در زمان ذخیره فایل با نسخه های پایین تر save as نمود ولی با save مجددا در نسخه جاری اتوکد ذخیره می شود .   یک راه حل ساده در منو tools>options و در سر برگ open & save در زیر مجموعه file save در منوی کرکره ای نسخه مورد نظر را انتخاب کنید سپس ok .

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم اردیبهشت 1386ساعت 12:31  توسط حامد |  نظر بدهید

شاید زیاد به این مورد برخورد کرده باشید که در هنگام ترسیم مشاهده می شود نقاط موقت بر روی صفحه نمایش به وجود آمده است که مزاحم طراحی می شود  با حرکت دادن صفحه و یا دستورredrow  از بین میرود که در اصطلاح (blip) گفته می شود.

برای غیر فعال کردن این خصیصه  در خط فرمان Blipmode  را تایپ نموده و enter را می زنیم و سپس مقدار 0  را وارد می کنیم . از این به بعد دیگر نقاط را نخواهیم دید.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم اردیبهشت 1386ساعت 12:31  توسط حامد |  نظر بدهید

برای اینکه فرمانی را به صورت متعدد و پشت سرهم انجام دهید مطمئنا مقداری سخت خواهد بود (مخصوصا فرمان های طولانی)

برای مثال فرمان move را می خواهید به صورت متعدد اجرا و ترسیم را تغییر دهید .

در خط فرمان multiple را اجرا نموده و در خط بعد فرمان move که می خواهید به صورت پشت سر هم اجرا شود را فقط تایپ کنید.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم اردیبهشت 1386ساعت 12:29  توسط حامد |  نظر بدهید

کسانی که با اتوکد 14 و یا قبل از آن به صورت حرفه ای کار کرده باشند یکی از تغییراتی که بسیار محسوس و در دسر ساز می باشد راست کلیک است (که برای خودم واقعاً دردسر بود)

در اتوکد ها قدیمی راست کلیک برابر enter  بود ولی در اتوکد 2000 به بعد اختیارات خاصی در آن گنجانده شده است. 

حال برای بازگرداندن به حالت اتوکد های قدیم و اتوکد جدید (جوری که هر دو طرف راضی باشند) در منوی tools>options و در سر برگ user preferences روی دکمه Right-click customization کلیک کنید  (در اتوکد 2004) تیک turn on time-sensitive right click را فعال نموده و apply & close را فشار دهید

از این به بعد اگر شما راست کلیک نمایید فرمان قبلی اجرا می شود و اگر چند لحظه راست کلیک را نگه دارید اختیارات نمایان می شود.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم اردیبهشت 1386ساعت 12:27  توسط حامد |  نظر بدهید

وبسایت تخصصی مهندسی عمران

آموزش اتوکد

دانلود کتاب الکترونیکی

مرکز دانلود مهندسی عمران

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم اردیبهشت 1386ساعت 12:13  توسط حامد |  نظر بدهید

فرمان fill  : این فرمان برای نشان دادن اجسام توپر و خط های ترسیم شده با ضخامت است. در حالت on اجسام توپر را نشان می دهد و در حالت off اجسام را توخالی نشان میدهد و چاپ می کند.

فرمان qtext : این فرمان برای نمایش نوشته ها در تمامی حالات است . در حالت off نوشته ها نمایش داده می شوند و در حالت on نوشته ها فقط به صورت یک قاب نمایش داده و چاپ می شود

فرمان filedia : این فرمان برای نشان دادن پنجره های کاربری است (مانند پنجره open و یا options). در حالت on یا 1 پنجره ها نمایش داده می شوند و در حالت  off پنجره ها نمایش داده نمی شود و فقط از طریق خط فرمان دنبا

[ چهارشنبه چهارم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:4 ] [ مهندس .... ]
http://rs504gc.rapidshare.com/files/176157843/2691798/tekantape.jpghttp://rs504gc.rapidshare.com/files/176157843/2691798/tekantape.jpg

[ سه شنبه سوم دی ۱۳۸۷ ] [ 22:55 ] [ مهندس .... ]
http://rapidshare.com/files/176157843/tekantape.jpg.html

[ سه شنبه سوم دی ۱۳۸۷ ] [ 22:7 ] [ مهندس .... ]

  فرمت : MP3
 دانلود - با حجم 395 کیلوبایت
 پسورد : www.ir-tci.org  ( به کوچک بودن تمام حروف دقت کنید )

[ سه شنبه سوم دی ۱۳۸۷ ] [ 17:37 ] [ مهندس .... ]

نرم افزار MobileTar برای استخراج عکس تم های سونی اریکسون - جاوا

همواره استفاده از بک گراند تم ها در گوشی و استخراج عکس های آن برای ساختن تم های دیگر امری متداول در بین کاربران گوشی های موبایل بوده است. تم های گوشی های سونی اریکسون نیز با استفاده از نرم افزار TugZip در کامپیوتر به راحتی استخراج می شوند. اما نرم افزار MobileTar کار را بسیار راحت تر و سریع تر کرده است. این نرم افزار عکس های استفاده شده در تم های سونی اریکسون را در محیط گوشی به راحتی استخراج می کند.MobileTar SE Java - www.Ir-Tci.orgنرم افزار MobileTar برای استخراج عکس تم های سونی اریکسون - جاوا - ادامه

نویسنده : رضا جی اس ام | تاریخ : 30 آذر 1387 | نظرات (0) | بازدید : 1966
دسته بندی : جاوا

مدیریت وردپرس در موبایل - wordmobi - سیمبیان

صاحبان وبلاگ و حتی وب سایت های تحت سیستم مدیریت محتوای وردپرس هم اکنون با استفاده از نرم افزار Wordmobi می توانند به طور کامل در موبایل خود به مدیریت صفحات خود بپردازند. شاید توجه به اینکه بتوانید در هر مکان نظرات بازدید کنندگان خود را بخوانید و یا مطالب خود را منتشر کنید شما را ترغیب به استفاده از این نرم افزار کند. برخی از امکانات این نرم افزار را در زیر مرور می کنیم :

- قابلیت ارسال مطلب جدید همراه متن و عکس
- قابلیت نمایش کلیه مطالب
- ویرایش مطالب
- استفاده از دوربین گوشی جهت ارسال عکس به وردپرس


نرم افزار مدیریت وردپرس - www.Ir-Tci.org


مدیریت وردپرس در موبایل - wordmobi - سیمبیان - ادامه

نویسنده : رضا اف کام | تاریخ : 28 آذر 1387 | نظرات (0) | بازدید : 869
دسته بندی : نوکیا سری 60 v3

بازی موبايل Snakes N-Gage2

بازی موبايل Snakes همان طور كه از نامش پيداست در ادامه بازی موبايل پر طرفدار Snakes كه در گوشی موبايل هايی نظير 1100 شاهد آن بوديم ارائه شده است. با اين تفاوت كه محيط بازی كاملا 3 بعدی و گرافيك آن بسيار پيشرفت كرده است!


بازی موبايل Snakes N-Gage2 - سايت تخصصی موبايل


بازی موبايل Snakes N-Gage2 - ادامه

نویسنده : فربد | تاریخ : 27 آذر 1387 | نظرات (0) | بازدید : 2540
دسته بندی : N-Gage 2

بازی جذاب Far Cry 2 برای گوشی های موبایل - جاوا

نسخه جدید بازی Far Cry به تازگی برای PC و کنسول های دیگر بازی به بازار عرضه شد. نسخه مخصوص موبایل این بازی زیبا نیز توسط شرکت Gameloft طراحی و ارائه شد. این بازی در سایز های مختلف بر روی سرور سایت تخصصی موبایل آماده دانلود است.Far Cry 2 Java- www.Ir-Tci.orgبازی جذاب Far Cry 2 برای گوشی های موبایل - جاوا - ادامه

[ سه شنبه سوم دی ۱۳۸۷ ] [ 17:34 ] [ مهندس .... ]

[ دوشنبه دوم دی ۱۳۸۷ ] [ 22:11 ] [ مهندس .... ]
در جديدترين رتبه‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل بنز E280 جايگاه خود را در صدر جدول حفظ كرد و سايپا 141 نيز همچنان در انتها باقي ماند.

اين درحالي است كه در رتبه‌بندي اخير كه مربوط به آبان‌ماه بوده و توسط سازمان گسترش و نوسازي صنايع كشور منتشر شده، ماكسيما باز هم به جمع خودروهاي تحت ارزيابي بازگشت و مگان نيز اولين حضورش را در رتبه‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد و مونتاژ داخل تجربه كرد.
خودروهاي قرار گرفته در رده‌بندي آبان نيز مانند ماه‌‌هاي گذشته در 9معيار سيستم فنربندي، تعليق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهيزات الكتريكي، تزيينات داخلي و خارجي، صداهاي غيرعادي، بدنه، نفوذ آب و رنگ مورد ارزيابي قرار گرفتند.

محصولاتي كه نمرات منفي‌شان صفر تا 120 بوده در دسته خيلي خوب، بين 120 تا 200 در گروه خوب ، بين 200 تا 277 در دسته قابل‌قبول و بين 277 تا 410نيز در سبد حداقل قابل‌قبول‌ها جاي دارند.
البته در اين نوع رتبه‌بندي‌‌ها خودروهاي با امتياز منفي بيش از 410، غيرقابل قبول به حساب مي‌آيند كه طي رتبه‌بندي آبان هيچ محصولي در اين سطح قرار نگرفته است.
از نكات جالب ارزيابي اخير سطح كيفي خودروها، اينكه پژو روآ با كاهش نمرات منفي‌اش به دسته قابل قبول‌ها صعود كرد، اما سمند با افزايش امتيازات منفي‌اش تقريبا در آستانه سقوط به گروه حداقل قابل قبول‌ها قرار گرفت اين در شرايطي است كه چهار نماينده پرايد به‌رغم پايين‌آمدن نمرات منفي‌شان در مقايسه با مهرماه، همچنان جايگاه خود را در انتهاي جدول حفظ كرده‌اند. همچنين تمامي خودروهاي تحت ارزيابي در سه معيار تزيينات داخلي و خارجي، بدنه و رنگ داراي امتياز منفي هستند و كمترين نمرات منفي نيز در بخش نفوذ آب به دست آمده است.

مگان، خيلي خوب تازه وارد
از جمله 26خودرو مورد ارزيابي كيفي آبان‌ماه، 11محصول در گروه خيلي خوب جاي دارند كه در اين بين، مگان براي اولين‌بار مورد ارزيابي كيفي قرار گرفته و مكان چهارم را نيز به خود اختصاص داده است.
اين محصول مونتاژي پارس‌خودرو در معيارهاي سيستم تعليق، ترمز، صداهاي غيرعادي و نفوذ آب نمره منفي ندارد و بيشترين امتياز منفي‌اش نيز به بخش بدنه مربوط است از سوي ديگر بنز E280 هم جايگاه اخير خود را در صدر جدول حفظ كرده و ماكسيما نيز با بازگشت دوباره‌اش به جمع خودروهاي تحت ارزيابي، جايگاه دوم را به دست آورد و سوزوكي گراندويتارا محصول مونتاژي ايران‌خودرو نيز در رده سوم جاي دارد اين خودرو در مقايسه با رتبه‌بندي قبلي نمرات منفي‌اش بيشتر شده است.
نكته مشترك ميان بنز، ماكسيما و گرندويتارا اينكه هر سه تنها در معيارهاي تزئينات داخلي و خارجي، بدنه و رنگ داراي امتياز منفي‌اند البته مزدا 3 مونتاژي گروه بهمن و نيسان رونيز مونتاژي پارس‌خودرو هم كه طي رتبه‌بندي آبان به ترتيب، رده پنجم و نهم را به خود اختصاص داده‌اند، فقط در سه معيار مذكور نمره منفي به دست آورده‌اند.

بيشترين نمره منفي مزدا 3 با معيار رنگ رابطه دارد. پس از اين محصول، پژو 206صندوق‌دار در حالي جايگاه ششم را به دست آورده كه به جز معيارهاي نفوذ آب و صداهاي غيرعادي، در هفت بخش ديگر حائز نمره منفي شده است. بيشترين امتياز منفي اين محصول با معيار تزيينات داخلي و خارجي ارتباط دارد. از سوي ديگر ريو محصول مونتاژي سايپا نيز درحالي كه باز هم طي رتبه‌بندي آبان تعداد عيوب 25امتيازي‌اش از حد مجاز بيشتر شده، جايگاه دهم را به خود اختصاص داده است. بالاترين امتياز منفي اين كره‌اي در بخش تزيينات داخلي و خارجي به دست آمده است. البته اين خودرو نمره منفي نسبتا بالايي در معيار سيستم موتور دارد. به نحوي كه تفاوت نمره منفي‌اش در اين بخش با محصولي چون پرايد تنها 2/2 امتياز است. پس از ريو نيز هيونداي آوانته به عنوان نماينده خودروسازان خصوصي كشور در گروه خيلي خوب قرار گرفته است كه مانند بيشتر اعضا اين گروه، تنها در سه معيار تزيينات داخلي و خارجي، بدنه و رنگ امتياز منفي كسب كرده و بيشترين آن با بخش بدنه در ارتباط است. آوانته تحت برند هيونداي كره، توسط كرمان موتور يكي از خودروسازان خصوصي كشور مونتاژ مي‌شود.

تندر 90 خيلي خوب مي‌شود؟
تندر 90 پارس خودرو تنها 6/2 امتياز ديگر تا صعود به گروه خيلي خوب فاصله دارد. اين محصول كه طي رتبه‌بندي آبان با كسب 6/122 امتياز منفي در صدر گروه خوب‌ها جاي گرفته،‌ در معيارهاي سيستم تعليق، موتور، تجهيزات الكتريكي و نفوذ آب حائز نمره منفي نشده و بيشترين امتياز منفي‌اش نيز به بخش بدنه مربوط است. اين در شرايطي است كه تندر 90 ايران خودرو با 10 امتياز منفي بيشتر، دو رده بعد از همتاي پارس خودرويي‌اش قرار گرفته و بالاترين نمره منفي آن با معيار بدنه رابطه دارد. نكته عجيب اين كه با وجود يكي بودن منبع تامين قطعات دو شركت در زمينه توليد اين محصول تفاوت فاحشي ميان نمره منفي بدنه تندر 90هاي توليدي مشاهده مي‌شود. اين در حالي است كه تندر 90 ايران خودرو طي رتبه‌بندي آبان، باز هم در معيار رنگ بهترين شده است. اين محصول برخلاف همتاي پارس خودرويي خود در بخش ترمز حائز نمره منفي نسبتا بالايي شده و از اين حيث در بين 26 محصول تحت ارزيابي ركورد دار است. قبل و بعد از تندر ايران خودرو، دو محصول مونتاژي خودروسازان خصوصي كشور يعني هيونداي ورنا و فولكس گل قرار گرفته‌اند كه هيچ يك در معيارهاي سيستم تعليق، ترمز، تجهيزات الكتريكي و صداهاي غيرعادي داراي نمره منفي نيستند اين در شرايطي است كه بالاترين امتياز منفي ورنا به بخش تزيينات داخلي و خارجي مربوط بوده و فولكس گل نيز بيشترين نمره منفي‌اش را در معيار بدنه به دست آورده است. البته اين محصول در معيار موتور و انتقال قدرت نيز نمره منفي نسبتا بالايي دارد.

پژو 405، بدترين در سيستم تعليق
طي رتبه‌بندي سطح كيفي خودروهاي داخلي در آبان‌ماه، باز هم محصولات سايت خراسان ايران خودرو جايگاه بهتري را در مقايسه با همتايان خود در سايت مركزي اين شركت به دست آوردند.
به نحوي كه پژو پارس خراسان با كسب هفت امتياز منفي كمتر، جايگاه شانزدهم جدول را به خود اختصاص داده، اما پارس توليدي مركز هجدهم شده است. پژو 405 خراسان نيز كه ركورددار امتياز منفي در معيار سيستم تعليق به حساب مي‌آيد با همين اختلاف امتياز نسبت به 405 توليدي مركز در مكان هفدهم قرار دارد. بالاترين امتياز منفي پژو 405 توليد خراسان به تزيينات داخلي و خارجي آن مربوط و كمترين نمره منفي اين محصول نيز با معيار نفوذ آب رابطه دارد، در حالي كه بيشترين امتياز منفي 405 مركز با معيار بدنه در رابطه است. اين خودرو البته در بخش صداهاي غيرعادي نمره منفي ندارد. از سوي ديگر بالاترين نمره منفي پارس خراسان به معيار تزئينات مربوط مي‌شود، اما ركورد امتياز منفي پارس‌ توليد مركز در معيار بدنه به دست آمده است. اين خودرو در بخش‌هاي ترمز و صداهاي غيرعادي داراي نمره منفي نيست.

عقبگرد كيفي سمند
در حالي كه ايران‌خودرو دومين محصول ملي‌اش را طي بهمن‌ماه امسال رونمايي خواهد كرد، اولين برند ملي اين شركت نه تنها طي رتبه‌بندي آبان، ارتقاي كيفي نداشته بلكه مجموع نمرات منفي‌اش در مقايسه با ماه‌هاي اخير بالاتر نيز رفته است! سمند در حال حاضر مشتركا با 405 جايگاه بيستم اين رتبه‌بندي را كسب كرده و در گروه خوب‌ها، آخر شده، به نحوي كه تنها 11 امتياز تا سقوط به دسته قابل‌قبول‌ها فاصله دارد. اين محصول در تمامي معيارها نمره منفي به دست آورده كه بيشترين و كمترين آن به ترتيب به معيارهاي تزئينات و نفوذ آب مربوط مي‌شود. اين در شرايطي است كه MVM ، مونتاژي چيني خودروسازان خصوصي كشور باز هم در جايگاه بالاتري نسبت به محصول ملي ايران‌خودرو قرار گرفته است. MVM برخلاف سمند در معيارهاي سيستم تعليق، ترمز، صداهاي غيرعادي و نفوذ آب امتياز منفي ندارد و بيشترين امتياز منفي‌اش نيز به معيار تزئينات داخلي و خارجي مربوط است.

گلي به جمال روآ
هر چند ايران‌خودرويي‌ها پژو روآ را محصولي ضررده دانسته و دل‌خوشي از بازار آن ندارند اما اين روزها بايد به آن افتخار كنند كه برخلاف سمند نمرات منفي‌اش در حال پايين آمدن بوده و حتي طي رتبه‌بندي اخير به گروه قابل‌قبول‌ها نيز صعود كرده است. اين محصول به جز معيار صداهاي غيرعادي در ساير بخش‌ها نمره منفي به دست آورده كه بيشترين آن به بدنه مربوط مي‌شود. روآ البته ركورددار امتياز منفي در معيار موتور و انتقال قدرت به حساب مي‌آيد.
پس از روآ، چهار مدل پرايد (صبا، پارس‌خورو و 132 و 141) جايگاه‌هاي بيست و سوم تا بيست و ششم را به خود اختصاص داده و در تمامي معيارها حائز نمره منفي شده‌اند. در اين بين پرايد صبا بالاترين امتياز منفي را در معيار نفوذ آب ميان 26 خودرو تحت ارزيابي كسب كرده و سايپا 132 هم در بخش تجهيزات الكتريكي ركورددار امتياز منفي است.
كمترين نمره منفي اين دو خودرو نيز به معيار ترمز مربوط مي‌شود.

سايپا 141 ركورددار منفي
شايد چندان هم عجيب نباشد اما سايپا 141 طي رتبه‌بندي آبان و در مقايسه با ارزيابي قبلي به نمرات منفي‌اش افزوده شده است. اين محصول كه معمولا قعر جدول كيفي خودروهاي توليد داخل را به خود اختصاص مي‌دهد در چهار معيار تزئينات، صداهاي غيرعادي، بدنه و رنگ ركورددار امتياز منفي به حساب مي‌آيد. بيشترين امتياز منفي سايپا 141 در بخش تزئينات به دست آمده و كمترين آن نيز به معيارهار موتور و ترمز اختصاص دارد.

[ دوشنبه دوم دی ۱۳۸۷ ] [ 19:25 ] [ مهندس .... ]
در تازه‌ترین رده‌بندی سطح كیفی خودروهای تولید داخل بنز جای ماكسیما را گرفت و پراید 141 باز هم آخر شد.

به گزارش شبکه خبر، در تازه‌ترین رده‌بندی سطح كیفی خودروهای تولید داخل، بنز280 E به عنوان بهترین محصول در صدر جدول قرار گرفت و پراید 141 پارس‌خودرو نیز بار دیگر به انتهای جدول رفت.

در این رده‌بندی كه طبق آمار رسمی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به دست آمده و مختص خرداد امسال است، در مجموع 23 خودرو تولید یا مونتاژ داخل مورد ارزیابی كیفی قرار گرفته و در سه دسته خیلی خوب، خوب و حداقل قابل قبول تقسیم‌ شده‌اند.

این در حالی است كه رده‌بندی سطح كیفی خودروهای تولیدی هر ماهه در نه معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور،‌ترمز، تجهیزات الكتریكی، تزیینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ انجام می‌گیرد و بر اساس مجموع نمرات منفی كه خودروها در هر كدام از معیارهای نام برده به دست می‌آورند، رتبه‌بندی می‌شوند به نحوی كه هر خودرویی كه نمره منفی آن بین صفر تا 120 باشد جزو دسته خیلی خوب به حساب آمده و خودروهای دارای نمره منفی 120 تا 200 نیز در دسته خوب‌ها قرار می‌گیرند، همچنین خودروهای جای گرفته در دسته قابل قبول‌ها باید نمره‌ای بین 200 تا 277 كسب كنند و آنهایی نیز كه نمره كیفی‌شان میان 277 تا 410 باشد جزو دسته‌ حداقل قابل قبول‌ها محسوب می‌شود.

این در شرایطی است كه خودروهای دارای نمره منفی بالای 410، غیرقابل قبول به حساب آمده و اجازه عرضه به بازار را نخواهند داشت. نكته قابل توجه در رده‌بندی خردادماه، بالاتر بودن سطح كیفی خودرو چینی MVM از محصولاتی چون سمند و پژو پارس است كه این موضوع یا نشان از پیشرفت چینی‌ها دارد و یا از عقب ماندن خودروسازان داخلی در صنعت خودروسازی دنیا حكایت می‌كند!

نكاتی درباره رتبه‌بندی اخیر
طبق شاخص‌های در نظر گرفته شده برای رتبه‌بندی سطح كیفی خودروهای تولید یا مونتاژ داخل، هر خودرویی كه امتیاز منفی آن بیش از 410 شود جزو دسته غیرقابل قبول‌ها به حساب آمده و قابل عرضه به بازار نیست. این در شرایطی است كه پراید 141 پارس‌خودرو به عنوان بدترین خودرو امتیازی منفی حدود 342 را به دست آورده و با توجه به آن، حدود 70 امتیاز منفی تا رفتن به دسته غیرقابل قبول‌ها فاصله دارد.

نكته دیگر در مورد رده‌بندی اخیر سطح كیفی خودروهای تولید یا مونتاژ داخل اینكه محصولاتی نظیر پژو 206 صندوق‌دار، پراید نسیم و پاژن GLV در این رده‌بندی، مورد ارزیابی كیفی قرار نگرفته‌اند و این در شرایطی است كه 206 صندوق‌دار معمولا در رده‌بندی‌های پیشین جزو دسته خیلی ‌خوب‌ها قرار داشت و پراید نسیم نیز دسته‌ای بهتر از حداقل قابل قبول‌ها نصیبش نمی‌شد.

همچنین طی رتبه‌بندی اخیر، در برخی موارد، ارتباطی میان قیمت خودروها و جایگاه كیفی آنها به چشم نمی‌خورد به عنوان مثال ریو 14 میلیونی دارای سطح كیفی بهتری نسبت به هیوندای آوانته 26میلیونی بوده یا MVM هفت میلیونی جایگاه بالاتری را در جدول سطح كیفی نسبت به محصولاتی چون سمند، پژو 405 و حتی پژو پارس كه همگی قیمت‌های بالایی دارند به دست آورده است.

اما طبق رده‌بندی سطح كیفی خودروها طی خرداد، 9 خودرو بنز 280E ، ماكسیما،‌ مزدا 3، سوزوكی گراندوتیارا، زانتیا، پژو 206، رونیز، ریو و هیوندای آوانته در دسته خیلی خوب‌ها جای گرفتند این در حالی است كه به جز مزدا 3، سایر اعضای این دسته در معیار فنربندی، تعلیق و فرمان هیچ امتیاز منفی نداشته‌اند اما در عوض تمامی آنها در معیار‌های بدنه، رنگ و تزئینات داخلی و خارجی حائز نمره منفی شده‌اند كه در این میان آوانته دارای بیشترین امتیاز منفی در قسمت بدنه است و بنز هم در این دسته و هم در بین كل خودروها، كمترین امتیاز منفی را در بدنه دارا است.

این خودرو همچنین در معیار تزیینات داخلی و خارجی نیز دارای پایین‌ترین امتیاز منفی بین تمام خودروها است.

نكته دیگر در مورد دسته خیلی خوب‌ها این كه ریو محصول كره‌ای و مونتاژی در سایپا به جز معیار فنربندی تعلیق و فرمان در باقی معیارها نمره منفی كسب كرده كه بیشترین آن به معیار تزیینات داخلی و خارجی مربوط می‌شود. همچنین این خودرو به همراه پژو 206 تنها اعضای دسته خیلی خوب‌ها هستند كه در معیار نفوذ آب و ترمز حایز نمره منفی شده‌اند. 

تندر-90 ایران‌خودرو بهترین در رنگ رتبه‌بندی دسته خوب‌ها طی گزارش اخیر سازمان گسترش در حالی است كه هیوندای ورنا همچون رده‌بندی‌های اخیر باز هم درصدر این دسته قرار دارد.

ورنا كه در شركت خودروساز خصوصی كرمان خودرو به مونتاژ می‌رسد تنها در معیارهای تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و رنگ امتیاز منفی به دست آورده است كه بیشترین آن به بخش تزیینات مربوط می‌شود.

پس از این خودرو، فولكس گل دیگر محصول مونتاژی كرمان خودرو جای دارد كه علاوه بر معیارهای بدنه، رنگ و تزیینات در قسمت موتور نیز حائز امتیاز منفی شده كه بیشترین آن مربوط به معیار بدنه است. در رده‌های بعدی این دسته، تندر-90های پارس‌خودرو و ایران‌خودرو قرار دارند.

این در حالی است كه تندر ایران‌خودرو در معیارهای تزیینات و رنگ و موتور امتیاز منفی كمتری را نسبت به تندر پارس‌خودرو به دست آورده و در سایر معیارها امتیاز منفی‌اش بیشتر شده است كه بر این اساس تندر پارس‌خودرو از لحاظ سطح كیفی، شرایط بهتری را نسبت به تندر ایران‌خودرو دارد و جالب آن كه تندر تولیدی در ایران‌خودرو به جز معیار صداهای غیرعادی در تمام معیارهای دیگر حائز نمره منفی شده است.
در حالی كه تندر پارس‌خودرو تنها در چهار معیار موتور، تزیینات، بدنه و رنگ امتیاز منفی دارد.

نكته دیگر این كه تندر ایران‌خودرو در معیار رنگ كمترین امتیاز منفی را میان كل خودروهای مورد ارزیابی قرار گرفته به دست آورده است.

MVM بهتر از پژو پارس و 405
پژو پارس تولیدی ایران‌خودرو خراسان نیز در دسته خوب‌ها قرار دارد و به جز معیارهای ترمز و صداهای غیرعادی در سایر معیارها نمره منفی به دست آورده است كه بیشترین آن به بخش تزئینات مربوط می‌شود. پس از این خودرو، محصول چینی MVM جای گرفته و پس از آن نیز پژو پارس ایران‌خودرو قرار دارد كه به جز معیار صداهای غیرعادی و نفوذ آب در باقی معیارها حائز نمره منفی شده و بیشترین آن نیز به بخش بدنه مربوط است.

پژو 405 تولیدی در سایت ایران‌خودرو خراسان و سایت مركزی این شركت نیز جزو دسته خوب‌ها به حساب می‌آیند كه البته پژو 405 تولیدی سایت خراسان در مجموع امتیاز منفی كمتری را نسبت به 405 تولیدی در مركز به دست آورده و از كیفیت بهتری برخوردار است. نكته دیگر اینكه پژو 405 ایران‌خودرو در معیار فنربندی، تعلیق و فرمان بیشترین امتیاز منفی را میان كل خودروها دارا است.

سمند در مرز سقوط هر چند كه سمند برند ملی ایران‌خودرو با كسب امتیاز منفی 4/193 آخرین عضو دسته خوب‌ها به حساب می‌آید، اما تنها هفت امتیاز منفی تا سقوط به دسته قابل قبول ‌ها فاصله دارد.

این درحالی است كه سمند به نوعی سوگلی محصولات بزرگ‌ترین خودروساز خاورمیانه محسوب شده و به سایر كشورها نیز صادر می‌شود و از همه مهم‌تر واژه خودرو ملی را یدك می‌كشد. این محصول در میان 23 خودرو رده‌بندی شده از لحاظ سطح كیفی، جایگاه نوزدهم را به خود اختصاص داده است.

سمند در تمامی معیارها نمره منفی كسب كرده كه بیشترین آن در بخش تزیینات بوده و كمترین نیز به صداهای غیرعادی مربوط می‌شود. این در شرایطی است كه چندی پیش یكی از مسوولان ایران‌خودرو، سمند را بهترین خودرو كشور خوانده بود.

خودرو قابل قبول نداریم! رده‌بندی سطح كیفی خودروها در خرداد به لحاظ آنكه هیچ كدام از محصولات مورد ارزیابی قرار گرفته امتیاز منفی میان 200 الی 277 كسب نكرده‌اند، فاقد دسته قابل قبول‌ها است كه البته سمند از دسته خوب‌ها و پژو روآ از دسته حداقل قابل قبول‌ها، به لحاظ نزدیكی امتیاز منفی‌شان به شاخص دسته قابل قبول‌ها، مستعد جای گرفتن در این دسته طی ماه‌های آینده هستند.

پژو روآ بدترین در بدنه و ترمز دسته حداقل قابل قبول‌ها را باید به نوعی به بنام پراید سند زد چرا كه سه مدل از این خودرو با كسب امتیازهای منفی بین 277 تا 410 به عضویت آن درآمده‌اند. البته پرچم‌دار و صدرنشین این دسته پژو روآ محصول تقریبا بخت‌برگشته و ضررده ایران‌خودرو است كه امتیاز منفی حدود 290 را به دست آورده است. اعضای دسته حداقل قابل قبول‌ها در تمامی معیارها حائز نمره منفی شده و تقریبا در این زمینه ركورددار به حساب می‌آیند.

به نحوی كه روآ در معیارهای بدنه و ترمز بیشترین امتیاز منفی را در میان كل خودروها تولید یا مونتاژ داخل به دست آورده و پراید 141 پارس‌خودرو نیز در معیارهای تجهیزات الكتریكی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی و همچنین نفوذ آب ركورددار كسب امتیاز منفی محسوب می‌شود.

این در حالی است كه بیشترین نمره منفی مربوط به معیار رنگ را نیز یكی دیگر از اعضای دسته حداقل قابل قبول‌ها یعنی پراید صبا به نام خود ثبت كرده است.

[ دوشنبه دوم دی ۱۳۸۷ ] [ 19:22 ] [ مهندس .... ]

هر دو پرايد هستند اما 141 را كمتر در خيابان‌هاي تهران مي‌بينم. از روزي كه اين خودرو به عنوان بي‌كيفيت‌ترين خودرو داخلي در انتهاي جدول كيفي خودروهاي داخلي قرار گرفت، خريدار كمتري نيز پيدا كرد هر چند كه پارس‌خودرو چندين دليل براي ارتقاء كيفي اين خودرو آورد و اما هنوز 141 نتوانسته خيلي بين مشتريان جا باز كند.

شركت پارس‌خودرو 141 را در حوزه ايمني و عملكردهاي اصلي بسيار خوب توصيف كرده و بيشترين نمره منفي اين خودرو را در تزئينات داخلي و خارجي و همچنين تنظيمات بدنه خوانده است كه از نظر اين شركت اين نمرات منفي چندان هم قابل اهميت نيست. اما براي آنهايي كه بين پرايد 141 و يا 132مانده‌اند ما نيز چند توصيه داريم اول اينكه اين دو خودرو از لحاظ كلاس با هم فرق دارند. پرايد 141 كلاس ليفت‌بك (درب صندوق عقب مثل زانتيا) است، اما پرايد 132يك سدان با سايز كوچك است كه ظاهر آن نسبت به پرايد صبا تغيير كرده است. طراحي داخلي 141 زيباتر و جذابتر از پرايد 132 يا حتي صبا مي‌باشد.
قدرت موتور و سيستم تعليق و انتقال قدرت يا به عبارتي پلت فرم هردو آنها عين يكديگر است. با توجه به اختلاف قيمتي كه دارند مي‌توان گفت پرايد 141 ارزش خريدن بيشتري نسبت به پرايد 132 و حتي پرايد صبا دارد. زيرا از لحاظ طراحي بيروني و دروني زيباتر است. ناگفته نماند طراحي جديدتر پرايد 141 يا به عبارتي فيس ليفت آن باعث شده تا اتاق آن در برابر آب نفوذ‌پذير باشد.
[ دوشنبه دوم دی ۱۳۸۷ ] [ 19:20 ] [ مهندس .... ]
احتراما؛ پیرو درج مطلبی تحت عنوان «بنز جای ماکسیما را گرفت، پراید 141 باز هم آخر شد» در روز یکشنبه مورخه 23/4/87 به پیوست جوابیه این شرکت ارسال می گردد. همچنین توضیحات پیش رو را جهت روشن کردن وضعیت کیفی پراید 141 ارسال نموده و امید آن داریم که برابر با قانون مطبوعات، جهت تنویر افکارعمومی در آن رسانه درج شود.

ملاک ارزیابی و رده بندی مورد اشاره در آن نوشته، ارزشیابی انجام شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران بوده است. در روش این شرکت امتیاز منفی خودروهای تولید شده در سه دسته مونتاژ، ساخت و رنگ تقسیم بندی می شود و این سه دسته در قالب نه معیار شامل فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکترونیکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ اندازه گیری می گردد. همچنین سطوح کیفیت با توجه به میانگین نمره منفی به پنج سطح خیلی خوب (نمره منفی کمتر از 120)، سطح خوب (نمره منفی بین 120 تا 200)، سطح قابل قبول (نمره منفی بین 200 تا 270)، سطح حداقل قابل قبول (نمره منفی 270 تا 410) و سطح غیرقابل قبول (نمره منفی بیشتر از 410) تقسیم بندی می شود.
با توجه به مطالب بالا و بررسی تفصیلی و دقیق تر نتایج ارزشیابی خودروهای تولید داخل توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در هفته آخر خرداد ماه، موارد قابل توجهی درخصوص کیفیت خودروی پراید 141 پارس خودرو به دست می آید.
بیشترین نمره منفی این خودرو در بخش «تزئینات داخلی و خارجی» بوده که 132 نمره منفی دارد همچنین 115 نمره منفی نیز به «تنظیمات بدنه» این خودرو اختصاص یافته است. اهم این ایرادات عدم تنظیم فاصله درب صندوق با ابرویی عقب و گلگیرها، عدم همسطحی چراغ عقب راست با گلگیر و صدای غیرعادی از درب جلو راست می باشد.
چنانچه مشاهده می شود دو معیار تنظیمات داخل و خارج و تنظیمات بدنه ای بیشترین سهم نمره منفی این خودرو (247 نمره از 5/342 نمره) را به خود اختصاص داده است که هر دو جزو معیارهای «ظاهری» خودرو قرار دارند اما در معیارهای دیگر، وضع از قرار دیگر است. بر اساس همین گزارش، پراید 141 پارس خودرو دارای سیستم ترمز با نمره منفی صفر، یعنی در رده خودروهای خیلی خوب و بهترین خودروهای کشور قرار دارد. در معیار فنربندی و تعلیق و فرمان، پراید 141 پارس خودرو با کسب نمره منفی 5/2 هم ردیف خودروهای خوب و خیلی خوب قرار دارد.پراید 141 در معیار موتور و انتقال قدرت، با کسب نمره 7/11 هم ردیف خودروهای خوب و حتی بالاتر از آنها قرار گرفته است.
اعداد فوق به روشنی نشان می دهد که در حوزه ایمنی و عملکردهای اصلی خودرو پراید 141 پارس خودرو هم پایه خودروهای خیلی خوب و خوب کشور قرار دارد.
بنابراین مشتریان می توانند با آسودگی خاطر از ایمنی بالا و عملکرد مطلوب این خوردو آن را خریداری نمایند.
نتایج نظرسنجی از رضایت مشتریان این محصول که توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در سه ماهه اول سال 1387 انجام گرفته است نیز نشانگر بهبود شاخص رضایت مشتریان در طی سه سال قبل می باشد.
نکته آخر در این جدول آن است که پراید 141 پارس خودرو از آخرین خودروی قابل قبول هم رده خود (خودروی ون نارون با نمره منفی 408) با اختلاف 66 نمره در وضعیت بهتری قرار دارد.
صادرات این خودرو به چند کشور خارجی و فروش مناسب و جلب رضایت مشتریان در بازارهای رقابتی این کشورها دلیل دیگری بر کیفیت مطلوب خودروی پراید 141 پارس خودرو می باشد.
معیارهای ایمنی و عملکرد خودرو از اهمیت ویژه ای در شرکت پارس خودرو برخوردار است همچنان که خودروی ماکسیما از زمان آغاز تولید تاکنون به عنوان باکیفیت ترین خودرو در صدر جدول ارزشیابی خودروهای تولید داخل توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اعلام شده است.
لازم به ذکر است خودروی ماکسیما از سال 1380 به صورت 100درصد در جدول ارزیابی تولیدات داخلی حضور داشته و با محصولی که به صورت موردی و هر چند گاه یکبار به تعداد محدودی تولید و عرضه می شود بایستی تفاوت داشته باشد.
در 9/99درصد مستندات اعلام شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، خودروی ماکسیما در صدر جدول بوده است.
تولید خودروی پراید 141 با تغییر خودروی پراید GTX توسط صنعتگران داخلی انجام گرفته و امید است با حمایت بیشتر از صنایع داخلی گام های موثرتری در جهت بهبود بیشتر این خودرو در زمینه های کمی و کیفی برداشته شود.

[ دوشنبه دوم دی ۱۳۸۷ ] [ 19:17 ] [ مهندس .... ]

[ دوشنبه دوم دی ۱۳۸۷ ] [ 19:12 ] [ مهندس .... ]
اگر تا به حال برای شما پیش آمده باشد که ویندوز شما دچار مشکلاتی شده باشد و از سرعت ویندوز کاسته شده باشد. به ناچار شما برای تعمیر ویندوز خود ویندوز را مجدداً نصب کرده اید و این کار کمی طول میکشد. یک را حل بهتر آنکه شما میتوانید از طریق رجیستری ویندوز خود را تعمیر کنید.هر چند هیچ کاری نمیتواند مانند نصب مجددا ویندوز ماگر تا به حال برای شما پیش آمده باشد که ویندوز شما دچار مشکلاتی شده باشد و از سرعت ویندوز کاسته شده باشد. به ناچار شما برای تعمیر ویندوز خود ویندوز را مجدداً نصب کرده اید و این کار کمی طول میکشد. یک را حل بهتر آنکه شما میتوانید از طریق رجیستری ویندوز خود را تعمیر کنید.هر چند هیچ کاری نمیتواند مانند نصب مجددا ویندوز موثر باشد ولی این ترفند فایلهای آسیب دیده یا پاک شده ویندوز را تعمیر یا دوباره آن را بر روی سیستم شما وارد میکند و بسیار موثر نیز میباشد. حال تعمیر ویندوز از طریق رجیستری را با هم دنبال میکنیم.

1. ابتدا بر روی منو Start کلیک نموده و Run را انتخاب نمایید.
2. در قسمت Open عبارت sfc /scannow را تایپ نمایید و سپس گزینه Ok را بفشارید. توجه داشته باشید که یک فاصله بینsfc و/scannow وجود داشته باشد.
3. سپس CD ویندوز را درون CD-Rom خود قرار داده و صبر کنید تا مراحل سپری شود.

 

وثر باشد ولی این ترفند فایلهای آسیب دیده یا پاک شده ویندوز را تعمیر یا دوباره آن را بر روی سیستم شما وارد میکند و بسیار موثر نیز میباشد. حال تعمیر ویندوز از طریق رجیستری را با هم دنبال میکنیم.

1. ابتدا بر روی منو Start کلیک نموده و Run را انتخاب نمایید.
2. در قسمت Open عبارت sfc /scannow را تایپ نمایید و سپس گزینه Ok را بفشارید. توجه داشته باشید که یک فاصله بینsfc و/scannow وجود داشته باشد.
3. سپس CD ویندوز را درون CD-Rom خود قرار داده و صبر کنید تا مراحل سپری شود.

 

[ یکشنبه یکم دی ۱۳۸۷ ] [ 20:2 ] [ مهندس .... ]
افراد به ميزان زيادی وقت صرف گشتن در وب سايتها می کنند. اين وب سايتها در رابطه با کار آنها و يا سايتهای عمومی است. در برخی از اين سايتها، به محض ورود، بنا به دلايلی، فورا کليد Back را می زنند و از آن سايت خارج می شوند. برخی دلايل که باعث اين رفتار آنها می شود در زير ليست شده اند.

سايت به روز رسانی نشده است: اگر متوجه شوند سايـتی که وارد آن شده اند نسبت به بازديد قبلیشان به روز رسانی نشده است، فورا خارج می شوند. وب محل قراردادن اطلاعاتی است که ماهيتا متغير و در حال عوض شدن است. در واقع توقع آنها اين است که اطلاعات سايت بايد خيلی به روز باشد.

علائم در حال ساخت: وجود علامت "در حال ساخت" نه تنها نشان می دهد که سايت به روز رسانی نمی شود، بلکه دليل عدم آمادگی سايـت برای شروع حضور در شبکه هم می باشد. به همين دليل آنها فورا از سايت خارج میشوند، هزاران سايت هستند که آماده هستند و افراد به آنها سر خواهند زد.

خطاهای جاوا اسکريپت: جاوا اسکريپت، چنانچه مناسب استفاده شود، خيلی خوب است. هر چند که اغلب سايتها، به نحو مناسب از جاوا اسکريپت استفاده نمی کنند. در واقع، قانون اين است که هر سايتی با يا بدون جاوا اسکريپت بايد درست کار کند. دليل آن اين است که امکان از کار انداختن جاوا اسکريپت در مرورگرها هست و خيلی ها به خاطر اشکالات امنيتی، از اين امکان استفاده می کنند و فقط برخی از سايتها را در ليست سايتهای مطمئن قرار می دهند که جاوا اسکريپت برای آنها فعال بماند. در سایتهای طراحی شده توسط تیم ایران مارکت سنتر، فقط برای امکانات جانبی از JavaScript استفاده شده است که غیرفعال شدن آنها، هیچ لطمه ای به نمایش سایت شما نخواهد زد. میتوانید امتحان کنید.

ActiveX: خوب اگر می خواهيد خيلی سريع مردم را از سايت خود فراری دهيد، از ActiveX استفاده کنيد. هر بار که بازديدکننده سايت شما را می بيند، با پيغام نصب و يا تائيد اجرای ActiveX مواجه می شود. همچنين، اجرای ActiveX ها قابل کنترل توسط مرورگر است و می توان آنها را غير فعال کرد. استفاده از ActiveX در برنامه کاری تیم ایران مارکت سنتر، یکی از ممنوعات میباشد.

تبليغات Popup: هر چند اين نوع تبليغات برای سايتهای تجاری برای کسب درآمد خوب است ولی استفاده مکرر از آنها باعث اذيت بازديدکننده می شود. پيشنهاد می شود که از آنها استفاده نکنيد. ولی اگر مجبور هستيد، کاری کنيد که در هر بار بازديد فقط يکی از آنها باز شود نه برای هر صفحه.

خطاها در نگارش اطلاعات: این مورد،نشان دهنده غير حرفه ای بودن سايت است. وجود چند اشکال اينجا و آنجای سايت قابل تحمل است ولی اگر زياد شوند، نشان دهنده مبتدی بودن شماست. اين موضوع به نوع سايت شما مربوط نيست. حتما از برنامه های کنترل املاء استفاده کنيد.

خطاهای دستور زبان: اين خطاها کمی قابل چشم پوشی هستند. چون همه مردم که استاد صرف و نحو نيستند. ولی زمان مناسب را برای رفع اشکالات احتمالی در دستور زبان سايت خود اختصاص دهيد.

زمان بالا آمدن زياد: بزرگترين خطر برای سايت شما، کند بودن آن است. ممکن است اشکال از سرويسگر و يا حجم گرافيک بالای سايت يا حجم بالای صفحات باشد. هر چه صفحات کندتر بالا بيايند، احتمال فشردن کليد Back بيشتر می شود. در طراحی سایتها توسط تیم ایران مارکت سنتر، سعی بر آن است که کمتر از قالبهای گرافیکی استفاده شود. چرا که گرافیک، حجم سایت را بالا و در نتیجه سرعت آن را کاهش میدهد.

متن چشمک زن: البته از آن زمان که اين جور کارها در سايتها مد بود گذشته است. ولی باز هر از چندگاهی به اينگونه سايتها بر می خوریم. در اين سايتها تقريبا بلافاصله کليد Back را می زنند.

رنگهای پر زرق و برق و تند: بعنوان يک قانون، مردم از زيادی رنگهای تند يا عجيب در وب سايتها خوششان نمی آيد. اگر شما از اين رنگها، مثل صورتی براق يا سبز نئونی در سايت خود استفاده کرده ايد، مطمئن باشيد تعدادی از بازديدکنندگان سايت خود را از دست داده ايد. البته ظاهر سایت امری سلیقه ای است و سازنده سایت، نظر شخصی خود را در طراحی یک سایت اعمال کرده است. تیم فنی ایران مارکت سنتر از گرافیستهای حرفه ای آشنا به روانشانسی رنگها استفاده مینمایند که البته سلیقه و نظر شما حتما در طراحی اعمال خواهد شد.

اطلاعات اشتباه: در هر موضوعی، اگر اطلاعاتی بدهيد که درست نيست، بازديدکننده از دست خواهيد داد. وب سايتها بايد اطلاعات صحيح بدهند و از دروغ و شايعه پرهيز کنند.

سبد خريد نامناسب: خيلی پيش آمده که تصميم به خريد از طريق اينترنت داشته اید، ولی امکان سبد خريد آن سايـت آنقدر بد طراحی شده است که از اين کار منصرف شده اید و از آن سايت خارج شده اید. روی امکانات مناسب برای سهولت خريد در سايـت خود، بيشتر وقت صرف کنيد. سبد خرید ایران مارکت سنتر، طی 3 مرحله بسیار ساده، امکان خرید در حداقل زمان را به خریدار خواهد داد.

نبود قيمت کالا: اولين چيز که مورد نياز برای خريد کالاست، قيمت آن است. مخفی کردن قيمت به روشهای مختلف در برخی سايتها اتفاق می افتد. مثلا تا لحظه رسيدن به سبد خريد، قيمت را نشان نمی دهند. می دانيد چه می شود؟ بازدیدکنندگان هيچ وقت به سبد خريد نخواهند رفت، آنها می خواهند همين حالا قيمت را بدانند نه بعدا. در ایران مارکت سنتر، در اولین مرحله خرید، هزینه کل که مشتری موظف به پرداخت آن است، به وی اطلاع داده خواهد شد.

نبود اطلاعات يا تصوير کالا: قبل از خريد، می خواهند کالا را حسابی زير و رو کنند. از زوايای مختلف آنرا ببينند. کاتالوگ آنرا بخوانند و بعد تصميم به خريد بگيرند. قبول، اين امکانات در وب نيست، حداقل عکس آن محصول را می خواهند ببينند. اگر شما اين اطلاعات را ندهيد به سايت ديگری برای خريد می روند. در سایتهای طراحی شده توسط تیم ایران مارکت سنتر، امکان درج حداقل 2 تصویر متفاوت برای محصول وجود دارد. همچنین شما میتوانید به میزان نامحدود در مورد هر محصول، اطلاعات متنی یا تصویری ثبت کنید.

نياز به ثبت نام در سايت برای خريد يا مشاهده: بدترين کار در سايتهای تجاری همين است که اول بازديدکننده را مجبور به ثبت نام کنيد و بعدا او بتواند در سايت شما گشت بزند. ثبت نام برای خريد کالا قابل قبول نيست. چرا بايد فقط برای گشت زدن در سايت شما تمام اطلاعات خود را در اختيار شما قرار دهند؟ ترجيح ميدهند به سايت ديگری بروند. در سایتهای طراحی شده توسط ایران مارکت سنتر , خریدارن و بازدیدکنندگان نیازی به ثبت نام ندارند و به راحتی و با سرعت میتوانند خرید خود را انجام دهند.

نبود اطلاعات تماس: شايد نبود اطلاعات تماس برای سايت شخصی يا اطلاع رسانی زياد مهم نباشد. ولی اگر چيزی برای فروش داريد، حتما بايد راهی برای ارتباط با شما در سايت قرار دهيد. مخصوصا برای خريد از شما حتما دنبال شماره تلفن تماس ( نه فقط email ) در سايت شما خواهند بود. همچنين آدرس و ساير اطلاعات تماس. می خواهند بدانند برای پرسيدن سوالاتشان و يا رفع اشکال آنچه خريده اند، با چه کسی بايد صحبت کنند.

نکات فوق چندان پيچيده يا غيرقابل پياده سازی نيستند و با صرف وقت و حوصله مناسب قابل اجرا می باشند و حتما با رعايت آنها، جلوی فشرده شدن کليد Back توسط بازديد کننده سايت شما، گرفته خواهد شد. پس زياد به تعداد بازديد از صفحه اول سايت خود دل خوش نکنيد، ماندگاری بازديدکننده و مراجعه مجدد او و رسيدن به صفحه مورد توجه شما در سايت شما، خيلی مهم تر است.

[ شنبه سی ام آذر ۱۳۸۷ ] [ 17:47 ] [ مهندس .... ]
از زمانی كه اينترنت و سايتهای وب به جمع خانواده بزرگ علوم كامپيوتر پيوستند، ميزبانی وب مفهوم پيدا كرد. هر وب سايت فضايی را روی يكی از سرورها در شبكه اينترنت نياز دارد كه محتويات سايت روی آن سرور قرار گيرد. شركتهايی كه اين خدمات را ارائه ميدهند، شركتهای "ميزبان وب" نام دارند. در ظاهر تمام اين شركتها خدمات مشابهی ارائه ميدهند: ‌اجاره دادن فضايی معين برای اينكه شخص يا شركت صفحات سايت خود را برای مدت معينی بر روی سرورهای آن شركت قرار دهد. اما اين كل ماجرا نيست. دهها پارامتر در نوع سرويس دهی اين شركتها دخيل هستند كه بی توجهی به هر يک از اين پارامترها و توجه به شعارهای بی پايه و قيمتهای بسيار پايين برخی از شركتها، ضررهای جبران ناپذيری را به اشخاص و وب سايتهای آنها ميرساند. در اينجا سعی مینماییم که مهمترين پارامترها را معرفی کنیم. ذكر اين نكته ضروری است كه از ميان تمامی موارد ذيل، دو اصل كلی مهمترين نقش را در انتخاب شركت مناسب دارند كه هيچ يك به تنهايي قادر به راضی كردن مشتری نخواهد بود:

كيفيت سرويس و پشتيبانی از مشتری.

قابليت اطمينان: هنگام انتخاب شركت ميزبان،‌ بايد به سرعت، سخت افزار، نرم افزار و تنوع ارتباطات اينترنت آن شركت توجه داشت. قابليت اطمينان يك سرور، يعنی زمان بالا بودن سرور و بالطبع سايت شما بيشتر از زمان پايين بودن آن باشد. هم اکنون، در کلیه سرورهای ایران مارکت سنتر، از جدیدترین نرم افزارهای مدیریت هاست ( Cpanel ) و کاملترین پروتکلهای امنیت استفاده میشود که قابلیت اطمینان را در حد بسیار بالایی حفظ مینماید.

زمان بالا بودن سرور: داشتن تنوع ارتباطهای اينترنتی در شركتهای ميزبان (محل استقرار سرورها) نكته مهمی است كه بايد حتما مد نظر داشت. هر چه تعداد ارتباطهای اينترنی بيشتر باشد، اندازه و سرعت سرورها بيشتر بوده و در نتيجه با قطع شدن احتمالی يك ارتباط اينترنتی، سرور و سايت شما همچنان ارتباط خود با اينترنت را برقرار ميبيند و بالا خواهد بود. (اين پارامتر برای شركتهای ايرانی كه اكثر قريب به اتفاق آنها سرورهايشا ن در خارج از ايران است، برای محل استقرار سرورها مصداق دارد.) شركتهايی در كشورهای پيشرفته آمريكايی و اروپايی وجود دارند كه بصورت تخصصی، فعاليتشان تامين اماكنی است كه ويژگيهای لازم برای استقرار سرورهای ميزبان را داشته باشد كه اصطلاحا مراكز داده ناميد ميشوند. طبق آمار رسمی سایت www.hyperspin.com ، سرورهای ایران مارکت سنتر در 99.999% مواقع بالا است.

پهنای باند سرور: پهنای باند سرور يكی از پارامترهايی است كه در ميزان قابل دسترس بودن سايت شما تاثير بسزايی دارد. بسياری از شركتها براي اينكه از پهنای باندی كه در اختيار دارند بتوانند بدرستي استفاده كنند، ‌مشتريهای خود را محدود به استفاده از پهنای باند معينی در ماه ميكنند. برخي شركتها نيز ادعا ميكنند كه پهنای باند نامحدودی دارند كه اين قضيه کاملا غير واقعی است. زيرا هيچ شركتی نمیتواند پهنای باند نامحدودی در اختيار شما قرار دهد و ذکر پهنای باند نامحدود فقط جنبه تبلیغاتی دارد.‌ ولی ذكر اين نكته ضروري است كه برخی از شركتها از پهنای باند قابل توسعه استفاده ميكنند كه اين سرويس، حداقل اين مزيت را دارد كه فعاليت سرور هيچگاه متوقف نميشود و در ازای پرداخت مبلغ بيشتر، پهنای باند بيشتر در اختيار شركت ميزبان قرار ميگيرد. پهنای باند سرورهای ایران مارکت سنتر، از معتبرترین مراکز اینترنت بین المللی تهیه میشوند و همیشه، بیش از دو برابر مقدار نیاز، پهنای باند پیش بینی میشود.

حفاظت در برابر قطعی برق: حفاظت در برابر قطعی برق نيز پارامتر مهمی است كه بايد حتما آنرا در نظر داشت. هر چند كه در خارج از ايران و خصوصا در مراكز داده در كشورهای آمريكايی و اروپايی، امكان قطعی برق كمتر از 5% است، ولی وجود باتری يا ژنراتور برای در دسترس بودن دائم سايت شما حائز اهميت ميباشد.

حفاظت در برابر بلايای طبيعی: وقوع بلايای طبيعی هيچوقت قابل پيش بينی نيست و حتی شايد برای يك شخص فنی، اين فاكتور خيلي مهم نباشد. ولی براي صاحب يك سايت مهم تجاری، بايد اين مساله مهم باشد كه محل نگهداری سرورها چه وضعيتی دارد. مسلما مراكز داده، ‌با توجه به تخصصشان در اينگونه امور، در هنگام ساخت محلهای نگهداری سرورها، به اين مسائل توجه كافی دارند.

خدمات پشتيبانی: ارائه خدمات پشتيبانی بصورت 24 ساعته، يک شعار غير واقعی است.‌ مگر اينكه افراد پاسخگو به مشكلات (حتي در ساعت 4 صبح) افراد حرفه ای در علم كامپيوتر باشند. نكته مهم در پشتيبانی مشتريان اين است كه وی هنگام برقراری ارتباط با مسئولين پشتيبانی، اطمينان داشته باشد كه به وی و مشكلاتش توجه و اهميت داده ميشود. اين پارامتر را نبايد كم اهميت قلمداد كرد. مهمترين اصل در انتخاب شركت ميزبان مناسب، نحوه پشتيبانی آن شركت از شما و سايت شماست. برای حصول به اين اطمينان، ميتوانيد از ساير مشتريان اين شركت در مورد نحوه پشتيبانی شركت مشورت بگيريد. حتی ميتوانيد از مسئولين شركت بخواهيد كه آدرس چند مشتری را به شما بدهند تا بدين ترتيب، ميزان صداقت شركت با مشتری را نيز بيابيد. همچنين داشتن يك وب سايت تخصصی و حرفه ای، امتياز مهمی برای شركتهای ميزبان به حساب می آيد.

زمان پاسخگويی: بسياری از شركتهای ميزبان،‌ علاوه بر خدمات پشتيبانی تلفنی، بصورت الكترونيكی نيز خدمات پشتيبانی ارائه مي دهند كه در صورتی كه اين نوع پشتيبانی بصورت صحيح و بموقع انجام شود، روش بسيار مناسبی برای حل مشكلات مشتريان ميباشد. برای امتحان ميتوانيد يك نامه الكترونيكی به مسئولين فنی شركت بفرستيد يا از طريق وب سايت آن شركت، يك نامه به بخش پشتيبانی بفرستيد.‌ اگر زمان پاسخگويی به نامه شما كمتر از 5 ساعت بود (بجر ایام تعطیل و خارج از ساعت اداری) ، اين شركت را در بالای ليست خود قرار دهيد. تیم پشتیبانی ایران مارکت سنتر، در تمام مدت فعالیت، آماده همکاری و پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات شما هستند.

تنوع خدمات: تنوع خدمات يك شركت، پارامتری است كه برای مشتری اهميت دارد. هر چه خدماتی كه شركت ميزبان ارائه دهد متنوع تر و كامل تر باشد، مشتری در انتخاب سرويس خود، راحت تر تصميم ميگيرد. قيمت مناسب سرويسها نيز ميتواند قابل ذكر باشد.

ميزان امنيت سرور: امن بودن سرورها از نظر مشتری بسيار مهم است. تنظيمات سرورها، وجود سرورهای مجزای مخصوص هر سرويس،‌ وجود ديواره های آتش، وجود نرم افزارهای ضد ويروس، سياستهای مقابله با خرابكاران و مدت زمان عكس العمل پس از حملات احتمالی خرابكاران، پارامترهايی است كه بايد به آنها توجه داشت. اين نكته را هم در نظر داشته باشيد كه هيچگاه سراغ شركتی كه ادعا ميكند هيچوقت مورد حمله قرار نخواهد گرفت نرويد. چون يا با شما صادق نيستند و يا اصلا هيچ تخصصی در زمينه فعاليتی كه ميکنند ندارند.

[ شنبه سی ام آذر ۱۳۸۷ ] [ 17:46 ] [ مهندس .... ]
1-ابتدا حتما باز هم تاکید میشه حتما درایو هایتان را یکپارچه سازی کنید {خودم اصلا قبول نداشتم ولی بعدا متوجه اشتباهم شدم}

2-تا حد امکان درایو هایتان را پر از پوشه نکنید.

3-dritctx را نصب کنید {همراه بازی ها وجود دارد}باعث روان شدن ویندوز می شود.

4-ضد ویروستان را ناد32 کنید {من همه ضد ویروسها را از نظر سرعت وکارایی امتحان کردم}

5-برنامه هایی مانند سیستم مکانیک را نصب نکنید.

6-کمتر در اینترنت به سایتهای نامعتبر بروید.


[ شنبه سی ام آذر ۱۳۸۷ ] [ 17:17 ] [ مهندس .... ]
ر این ترفند قصد داریم بر روی فیلم را در دو نرم افزار معروف مونتاژ فیلم یعنی VCD Cutter و Windows Movie Maker به شما معرفی کنیم. این دو نرم افزار را میتوان ساده ترین برنامه های مونتاژ فیلم و صدا نام گذاری کرد.

برای حذف صدای فیلم ابتدا نرم افزار VCD Cutter اجرا نمایید.سپس از منوی Tools به بخش MPG Divide بروید. حال در قسمت Browse فایل تصویریتان را انتخاب کنید. در سمت راست تصویر در قسمت بالا مسیر ذخیره شدن فایل را انتخاب نمایید. سپس در بخش Save as این گزینه یعنی M1V را انتخاب کنید و Divide Now را بزنید. حال به مسیر فایل رفته ، خواهید دید که فایل شما بی صدا شده است.

اکنون برای صداگذاری بر روی این فایل برنامه Windows Movie Maker را از منوی Start و قسمت Accesories اجرا نمایید.سپس به بخش Import Video رفته و فایل تصویری خود را انتخاب نمایید. اگر می خواهید خودتان صدا بگذارید روی شمایل میکروفن کلیک کنید (باید Voice داشته باشید) و با زدن StartNarration صدای شما ذخیره و می شود و آن را هر جای فیلم که خواسید میتوانید قرار دهید. ولی اگر می خواهید آهنگ و یا فایل صوتی قرار دهید روی Import audio or music کلیک کنید وآهنگ را روی فیلم قرار دهید ودر آخر روی Save movie file کلیک کنید وفایل را در مسیر دلخواه ذخیره کنید.

لازم به ذکر است که با این عملیات شما توانسته اید صداری یک فیلم را برداشته و آن را صداگذاری مجدد کنید.در پایان دقت کنید که میتوان این کارها را در نرم افزارهای پیشرفته مونتاژ فیلم و صدا انجام دهید. اما با این ترفند میتوانید بدون نیاز به تجربه و حرفه ای بودن این کارها را انجام دهید

[ شنبه سی ام آذر ۱۳۸۷ ] [ 17:5 ] [ مهندس .... ]
:: Crystal Video Dubber 1.00 نرم افزاری جدید و بسیار آسان برای دوبلاژ فیلمها ! ::

مایلید صدای خوتون رو به فیلم ها و کلیپ های ویدیویی اضافه کنید و یا آن را با صداهای شخصیت های فیلم جابجا کنید ؟ به عبارتی مایل به دوبلاژ فیلم ها و کلیپ های تصویری خود به گونه ای آسان و ساده هستید ؟

Crystal Video Dubber نام نرم افزاری جدید از وبسایت CD-TO-MP3-CONVERTER.COM است که برای شما امکان دوبله و صدا گذاری فیلمها و کلیپ های ویدیویی را در محیطی بسیار ساده فرهم می نماید . شما به آسانی می توانید از طریق یک میکروفن هر بخش از فیلم را که مایلید صدا گذاری نمایید و یا قسمتی از یک آهنگ و فایل صوتی را به آن اضافه نمایید . از ویژگی های این نرم افزار مجهز به Video Player بودن و پشتیبانی فرمتهای AVI, MPEG, WMV, MOV, VCD Format برای صدا گذاری را می توان نام برد .این نرم افزار به آموزشی نیاز ندارد  و به آسانی نیازهای اولیه شما را در این زمینه بر طرف می سازد !

Crystal Video Dubber را میتوانید از اینجا :

دانلود کنید نسخه ی 1.0 را با حجم 8.9 مگابایت

تصویری از محیط برنامه

Translate To English

کرک در بخش نظرات ......

[ شنبه سی ام آذر ۱۳۸۷ ] [ 17:2 ] [ مهندس .... ]
<< مطالب جدیدتر ........ مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

وبلاگی جدیدی در باره موبایل - کامپیوتر - الکترونیک - کشاورزی - مکانیک
امکانات وب

.

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

آمار سایت

فال امروز


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب

جاوا اسكریپت

.

.

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت